یکی از اعضای شورای رقابت در مصاحبه‌ای گفته:برای افزایش قیمت خودرو منتظر اعلام تورم بخشی از سوی بانک مرکزی هستیم. زیرا فرمول قیمت‌گذاری خودرو ترکیبی از تورم بخشی و متغیر‌های دیگر است که در پایان شهریور ماه اعلام می‌شود. آیا با توجه به روند فعلی نماد‌های خودرویی قیمت‌گذاری دستوری و افزایش قیمت خودرو آسیب بیشتری را به این سهم‌ها وارد می‌کند؟
افزایش قیمت مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی، شیر و لبنیات از ابتدای امسال موجب رشد نسبی تقاضای خرید برای برخی اقلام مواد غذایی جایگزین مانند سویا، حبوبات و ماکارونی شده است.
۸۰ درصد لوازم خانگی ریز خارجی هستند
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: ۴ سال است که در مورد کالا‌های درشت لوازم خانگی واردات نداریم شرکت‌های کره‌ای هم ایران را ترک کرده و دیگر داخل ایران تولید نمی‌کنند. ما نمی‌توانیم با یک نوع کالا تمام سلایق مردم را پوشش دهیم؛ بنابراین نتیجه این کار آن شد که همان کالا‌های خارجی که واردات آن‌ها ممنوع شده بود به صورت قاچاق وارد کشور شدند.
مشاهدات میدانی نشان می‌دهد؛ دور تازه افزایش قیمت‌ها موجب افزایش اقبال مشتریان به خرید خودروهای رده قیمتی پایین، مانند انواع پراید شده است.
در اولین بازدید میدانی احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد از گمرک موضوعاتی درباره معطلی مردم و نارضایتی‌هایی که در زمینه رجیستری گوشی همراه در بدو ورود به کشور مطرح است، عنوان شد. در نهایت نیز وزیر اقتصاد اعلام کرد رویه رجیستری و پرداخت گمرکی به شکل برخط تغییر کند.
طرحی در وزارت صمت در حال بررسی است، با عنوان «سند راهبردی صنعت لوازم‌ خانگی» كه بنا به شنیده‌ها واردات لوازم خانگی خارجی را به كل ممنوع می‌كند. انجام این كار بازار لوازم خانگی را به لیست بازارهای غیررقابتی اضافه می‌کند.
فاطمی امین در مقام وزیر جدید صمت که تجربه کار در دولت اول محمود احمدی‌نژاد را نیز در رزومه خود دارد در صحبت‌های خود وعده‌هایی نیز داده است. او درباره مبارزه با فساد در دولت سیزدهم از راه‌اندازی سامانه قواعد و مجوز‌ها تا پایان سال خبر داد.
چند وقتی است که دوباره شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو هستیم، کارشناسان مسائلی همچون افزایش نرخ ارز و عرضه نامناسب را دلایل اصلی آشفتگی بازار خودرو می‌دانند.
وزیر اقتصاد دستور داد
با دستور وزیر اقتصاد بزودی کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل می‌شود و سازوکار حذف رجیستری موبایل از مبادی را تعیین خواهند کرد.
طرح ملی لوازم خانگی در ایران کلید خورد
طرحی با عنوان «سند راهبردی صنعت لوازم خانگی» در وزارت صمت در حال بررسی است که تمرکز آن بر جایگزینی سریع تولید داخل با خارج و تامین نیاز کشور با تولید انواع محصولات داخلی است.
صفحه  از ۵۱۱