دبیر شورای راهبردی جمعیت استان تهران، درباره آمار سقط جنین غیر قانونی کشور، گفت: سالانه ۳۷۰ هزار سقط در کشور داریم که اغلب آنها جنایی و غیر قانونی است و تنها حدود ۳.۵ تا ۴ درصد این موارد مربوط به روابط خارج از عرف و باقی این موارد با انگاره‌هایی نظیر "ناخواسته بودن بارداری" و "بدون برنامه ریزی بودن بارداری" همراه هستند.
رئیس مرکز ملی پیش‌نشانگرهای زلزله مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: اولین اولویت‌ مرکز ملی پیش‌نشانگرهای زلزله مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، راه‌اندازی رصدخانه‌­های ترکیبی پایش پیش‌نشانگرهای زلزله در کشور با استفاده از اختصاص اعتبار مناسب توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و استفاده از داده‌ها و اطلاعات سایر ارگان‌هاست.
معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار گفت: به منظور استمرارِ فرهنگسازی و ترویج آگاهی در جهت خودداری از استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و همسو شدن با تاریخ جهانی، همزمان با سایر نقاط دنیا اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در نظر دارد روز ١٢ تیر (٣ جولای) را به عنوان روز بدون کیسه پلاستیکی در داخل ایران معرفی کند.
در جریان ترخیص ۲۷ هزار تن ذرت آلوده ، تحویل کالای آلوده از سوی انبار نگهدارنده انجام شده و گمرک علیه آن اعلام جرم کرده است. در حالی شرکت انبارهای عمومی، انبار مربوطه را متعلق به خود نمی‌داند که این انبار در منطقه ویژه قرار دارد و از سوی سازمان بنادر در اختیار بخش خصوصی بوده است.
رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به آبله میمونی در کشور شناسایی نشده است، درباره روند بررسی موارد مشکوک بیماری در کشور توضیح داد.
عضو کمیته روانپزشکی اجتماعی و اعتیاد انجمن علمی روانپزشکان ایران، با اشاره به علل روانشناختی گرایش افراد به مصرف مواد اعتیادآور، گفت: تحقیقات نشان می‌دهد درصد بالایی از افرادی که مبتلا به اعتیاد هستند یک اختلال روانپزشکی همراه نظیر افسردگی یا اختلالات شخصیت نیز دارند که این اختلالات می‌توانند همراه با اعتیاد باشند و یا زمینه ساز گرایش افراد به مصرف مواد اعتیاد آور شده باشند.
یک نوجوان سیاه پوست آمریکایی در بیش از ۱۵ دانشگاه معتبر پذیرش شد.
رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از افزایش شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر خبر داد و تاکید کرد که گوشت دام ذبح شده قبل از مصرف به مدت حداقل ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد در یخچال قرار داده شود و جگر و سایر امعاء و احشاء دام، پس از ۴۸ ساعت نگهداری در دمای چهار درجه سانتی‌ گراد، مصرف شوند.
اهدای خون اقدامی انسان دوستانه است که می تواند جان افراد زیادی را نجات دهد و امکان اهدای خون برای هر فرد سالمی وجود دارد به گونه ای که مردان می توانند هر سه ماه یک بار و زنان هر چهار ماه یکبار خون اهدا کنند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به چالش انجام برخی اعمال درمانی از سوی پزشک‌نماها، گفت: در زمینه افرادی که پزشک نیستند، اما مداخلات غیر مجاز درمانی انجام می‌دهند، هم راهکار برخورد با آنها شفاف نیست و جایی برای مراجعه و شکایت وجود ندارد و هم قانون در این زمینه بسیار ضعیف است.
صفحه  از ۲۷۲