اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی، گفت: ناوگان حمل و نقلی در ایام نوروز افزایش پیدا کرده و مجوزهای پرواز هواپیمایی را افزایش دادیم و 14500 دستگاه اتوبوس مردم را در این ایام سرویس می‌دهند.
بررسی بازار مسکن در ماه پایانی سال؛
برخلاف تصور غالب که سعی دارد عنوان کند قیمت مسکن در ماه پایانی سال جهش قابل ملاحظه‌ای داشته و بر این اساس مالکان از پنج تا ۱۰ درصد قیمت‌های پیشنهادی را افزایش دادند، آمار و ارقام حاکی از آن است که رشد قابل ملاحظه‌ای در معاملات قطعی اتفاق نیفتاده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، گفت: قدرت مانور ما در سرمایه گذاری برای ساخت خدمات بیشتر، افزایش یافته و آینده خوبی را برای شهرهای جدید به همراه خواهد داشت.
اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی، گفت: برای اجرای راه آهن شلمچه- بصره به ساخت پل به‌روی اروندرود و احداث 32 کیلومتر راه‌آهن در عراق است که امیدواریم در 2 سال و نیم آینده خط آهن شلمچه به بصره به بهره‌برداری برسد.
اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی، گفت: پیشگیری در امر رانندگی یکی از موثرترین عواملی است که مانع از ایجاد حادثه می شود و در نهایت موجب کاهش تصادفات خواهد شد.
اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی از افزایش وام ساخت مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: تسهیلاتی که به سازندگان داده می‌شود را در شورای پول و اعتبار تصویب کردیم که قابلیت انتقال به خریداران را دارد.
تلاش برای ورود خانه‌های خالی به بازار مسکن؛
طرح مالیات بر عایدی سرمایه که کمیسیون اقتصادی مجلس آن را تأیید و به کمیته مالیاتی فرستاده موافقان و مخالفانی دارد که نظر هرکدام در نوع خود منطقی به نظر می‌رسد.
طبق بررسی ها؛
فروردین ماه ۱۳۹۵ میانگین قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بود که فروردین ماه ۱۳۹۷ به متری پنج میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و بهمن ماه ۱۳۹۷ به ۹ میلیون و۹۷۰ هزار تومان رسید. بررسی قیمت مسکن از فروردین ۱۳۹۷ تا بهمن ماه همین سال افزایش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، گفت: با هماهنگی ایرلاین‌ها،حداقل و حداکثر قیمت بلیت هواپیمای سفرهای نوروزی برمبنای نرخ‌های آذرماه بوده و فروش بالاتر از آن، تخلف است.
به دلیل جهش قیمت مسکن شهر تهران طی یک سال اخیر و رسیدن متوسط قیمت به متری ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، قدرت پوشش‌دهی تسهیلات مسکن که تا همین یک سال و نیم قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک آپارتمان ۷۵ متری در تهران را در بر می‌گرفت به ۲۱ درصد معادل یک پنجم کاهش یافته است.
صفحه  از ۱۰۶