چالش‌های خطرناک ترس در کودکان و تاثیر رفتار والدین
سیما فردوسی روانشناس و مشاور کودک گفت: والدین باید به کودکانشان آموزش دهند که هرچند الان به خاطر سیستم آموزشی و کلاس‌های آنلاین، گوشی‌های هوشمند و اینترنت در اختیار دارند، اما این دلیل نمی‌شود که به هر جایی سرک بکشند و در سایت‌های دیگر بروند و با هر کسی ارتباط برقرار کنند.
اخیرا برخی افراد نسخه فارسی اپلیکیشن مومو را ساخته‌اند و پیام‌ها برای کودکان به زبان فارسی فرستاده می‌شود. هرچند در ایران لزوما این چالش به‌ خودکشی منتهی نمی‌شود، اما اغلب موجب سوءاستفاده مالی و گرفتن شارژ موبایل و سوءاستفاده‌هایی از این دست می‌شود.
اگر اهل پیگیری اخبار از طریق شبکه‌های اجتماعی یا برخی کانال‌های خبری باشید به احتمال زیاد در چند روز اخیر، اخبار مرتبط با چالشی به نام «مومو» را شنیده اید و شبکه‌های اجتماعی پر شده از خبر‌های ضد و نقیض در این باره. چالشی که برخی تصور می‌کنند شرکت در آن می‌تواند به خودکشی کودکان و نوجوانان دامن بزند.
یک روانشناس گفت: یکی از مشکلاتی که این روزها کودکان دانش آموز را آزار می دهد، طولانی بودن کلاس های آنلاین مدرسه است، بسیاری از کودکان در این کلاس ها خسته می شوند، حوصله شان سر می رود، خواب آلود می شوند و از یک جایی به بعد به حرف معلم گوش نمی دهند.
نیازی به گفتن نیست که ویروس موذی کووید ۱۹ چقدر کارش در به هم ریختن نظم زندگی و سر و ته کردن معادلات روزمره ۲۰ است. نشان به آن نشان که حالا صبح اول وقت می‌رویم بالای سر بچه و می‌گوییم: «بلند شو پسرم دیر شد، بیا گوشیتو بگیر عزیزم، زود باش آنلاین شو!»
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد گفت: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان کشور یعنی ۲۱ درصد از کل آنها از شبکه شاد محرومند و به آن دسترسی ندارند.
مدیر آموزش و پرورش ابهر گفت: ۸۰۰ دانش‌آموز ابهری به گوشی هوشمند دسترسی ندارند.
تعداد صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها بیشتر از تعداد داوطلبان کنکور
آمارهای سازمان سنجش نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد افرادی که امسال کنکور داده‌اند، انتخاب رشته نکرده‌اند. سال ۹۷ بیش از ۶۰ درصد و در سال ۹۸ بیش از ۵۴ درصد داوطلبان اقدام به انتخاب رشته کردند، اما امسال این آمار به ۴۶ درصد رسیده است.
آزمون سراسری در روز‌های ۲۹ تا ۳۱ مرداد و اول شهریور با رقابت بیش از یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۴۴۹ نفر در ۳۹۲ شهر کشور برگزار شد.
وزیر آموزش و پرورش درباره سرانجام رایگان شدن اینترنت شبکه شاد گفت: اینترنت شاد رایگان است و اگر کسی با مشکلی مواجه شده اعلام کند. با وزیر ارتباطات هم صحبت کردم و این کار از چند روز قبل انجام شده و استفاده از شاد رایگان است.
صفحه  از ۱۱۲