رئیس‌جمهور ترکیه با امیر قطر درباره روابط دوجانبه میان دو کشور گفتگوی تلفنی کرد.
وزیر دفاع قطر اعلام کرد که دوحه احتمالا برای دستیابی به غرامت به دلیل محاصره از سوی برخی کشورهای عربی، به دیوان بین المللی دادگستری رجوع خواهد کرد.
وزیر خارجه آمریکا در نامه ای به کنگره آمریکا اعلام کرد که ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است.
ما هنوز درگیر دعواهای داخلی هستیم، ادبیات ملی، کی توسعه محور می شود؟
دندان های مرا در حالی که از درد و وحشت به خود می پیچیدم، می کشیدند. یک بار وسط کشیدن دندان، از مطب فرار کردم. دندانپزشک و پدرم به دنبالم دویدند و وسط کوچه مرا گرفتند و کشان کشان داخل مطب بردند و بقیه دندانم را کشیدند!
واشنگتن پست:
واشنگتن پست به نقل از مقام‌های اطلاعاتی آمریکا گزارش داد، امارات، رسانه اجتماعی و وب‌سایت‌های خبری دولت قطر را اواخر ماه مه هک کرد تا با ارسال اظهارات کذب منتسب به امیر قطر، جنجال به پا کند.
سردی روابط ایران و تاجیکستان ادامه دارد
پیش از این تاجیکستان دفاتر "کمیته امداد امام خمینی" و "رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران" در دوشنبه پایتخت تاجیکستان را تعطیل کرده بود.
درست یک سال پیش، زمانی که تنها چند ساعت بیشتر به پایان ١٥ ژوئیه باقی نمانده بود، جنگنده‌های F16 بر فراز آسمان آنکارا و استانبول به پرواز درآمدند، پل معروف تنگه بسفر توسط نظامیان بسته شد و تانک‌ها و خودروهای زرهی به خیابان‌ها آمدند. اندکی بعد مجری شبکه دولتی TRT بیانیه‌ای مبنی بر وقوع کودتای نظامی را در برابر چشمان بهت‌زده مردم ترکیه خواند. ارتش در این بیانیه‌ اعلام کرد که «برای حفظ دموکراسی و حقوق بشر در ترکیه»، اداره امور را در دست گرفته است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همزمان با دومین سالروز حصول برجام، این توافق را یک موفقیت برای دیپلماسی چندجانبه توصیف کرد و گفت: توافق هسته ای به جامعه بین الملل تعلق دارد.
سفیر ایران در لندن با اشاره به دومین سالگرد توافق برجام گفت: آمریکا کماکان از اقدام علیه برجام ناتوان بوده است و باوجود تمام لفاظی ها و بدعهدی ها اعلام کرده است تا رسیدن به یک ارزیابی دقیق به اجرای تعهدات خود ادامه خواهد داد.
نیروهای ارتش و حشد شعبی عراق از هفته گذشته برای آزادسازی بخش قدیم شهر موصل از داعش وارد جنگ با داعشیان و پاک‌سازی شهر از آخرین افراد داعشی شده‌اند.
صفحه  از ۸۱