نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صداوسیما خبر داد.
نمایشی که در روزهای اخیر از ثبت‌نام‌های افراد بسیار زیاد و عمدتاً فاقد صلاحیت برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم برگزار شد، باعث شده است برخی اظهار نظر کنند که قانون در این زمینه خلأ دارد و باید اصلاح شود؛ حال آنکه مقصر اصلی در این زمینه رسانه‌ها هستند نه قانون. اکثر این افراد، به طمع دیده شدن و سوژه خبر شدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمده بودند و رسانه‌ها نیز به خوبی این توقع را برآورده کردند.
با حضور احمدی‌نژاد در وزارت کشور و ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری رسانه‌های برجسته جهان به این موضوع پرداختند و این اقدام را به دلیل مغایر بودن با توصیه مقام معظم رهبری به وی غیرمنتظره توصیف کردند.
حیثیت روزنامه همشهری قربانی بلندپروازی سردار، دکتر، کاپیتان، شهردار قالیباف
در حالی که نام محمدباقر قالیباف شهردار تهران همچنان به عنوان یکی از چهره های مطرح اصولگرا برای نامزدی در انتخابات مطرح است، رسانه تحت مدیریت وی در شهرداری تهران که همواره رنگ و بویی اجتماعی و فرهنگی داشته این روزها رنگ و بوی سیاسی گرفته است.
آغاز نام نویسی داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت.
نشریه آلمانی 'هندلزبلات' نوشت: ایران پس از توافق هسته ای (برجام) ، نه تنها در زمینه تجارت با خارج به عنوان یک شریک جذاب مطرح شده بلکه همچنین زمینه های همکاری علمی با این کشور نیز افزایش یافته و موسسات آلمانی درتلاش برای همکاری علمی و تحقیقاتی با ایران هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که صداوسیما باید براساس قانون اساسی دارای سه قانون مجزا باشد، گفت: صدواسیما در حال حاضر بدون قانون اداره می شود.
مطهری:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر صدا و سیما بدون قانون اداره می‌شود، گفت: نظارت بر صدا و سیما توسط شورای نظارت یک امر تشریفاتی است.
سال‌ها نتایج نظرسنجی‌های صداوسیما به صورت رسمی اعلام نمی‌شد و در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌گرفت؛ اقدامی که بارها مورد انتقاد اهالی رسانه هم قرار گرفته بود. اما خوشبختانه در دو سال اخیر نتایج نظرسنجی‌ها به صورت رسمی اعلام می‌شود و رسانه‌ها و مخاطبان در جریان این فرآیند قرار می‌گیرند.
صفحه  از ۶۳