گفت‌وگو با امین فقیری
امین فقیری می‌گوید: در صورتی که ژانر باعث شود فرد در یک چارچوب قرار بگیرد و کارهای دیگری را تجربه نکند، لطفی ندارد.
گفت و گو با «غلامرضا صمدی» درباره ادبیات عامه‌پسند
بعضی از مخاطبان ادبیات عامه‌پسند پس از مدتی به سوی ادبیات جدی خواهند رفت. نکته‌ای که بیش از همه این مسائل اهمیت دارد این است که برای داشتن ادبیاتی پویا، در وهله اول باید خوانندگان خوب تربیت کرد و این مهم، میسر نخواهد شد جز با ادبیات عامه‌پسند و اقناع مردم با این گونه ادبی براي تغییر رویکردشان نسبت به کتاب.
کتاب صوتی به مرور سهمی از بازار کتاب ایران را به خود اختصاص داده است. این نوع کتاب‌ها را ابتدا برای نابینایان و کم‌بینایان تولید می‌کردند اما با توجه به مزیت‌هایش، در بین سایر مخاطبان نیز رایج شده است.
مشهورترین ثروتمندان جهان نیز همانند بسیاری دیگر از ساکنان زمین خواندن را رها نمی‌کنند و اهمیت دهی آنها به امر کتاب و کتابخوانی در اظهارنظرها و سخنانشان کاملا مشهود است.
تحجر و تنگ‌نظری البته پیشینه و تاریخی به قدمت عمر انسان دارد و به دلایلی در حوزه‌های علمیه و فضای دینی ظرفیت و خطر رشد تحجر و خودپسندی و تکفیر و تفسیق بیشتر است.
در رمان «صد سال تنهایی» اهالی دهکده «ماکوندو» به بیماری فراموشی دچار می‌شوند؛ درست همان دردی که «گابریل گارسیا مارکز» خالق این شاهکار ادبی در سال‌های پایانی عمرش با آن مبارزه می‌کرد.
هشتمین کنفرانس دوسالانه انجمن مطالعات جوامع فارسی‌زبان (ASPS) که قرار بود در روزهای ۱۹ تا ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۵ با حضور ایران‌شناسان ۲۲ کشور جهان در شیراز برگزار شود، به دلیل دستور نابخردانه ترامپ، لغو شد.
سمیرا صفاری، مدرس دانشگاه و محقق گیلانی، از چاپ و انتشار جدیدترین نوشتار خود و همکاران در حوزه‌ی گرافیک و نشر خبر داد و گفت، این کتاب با نام «آشنایی زدایی در قطع کتاب کودک و نوجوان» در شهر کتاب یزد عرضه می‌شود.
آیا تا به حال نیازمند کتاب داستان، درسی و یا علمی بوده اید؟ تا به حال سایت های مختلف را برای دسترسی به کتاب های مرجع فارسی، انگلیسی، فرانسوی و ... زیر و رو کرده اید؟ تاکنون نیازمند دانلود مقالات علمی، ISI و یا ترجمه آن ها بوده اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال ها مثبت است، وب سایت لیب دی ال می تواند همه نیازهای شما را بسیار سریع پاسخ دهد.
برنامه‌های ایتالیا به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام شد.
صفحه  از ۲۳