موضوع بازگشایی مدارس در حالی به صورت جدی از سوی مسئولان آموزش و پرورش مطرح می‌شود که ویروس دلتا بیش از دیگر ویروس‌ها، کودکان را درگیر خود کرده و این در حالیست که هنوز تصمیمی برای واکسیناسیون آن‌ها در ایران وجود ندارد؛ علاوه بر این، واکسیناسیون معلمان نیز به نظر می‌رسد تا آبان ماه طول بکشد.
کلاس‌های مدارس کشور از اول مهر ماه حضوری می شود؟
قرار است از مهرماه دانش آموزان به صورت حضوری به مدرسه بروند؟ قرار است باز هم آموزش مجازی برقرار باشد؟ سه هفته مانده به آغاز رسمی سال تحصیلی، کسی جواب این پرسشها را نمی داند.
دانش آموزان تا ۱۵ شهریور ماه مهلت دارند با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی کتاب‌های درسی خود را خریداری کنند.
دانشگاه رفتن از سکه افتاد
درحالی‌که تصور عمومی و غالب جامعه این است که رقابت سنگینی برای تصاحب صندلی دانشگاه‌ها در ایران وجود دارد و اغلب داوطلبان در صف ورود به آموزش عالی هستند، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد ۵۲ درصد داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۰ که مجاز به انتخاب رشته شده بودند، از این کار صرف‌نظر کردند و عطای ورود به دانشگاه را به لقایش بخشیدند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهر ماه ٣٠ تا ۴٠ درصد مدارس به صورت حضوری بازگشایی شوند.
در ستایش بطالت عنوان یکی از مقالات برتراند راسل، فیلسوف، مورخ و جامعه‌شناس انگلیسی است که برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ در یکی از مجلات آن زمان چاپ شد. بعدها در مجموعه مقالات راسل بازنشر شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. از آن زمان تابه‌حال ده‌ها بار به شکل‌های مختلف تجدید چاپ‌شده. راسل تلاش کرده در این رساله، از اهمیت کار نکردن بگوید. چیزی که این روزها برای بسیاری از ما یک آرزوست. این روزها به لطف اینترنت و تکنولوژی، در سفر، در تاکسی، در خانه و... در حال کار کردن هستیم.
در حالی که بیش از سه میلیون بازمانده از تحصیل به دلیل در دسترس نبودن امکاناتی اعم از تلفن هوشمند و یا اینترنت در سطح کشور داریم، آموزش و پرورش بازهم نتوانست با برنامه‌ریزی و استفاده از تجربه ۱۹ ماهه، حداقل برای سطوح پایه، آموزش در سال جاری را حضوری کند.
طی هفته‌های اخیر نیز زمزمه بازگشایی مدارس به صورت حضوری از سوی مسئولان ذی ربط تکرار می شد؛ تا جایی که واکسیناسیون فرهنگیان که از مرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به عنوان یکی از پیش شرط ها و الزامات بازگشایی ذکر و در دستورکار قرار گرفت.
اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در ۵ گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان اعلام شد.
بررسی دلایل خروج ورزشکاران و نخبگان از ایران
زمانی که هنوز روی چشم‌انداز و جاذبه سرزمینی کار نکرده‌ایم، مهاجرت را احساسی نکنیم و نگوییم کسی که عرق ملی دارد، مهاجرت نمی‌کند و کسی که مهاجرت می‌کند، عرق ملی ندارد! اگر شرایط را آماده کردیم و نیروهای انسانی همچنان داشتند می‌رفتند، آن موقع باید تعجب کنیم و بگوییم چرا می‌روند؟
صفحه  از ۱۲۲