جشنواره یا مجموعه جشن‌های نوروز، از قدیمی‌ترین وقایع اجتماعی و فرهنگی در تاریخ بشر محسوب می‌شود.
یکی از سنت‌های باستانی رایج ایرانیان برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری بوده که شب چهارشنبه آخر هر سال ایرانیان در همه شهرها با برپایی آتش مراسم باشکوهی برگزار می‌کنند، این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.
عباس صفاری در پی ابتلا به کرونا و در سن ۶۹سالگی در کالیفرنیا درگذشت.
افشین شحنه‌تبار مشاور عالی مدیر گروه مجلات همشهری شد
به گزارش روابط عمومی گروه مجلات همشهری: علی رزاقی بهار مدیر گروه مجلات همشهری در حکمی، افشین شحنه‌تبار را به سمت مشاور عالی گروه مجلات همشهری منصوب کرد.
رضا نصرالله لنکرانی، به علت کهولت سن چشم از جهان فرو بست.
ویژه یلدا
شماره ١١٧ ماهنامه همشهری داستان ویژه یلدا در ١٨٨ صفحه و با قیمت ٣٠ هزار تومان منتشر شد.
همزمان با آغاز هفته کتاب، پویش «کتابخوانی ملی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
محمدرضا شجریان بار دیگر در بیمارستان بستری شد. بر اساس اطلاعیه بیمارستان جم، این هنرمند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.
دبیرخانه انجمن نویسندگان عامه‌پسند اسامی راه‌یافتگان مرحله دوم را اعلام کرد
اولین مرحله بررسی آثار حاضر در جایزه لیلی به پایان رسید. به گزارش دبیرخانه انجمن نویسندگان عامه‌پسند، داوری اولیه آثار با حضور 306 عنوان رمان در دو بخش حرفه‌ای و نوقلم به سرانجام رسید. بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه به ترتیب از نشرهای برکه خورشید، شادان، علی، روشا، پرسمان، شقایق و چشمه بودند و ناشران دیگر نیز با حداقل یک عنوان در این رقابت حاضر شدند.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ اواخر تیرماه ۱۳۹۹، همزمان با اعلام برنامه‌های جایگزین نمایشگاه کتاب تهران، از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی خبر داد و گفت: امکان برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی فراگیر در دست بررسی است و حداکثر تا یک ماه آینده جزئیات آن اعلام خواهد شد.
صفحه  از ۴۷