طبق اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور، اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی میرسلیم، و سیدمصطفی هاشمی‌طبا به عنوان ۶ نامزد احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۶ معرفی شدند.
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس، دلیل معرفی اسحاق جهانگیری به عنوان کاندیدای احتیاطی اصلاح‌طلبان در کنار حسن روحانی را تشریح کرد.
آیت الله موحدی کرمانی:
این مناظره ها باید زنده صورت بگیرد، مگر غیر از این است که می گویید مردم باید بصیرت داشته باشند، یکی از بهترین راه های بصیرت همین است که مردم ببینند و بشنوند و به مناظره ها دقت کنند و ببیند نامزدها می توانند جواب درست به رقیب خود بدهند.
دبیر ستاد انتخابات از اعلام اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیئت های نظارت به وزارت کشور تا پایان امروز خبر داد.
نظر سنجی ها نیز تاکنون نشان می دهد قالیباف، شناخته شده تر و مقبول تر از رئیسی است ولی ائتلاف اصولگرایان، رئیسی را برگزیده و از قالیباف انتطار دارد که آرای خود را به سبد رئیسی هدایت کند و از گود رقابت ها خارج شود؛ امری که برای قالیباف که دو بار در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده، بسیار سخت و گران خواهد آمد.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: فهرستی از تایید صلاحیت شدگان اولیه داوطلبین ریاست جمهوری به عنوان فهرست اولیه شورای نگهبان منتشر شده که شورای نگهبان انتشار هرگونه فهرست یا آمار در این‌باره را تکذیب می‌کند.
موسوی لاری:
ثبت نام حسن روحانی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وزیر کشور دولت اصلاحات با بیان این که حضور اسحاق جهانگیری برای این انتخابات ضروری است، می‌گوید که به غیر از معاون اول رییس‌جمهور با افراد دیگری برای حضور در انتخابات صحبت شده بود که تنها جهانگیری این پیشنهاد را قبول کرده است.
رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها:
۹ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در شهرهای کشور توسط هیأت‌های اجرایی ردّ صلاحیت شدند.
با اشاره به درخواست‌ها برای حضور در انتخابات
محسن رضایی در پاسخ به تقاضاهای مبنی بر حضورش در انتخابات، پیامی صادر کرد.
صفحه  از ۹۱