هک بیشتر به نفوذ غیرمجاز به یک شبکه یا رایانه اشاره دارد؛ این کار به‌طور معمول از یک یا چند «هکر» انجام می‌شود. با این حال، هکر می‌تواند هرکسی باشد. آن‌ها می‌توانند فردی مانند شما یا من باشند. آن‌ها می‌توانند به‌تنهایی کار کنند یا به‌عنوان عضوی از یک سازمان یا موسساتی باشند که انگیزه‌ای برای ایجاد اختلال در کار و یا وارد کردن ضرروزیان به فرد یا افرادی دارند. بیشتر، آن‌ها برای رسیدن به هدف، به دنبال تغییر سیستم‌های امنیتی هستند که قطعا این تغییر در مخالفت با هدف واقعی سیستم مورد تهاجم است. واژه هک و هکر برای نخستین‌بار در موسسه فناوری ماساچوست در سال ۱۹۶۰ به‌کار برده شد که در معنای اصلی، هدف از هک، استفاده از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل مشکل یا مشکلات تکنیکی بود. اما درحال حاضر سازمان‌های زیادی وجود دارند که هکرها را به‌عنوان بخشی از کارکنان خود استخدام می‌کنند. این هکرها از مهارت‌هایی که دارند، برای کشف نقص‌ها، مناطق آسیب‌پذیر و نقاط ضعف در سیستم امنیتی سازمان یا موسسه استفاده می‌کنند. هدف از این کار درواقع، یافتن مناطق نفوذ و رفع نقاط ضعف و مسدود کردن راه‌های نفوذ برای هکرهای مخرب به سیستم امنیتی است.
تکنولوژی امروزه با سرعت بالايی در حال رشد و توسعه است. و اين غیرقابل‌انکار است که بعضی از تکنولوژی‌های حال حاضر با همه ويژگي‌هاي مثبتي كه دارند و خدماتي كه به بشر ارائه مي‌دهند قادرند مشكلاتي‌ را نيز براي بشر به همراه داشته باشند. با این‌که تکنولوژی اثر مفیدی بر زندگی بشر دارد ولی به علت سوء‌استفاده بشر در نحوه استفاده از این تکنولوژی‌ها با اهداف شرارتامیز باعث ایجاد جو نگران‌کننده‌ای در دنیا شده است. درحالی‌که پیشرفت علمی همیشه باید مورد تشویق قرار گیرد و مهم است که به فناوری‌های در حال ظهور توجه شود ولی طریقه استفاده از آن‌ها باید مورد کنترل و نظارت قرار گیرد. فناوری‌ها به همان اندازه که می‌توانند پیشرونده بوده و مفید واقع شوند، به راحتی می‌توانند دردسرهايي را نيز با خود به همراه بياورند. ترسناک‌ترین تکنولوژی‌ها می‌توانند به‌طور باورنکردنی به‌نحوی فوق‌العاده خطرناک مورد سوء‌استفاده قرار گیرند. امروزه بسیاری از تکنولوژی‌های ترسناک هستند که بر زندگی ما تاثیرات عجيبي می‌گذارند. بعضی از آن‌ها پتانسیل زيادي دارند، براي آن‌كه امنيت و آسايش ما را دستخوش تغيير قرار دهند. ما همچنان در تلاشیم که آینده دیجیتالی را هدایت كنيم و یاد بگیریم با تکنولوژی‌هايی که قبلا قابل تصور نبود چگونه زندگی كنيم. رسانه‌های اجتماعی، روبات‌های پیشرفته و واقعیت مجازی به‌طور همزمان برای خیروشر استفاده می‌شوند. برای این‌که بشر بتواند در این انقلاب تکنولوژیکی به‌خوبی دوام بیاورد، بهتر است که چگونگی استفاده از این فناوری‌های وحشتناک را بررسی كند.
اسکن غذا با گوشی موبایل
یک «آزمایشگاه روی تراشه کوچک» (lab on the chip)که درون تلفن هوشمند جا مي‌گیرد رابطه انسان با غذا و موادشیمیایی سازنده آن را برای همیشه تغییر مي‌دهد. در فستیوال رستوران لندن، «سباستین والوش» به نمایندگی از شرکت(trinamiX) حضور دارد تا یک گجت به ظاهر ساده را به نمایش بگذارد. این گجت کوچک و ساده مي‌تواند آینده صنعت موادغذیی را دگرگون کند. او مي‌گوید: «مي‌دانم این دستگاه فناورانه کار مي‌کند اما همیشه هنگام نمایش آن عصبی مي‌شوم.»
شرکت تویوتا حدود 15سال است که اتومبیل‌های هیبریدی بنزینی الکتریکی را به بازار معرفی کرده است و اکنون در حال بررسی برای یافتن یک موتور جایگزین برای این خودرو است تا بتواند تفاوت‌های تکنولوژیک ظریفی را برای بهبود کارکرد آن ارائه کند. قبلا اتومبیل‌های هیبریدی تسلا و (Chevy Volt) نمونه‌هایی از فناوری پیشرفته در اقتصاد سوخت بودند اما تویوتا همچنان نام تجاری توانمندی به شمار می‌رود که چندین خودرو با مدل‌های متفاوت از برندهای تویوتا و لگسوس را ارائه کرده است. شرکت تویوتا در نظر دارد با افزودن گزینه‌های هیبریدی یا الکتریکی تحولی در خودروهای خود ایجاد کند. حتی برای یک شرکت با تجربه تویوتا توصیف و بازاریابی خودروهای هیبریدی یک چالش محسوب می‌شود. تویوتا سال‌ها وقت خود را صرف جا انداختن مفهوم باتری‌های شارژی در مدل (Prius) کرد.
برای هفتادمین سال به‌وجود آمدن پورشه لیستی تهیه کردیم که ممکن است تاکنون به گوشتان نخورده باشد. اگر فکر می‌کنید تمام داستان به‌وجود آمدن پورشه را می‌دانید پس این مقاله را بخوانید تا دریابید که خیلی چیزها را نمی‌دانید. همراه با چیزهای کمی درباره فردیناند پورشه و آغاز کار شرکت، یک راهنمای مفید برای پورشه 356 و داستان کاملی از این‌که چگونه 911 مشهور نام خود را به‌دست آورد.
طاتسلا در اصل تولیدکننده خودرو نیست، مدیر ارشد اجرایی شرکت تسلا، الون ماسک ( Elon Musk) در اصل مدیر اجرایی شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی، تولیدکننده محصولات صنایع هوافضایی (SpaceX) است که در ساخت و تولید راکت فعالیت می‌کند. او همچنین قصد دارد سفر و زندگی در مریخ را عملی سازد. ماسک به آرامی و در آرامش اهداف خود را عملی می‌کند. وقتی او رهبری تسلا را به عهده گرفت از آینده زمین ناامید بود و تصمیم گرفت سیاره زمین را به جای بهتری که بتواند چند هزار سال دیگر باقی بماند تبدیل کند. در نتیجه ماسک تصمیم گرفت طرحی را برای ساخت خودروهای برقی عملی کند. برخلاف شرکت‌های بزرگ صنعت خودروسازی مانند فورد و جنرال موتورز، تسلا روی بازاریابی گسترده و عظیم تمرکز نکرد بلکه تصمیم گرفت با پرداختن به کیفیت مخاطبان کم خود را تقریبا صد در صد راضی نگه دارد.
معروف‌ترين روبات‌هاي 2018 از نگاه مجله boss
اين روبات تحول جالبي در دنياي روبات‌هاي خانگي ايجاد كرد. واکر مي‌تواند همزمان که برای اهل خانه موسیقی پخش مي‌کند. وضعیت خانه را رصد کند به اتاق‌ها سرکشی کند. گزارشی از وضعیت خانه به صاحبش ارائه کند و موارد مشکوک را گزارش کند. واکر به زودی صاحب بازو مي‌شود و مي‌تواند مفیدتر در صحنه حاضر شود.
9+1 لپ تاپ متفاوت كه بايد بشناسيد
در سال 2018 لپ تاپ‌های جدید زیادی توسط برندهای مختلف به بازار عرضه شده‌اند و هر کدام ویژگی‌های جدیدی نسبت به محصول سال قبل داشته‌اند اما بعضی از این کمپانی ها برای جلب مشتری از تکنولوژی‌هاي جدیدتري در مقايسه با ديگر كمپاني‌ها براي طراحي و قطعات محصولات‌شان استفاده كردند. در اين فرصت برخي از جاذبه‌هاي اين محصولات را بررسي مي‌كنيم. محصولاتي كه در ماه‌هاي گذشته در گروه متفاوت‌ترين محصولات معرفي شده‌اند.
بیشتر موشک‌ها شامل چند قسمت هستند که هنگام سفر به فضا از یکدیگر جدا می‌‌شوند. بزرگ‌ترین و گرانقیمت‌ترین بخش یک موشک، قسمت اول آن است.۸۰درصد هزینه پرتاب در این بخش صرف می‌‌شود. تاکنون گرانقیمت‌ترین قسمت‌های موشک پس از یک ماموریت در اقیانوس رها شده‌اند. به همین دلیل فعالیت‌های هوافضا بسیار گرانقیمت هستند و گردشگری فضایی غیرممکن به نظر می‌رسد اما اکنون، مهندسان اجازه می‌دهند موشک‌ها از جو خارج شوند و دوباره روییک پلتفرم فرود بیایند تا دوباره از آن‌ها استفاده شود. یکی از آن‌ها موشک جدید شپرد است که به فضا پرواز می‌‌کند و یک کپسول سرنشین‌دار از آن جدا می‌‌شود. شش گردشگر حاضر در آن چهار دقیقه وضعیت بی‌ثباتی تجربه می‌‌کنند زمین را می‌بینند. سپس کپسول با کمک یک چتر نجات به سمت زمین می‌رود. قسمت اول موشک قبل از تماس با زمین، به آرامی فرود می‌آید تا برای پرتاب بعدی آماده شود.
فهرستی از بهترین اماکن برای رصد آسمان در سراسر جهان
می‌توان از هر نقطه‌ای روی کره زمین به آسمان خیره شد و ستارگان را رصد کرد. اما بهترین اماکن برای رصد ستارگان ویژگی‌های خاصی دارند که البته میان همه آن‌ها مشترک است. در همه این اماکن آلودگی بصری و نور بسیار اندک است، ارتفاع بیشتری دارند و از همه جالب‌تر آن‌که شکل زمین در این نقاط متفاوت و به گونه‌ای است که زیر نور ماه درخشان می‌شود. انسان‌ها خوش‌شانس هستند که روی سیاره‌ای زندگی می‌کنند که اماکن بسیاری با این ویژگی‌ها در آن وجود دارد. در همین راستا نشریه نشنال جئوگرافی فهرستی از اماکن محبوب برای رصد ستارگان در سراسر جهان فراهم کرده است. هریک از این اماکن چشم‌انداز خارق‌العاده خود را از آسمان شب فراهم می‌کنند. از منظره کهکشان راه‌شیری در آمریکای‌شمالی تا چشم‌انداز خارق‌العاده آسمان در استرالیا. انتخاب یک مکان به عنوان بهترین نقطه برای رصد ستارگان غیرممکن است و شاید بهتر باشد یک‌بار به همه آنها سفر کرد.
صفحه  از ۱۲۰