مروری بر سیر تحول یک ژانر ادبی
شعر مزایای زیادی دررشد تربیتی کودکان دارد. شعرها باعث عشق به زبان مي‌شوند و درنتیجه سطح سواد را بالا می‌برند. شعر و زبان کمک می‌کنند تا کودکان خود و دیگران را درک کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که ارزش‌های مهمی مانند مهربانی و همدلی را در خود پرورش دهند. شعر همچنین فن بیان کودکان را بارور می‌کند و راه سالمی است برای این‌که کودکان با آن احساسات خود را ابراز کنند و موقعیت‌های گوناگون زندگی را در قالب زبان شعر تجربه کنند. انواع موفقیت‌ها و ناکامی‌ها در زبان شعر تجربه می‌شود و این در رشد تربیتی کودکان بسیار موثر است. خوشبختانه امروزه شعرهای بسیار زیادی برای کودکان وجود دارد. شاعرانی مثل «ای‌ای مایلن» و «ویلیام بلیک»، شعرهای زیادی برای کودکان نوشتند. شعرهایی که در خودشناسی کودکان بسیار موثرند و به کودکان این امکان را می‌دهند که حتی از سنین پایه با الهام گرفتن از آن‌ها خود را از طریق جهان شعری و با زبان شعر پیدا کنند.
آشنایی با مدال ادبی نیوبری
«مدال نیوبری» یا (Newbery Medal) اولین جایزه ادبی کتاب کودکان در جهان است که از نام جان نیوبری، پدر ادبیات کودکان گرفته شده است اما جان نیوبری کیست و چرا به او پدر ادبیات کودکان می‌گویند؟ جان نیوبری یادآور نام انتشارات معروفی به همین نام در قرن هجدهم میلادی برای کودکان‌ونوجوانان است. با این حال ما اکنون این نام را با کسی می‌شناسیم که از او باعنوان پدر ادبیات کودکان یاد می‌کنند. نیوبری و انتشاراتش از آن رو شهرت دارند که برای اولین‌بار در قرن هجدهم میلادی آثاری اختصاصی برای کودکان منتشر کردند. جدای از اهمیتش در زمینه فرهنگ، از نظر تجاری هم تجربه موفقی شد و توانست نام نیوبری را جهانی کند.
گزارش تصویری قلم
گزارش تصویری قلم از رونمایی همشهری داستان ویژه خراسان در شهر کتاب مشهد
کارنامه آخر سال بازارها، به آینده امیدواریم، 5 پیش بینی سیاسی برای سال 98، راهبردهای اولین سال گام دوم انقلاب، عطر نوروز در مشام شهر تیتر نخست برخی از روزنامه های چاپ امروز هستند.
رییس‌جمهوری: افتتاح فازهای پارس جنوبی نشانه شکست تحریم‌هاست، اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت عید نوروز، قانون بودجه سال ۹۸ به دولت ابلاغ شد و زنگنه: عده‌ای هنوز از بابک زنجانی حمایت می‌کنند از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
رییس کل بانک مرکزی: سازوکار ایرانی متناسب با «اینستکس» بزودی ثبت می‌شود، روحانی:‌جنایت نیوزیلند، نشانه دیگری بر لزوم مقابله با اسلام هراسی است و با حضور رئیس‌جمهور، ۴ فاز جدید پارس جنوبی امروز افتتاح می‌شود از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشور هستند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری: سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور می‌کنیم، تولید و قیمت نفت ایران افزایش یافت، حمله تروریستی به نمازگزاران در نیوزیلند با ۴۹ کشته و ۵۰ زخمی و معصومه ابتکار خبر داد: گذراندن دوران محکومیت زنان زندانی در خانه از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
رییس جمهوری‌ در جمع نخبگان عراق در بغداد: ایران و عراق یک قدرت بزرگ در منطقه می‌سازند، رئیس مجلس خبرگان رهبری: به مردم خدمت کنیم تا از نظام دلسرد نشوند، درخواست ۵۰ دیپلمات و ژنرال سابق آمریکا از ترامپ برای بازگشت به برجام و رئیسی، نائب رئیس مجلس خبرگان شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
روحانی: هیچ کس نمی‌تواند مانع توسعه مناسبات ایران و عراق شود، شورای اقتصاد با خرید ۲۸ فروند هواپیما موافقت کرد، رئیسی: هیچ کس حق دور زدن قانون را نخواهد داشت و سینماها در انتظار اکران نوروز از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشور هستند.
ظریف: ایران از گفت‌وگوی منطقه‌ای استقبال می‌کند، خیز ایران و عراق برای مبادلات ۲۰ میلیارد دلاری، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: بازار کشش دلار بالای ۱۰ هزار تومان را ندارد و وزیر بهداشت: هزینه سلامت با نسخه‌نویسی الکترونیکی شفاف می‌شود از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
صفحه  از ۲۸