در چند ماه گذشته عده‌ای با در دست داشتن پلاکاردهایی مبنی بر عدم اجرای حکم دادگاه مقابل شهرداری و شورای شهر اهواز چندین تجمع برگزار کردند. با بی‌نتیجه ماندن تجمعات، روز گذشته نیز تجمع عده‌ای در مقابل شهرداری اهواز صورت گرفت.
دلایل بالا رفتن ضریب جینی در سال ۹۹ بررسی شد
مرتضی عزتی، کارشناس مسائی اقتصادی: اولویت اول در هر اقتصادی، فاصله طبقاتی نیست، اولویت اول در اقتصاد یک کشور این است که ثروت افزایش پیدا کند.
۴ استان در نقطه ثبات ابتلا و بستری و ۵ استان همچنان در روند صعودی بیماری کرونا قرار دارند، البته شرایط در تمامی استان‌ها شکننده است و نگرانی از شروع موج ششم کرونا وجود دارد.
منحنی نرخ تورم در استان‌های مرزی و محروم ایران همچنان در محدوده‌ای داغ در حال نوسان است. تازه‌ترین گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد؛ استان ایلام در غرب کشور طی مردادماه امسال بیشترین فشار تورم نقطه به نقطه را تجربه کرده؛ درحالی‌که همانند ماه‌های گذشته قم تنها استانی است که با کمترین فشار تورمی مواجه است.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به اینکه برخی خانواده‌ها کودکان خود را پیش از ۱۳ سالگی بدون ثبت رسمی به عقد فردی در می‌آورند و پس از ۱۳ سالگی با استناد به اینکه این عقد کاملا شرعی است، برای گرفتن اذن ازدواج به دادگاه مراجعه کرده و در واقع دادگاه را در مقابل کار انجام شده‌ای برای صدور رای ازدواج قرار می‌دهند، تصریح کرد که این امر مصداق بارز سوء‌استفاده از قانون است و باید جلوی آن گرفته شود.
در گزارشی آخرین وضعیت فقر و محرومیت در ایران را بررسی شده است که در ادامه می خوانید.
هرگاه خبر قتل همسر در رسانه‌ها منتشر می‌شد، همه با دیده تعجب به آن نگاه می‌کردند و تا مدت‌ها در مورد آن تحلیل می‌کردند، اما امروزه وقوع همسرکشی به حدی افزایش یافته و نگران کننده است که اگر هر روز اخبار حوادث را دنبال کنید روزی نیست که خبری از همسرکشی در کشور منتشر نشده باشد.
بیش از نصف متولدان سال ۹۹ پسر بودند
بر اساس آمار منتشرشده از سوی مرکز ملی آمار ایران‏، زاد و ولد در کشور در سال ۹۶ با کاهش ۲.۶ درصدی، در سال ۹۷ با کاهش ۸ درصدی، در سال ۹۸ با کاهش ۱۲ درصدی و در سال ۹۹ با کاهش ۶.۸ درصدی در قیاس با همین آمار در سال پیشین خود مواجه بوده است.
بررسی جغرافیای محرومان ایران
د‌ر پاییز سال گذشته، میانگین نرخ فقر و محرومیت د‌ر ایران، قله ۳۱.۴ د‌رصد‌ی را فتح کرد‌ه که بالاترین رقم د‌ر ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود‌.
گزارش مرکز آمار از همسرآزاری در سال ۹۹
ارقام مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که ۹۶ درصد از مجموع ۸۰ هزار و ۱۸۷ مورد معاینه مدعیان همسرآزاری جسمی پزشکی قانونی در سال ۹۹ به زنان مدعی همسرآزاری جسمی مربوط بوده و سهم مردان در این بین ۴ درصد است.
صفحه  از ۲۲۱