مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ امشب دوشنبه ۶ تیر ماه خبر داد.
در طول تاریخ، بخش عمده‌ای از پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان با حمایت دولت‌ها اتفاق افتاده است، ولی به تدریج حمایت از فعالیت‌های علمی از انحصار دولت‌ها بیرون آمد و بخش خصوصی نیز به یکی از بازیگران این عرصه تبدیل شد. امسال که نقش دانشگاه‌ها در توسعه دانش‌بنیان پررنگ شده، "آیا شرایط برای ارتباط دانشگاه‌ها با بخش خصوصی و تامین هزینه‌ها از منابع غیر دولتی فراهم شده است" و آیا "دولت نقش خود را به طور کامل در حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی ایفا کرده است؟"
یک دکتری طب طبیعی و ارشد گیاهان دارویی به تشریح خواص میوه زردآلو پرداخت
سرپرست اداره کل توسعه مشارکت‌های سازمان توسعه، تجهیر و نوسازی مدارس کشور جزئیاتی از پویش ملی «صحن حرم مدرسه‌ام» اعلام و اظهار کرد: منابع مالی جمع آوری شده در پویش ملی «صحن حرم مدرسه‌ام» نیز به نیت امام هشتم ( ع)، صرف ساخت هشت مدرسه دانش آموزان استثنایی در استان‌های مختلف کشور خواهد شد.
پاول دورف، موسس تلگرام اعلام کرد اپلیکیشن تلگرام تنها به شمار اندکی از مشترکان پولی برای پوشش هزینه‌های خود نیاز دارد.
در سراسر جهان افراد بین ۲۰ تا ۲۹ سال بزرگترین کاربران رسانه‌های اجتماعی هستند و گروه سنی ۶۰ سال به بالا، کمترین تعداد کاربران فعال را دارد.
توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D) و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری محور رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی که از روز یکشنبه ۲۹ خردادماه آغاز شده، امروز پایان می‌یابد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌های آزاد و برخورد با متخلفان این عرصه خبر داد و گفت: درخواست جدی ما از مدیران کل استان‌ها این بوده که مراکز غیرمجاز، شناسایی و فهرست آنها به مراجع ذی‌صلاح اعلام شود.
تعداد و زمان پاسخگویی به سئوالات دروس عمومی و اختصاصی داوطلبان پنج گروه آزمایشی هنر، علوم انسانی، زبان‌های خارجی، علوم تجربی، ریاضی و فنی مشخص شد.
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش درباره وضعیت فعلی نظام ارزشیابی و سنجش دانش‌آموزان در کشور توضیحاتی ارائه کرد و گفت: یکی از زمینه‌های اصلی که باید در نظام تحولی به آن اندیشید نظام ارزشیابی مکفی و معتبر است.
صفحه  از ۱۳۳