رئیس جمهور گفت: بگذاریم کسانی که تجربه بیست و چند ساله دارند و در دیپلماسی موفق بوده و آمریکا را در این سه سال بارها و بارها شکست داده اند کار را با تأنی و دقت به پیش ببرند.
لغو برجام و سه سناریوی مجلس
حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: برای تصمیمی که در مجلس گرفته شده می‌توان سه فرض در نظر گرفت. فرض خوشبینانه این است که نمایندگان برای مواجهه با خواسته‌های احتمالی دولت بعدی امریکا برای بازگشت به برجام، در حال تدارک تدبیری هستند تا دست ایران هم برای شرط ‌گذاری متقابل خالی نباشد.
نوبخت اعلام کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به جریان یارانه در سال آینده گفت: افزایش یارانه معیشتی در بودجه در نظر گرفته شده است و پرداخت یارانه نقدی ادامه دارد.
لایحه ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه با فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت و میعانات بسته شد
استاد اقتصاد دانشگاه تربیت‌مدرس درباره میزان فروش اوراق مشارکت پیش‌بینی می‌کند: بعید می‌دانم، به میزان پیش‌بینی‌شده در بودجه اوراق فروش برود. قطعا این مسئله در یک شرایط و فضایی خوشبینانه‌ای دیده شده است. این اعداد تحقق نخواهد یافت و باید محدود شود که موجبات غیر‌واقعی‌بودن بودجه فراهم نشود.
وزیر علوم دولت اصلاحات مطرح کرد:
مصطفی معین وزیر علوم سابق در واکنش به ترور شهید محسن فخری زاده از ترور یکی دیگر از دانشمندان کشورمان توسط تروریست‌های رژیم صهیونیستی در دهه ۸۰ شمسی نوشت و به انتقاد از پنهان کاری در این خصوص پرداخت.
مخالفت‌های دولت جواب نداد
مصوبه مجلس روز گذشته با ایراد شورای نگهبان به بند شش روبه رو شد که امروز مجلس آن را اصلاح کرد. با این تصمیم شورای نگهبان مصوبه مجلس تبدیل به قانون شده و احتمالا به زودی برای اجرا به دولت ابلاغ می شود.
آخرین لایحه بودجه دولت دوازدهم امروز توسط معاون رییس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
کدخدایی مطرح کرد:
سخنگوی شورای نگهبان ایراد این نهاد به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را اعلام کرد.
از روز گذشته بیماری آیت الله مصباح یزدی شدت یافته و براساس گزارش ها حال عمومی او مناسب نیست. آیت الله مصباح به عنوان استاد اخلاق و پدر معنوی جبهه پایداری شناخته می‌شود.
ارائه نامه دولت درباره مصوبه مجلس به شورای نگهبان
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری از نامه دولت به شورای نگهبان درباره مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: مصوبات شورای عالی امنیت ملی بعد از تایید رهبر معظم انقلاب برای همه لازم الاجراست و ورود مجلس به این موضوع به مصلحت نیست.
صفحه  از ۲۱۴