اکبر اکسیر تیراژ پایین کتاب‌ها را یک تحقیر عمومی برای ایران به‌شمار می‌آورد و با هشدار نسبت به این‌که اگر وضعیت این‌طور ادامه پیدا کند، باید بگوییم اصلا در وزارت ارشاد را تخته کنند، از این‌که هنرمندان تشنه نوازش هستند، می‌گوید.
زنده یاد محمود دست‌پیش، استاد برجسته زبان و ادب آذری و پارسی بود. این شاعر در سال ۱۳۱۳ در باکو متولد شد. او از شاعران ترک‌زبان ایران بود.
- جلال ستاری، نویسنده، پژوهشگر، مترجم و اسطوره‌شناس در سن ۹۰ سالگی درگذشت.
اسماعیل خویی در سن ۸۳سالگی درگذشت.
صادق کرمیار، نویسنده رمان‌ «نامیرا» به ویروس کرونا مبتلا شد. او این روزها کتاب جدید خود را با عنوان «شیدایی» منتشر کرده است.
منصور اوجی در سن ۸۴ سالگی از دنیا رفت.
«بی سرنوشتی»؛ این آخرین کلمه ای است که در رمان «بیکران تنهایی» آمده. کلمه ای که معلم این رمان، بعد از سال ها خون دل خوردن برای عنوان کتابش برگزیده است. به راستی خوشبختی و راه های رسیدن به آن چیست؟ مال و ثروت؟ قدرت؟ فعالیت سیاسی؟ کار فرهنگی؟ تحصیل و تدریس؟ و یا عشق؟ چه کسی می تواند بگوید هر کدام از این راه ها می تواند ما را به سرنوشتی که رویایش را در سر می پرورانیم، سوق دهد؟
جشنواره یا مجموعه جشن‌های نوروز، از قدیمی‌ترین وقایع اجتماعی و فرهنگی در تاریخ بشر محسوب می‌شود.
یکی از سنت‌های باستانی رایج ایرانیان برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری بوده که شب چهارشنبه آخر هر سال ایرانیان در همه شهرها با برپایی آتش مراسم باشکوهی برگزار می‌کنند، این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.
عباس صفاری در پی ابتلا به کرونا و در سن ۶۹سالگی در کالیفرنیا درگذشت.
صفحه  از ۴۸