واتیکان در پی دیدار حضرت آیت الله العظمی سیستانی و پاپ فرانسیس، بیانیه ای صادر کرد.
میدل ایست آی گزارش می‌دهد:
تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که در دو سال اخیر، رژیم اسرائیل به طور مخفیانه، در سایت هسته‌ای "دیمونا" در حال ساخت و ساز بوده است. این اقدامات اسرائیل دقیقا در شرایطی انجام می‌شوند که "بنیامین نتانیاهو"، مکررا ایران را به عنوان یک تهدید هسته‌ای به جامعه جهانی معرفی می‌کند.
وال استریت ژورنال:
وال استریت ژورنال فاش کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از دریافت اطلاعاتی در مورد حضور کودکان و زنان در یکی از اهداف مورد نظر، حمله هوایی دوم به سوریه را در ۲۵ فوریه لغو کرد. به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، این دستور ۳۰ دقیقه قبل از انجام حملات صادر شد و پس از آن صورت گرفت که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا این اطلاعات را به رئیس جمهور منتقل کرد.
تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران
جو بایدن روز جمعه در نامه‌ای به کنگره از امضای دستورالعمل اجرایی خود خبر داد که این شرایط را از ۱۵ مارس برای یک سال دیگر تمدید می‌کند.
عقب‌نشینی اروپا از صدور قطعنامه ضدایرانی؛ روسیه و آمریکا از فرصت جدید استقبال کردند
عقب‌نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه‌های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و اغلب مقامات کشور‌های عضو ۱+۴ و حتی آمریکا نیز از این مساله استقبال کرده‌اند.
جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده راهبرد دولت خود در برابر «تهدیدها» و چالش‌های امنیت ملی آمریکا را در قالب یک گزارش منتشر کرد.
این ۳۲ نهاد آمریکایی در نامه خود گفته‌اند که هرچه بیشتر سیاست «حداکثر فشار» باقی بماند، دیپلماسی ایالات متحده و ایران را دشوارتر خواهد کرد.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: اقدام ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای خود منطبق بر مفاد برجام بوده و در واکنش به‌عدم اجرای تعهدات آمریکا و اروپا صورت گرفته است.
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتهام زنی های بی اساس وزیر امور خارجه آمریکا علیه کشورمان در خصوص اتهام تشدید تنش در یمن اظهار داشت: آمریکایی ها اکنون به جای پاسخگویی به جنایت های شش ساله خود در یمن نمی توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی اساس مطرح کنند.
ظریف توضیح داد:
محمدجواد ظریف، با اشاره به بلوکه شدن پول های ایران در کشور کره جنوبی و آخرین وضعیت آن‌ها، گفت: هفته گذشته با وزیر خارجه کره جنوبی به درخواست وی گفت وگو داشتم، وزیر جمهوری کره بیان کرد حداکثر تلاش خود را برای به نتیجه رساندن موضوع می کنند، ما هم از جانب خود در حال پیگیری هستیم.
صفحه  از ۱۴۲