پس از امضای تفاهمنامه میان متولیان میراث فرهنگی در ایران و موزه لوور فرانسه، معاون میراث فرهنگی کشور از برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی موزه لوور در ایران خبر داد.
در روزهایی که بیشتر کلانشهرهای کشور هوایی نامطلوب را از گلو سُر می‌دهند، حرف زدن از روز «هوای پاک» سخت دشوار می‌شود. تعداد و تردد بالای خودروها، مصرف چندین میلیون متر مکعبی سوخت‌های فسیلی در کلانشهرها، صنایع آلاینده و متراکم‌تر کردن جمعیت در کنار شرایط جوی پایدار و پدیده اینورژن (وارونگی دما) عواملی است که هوای شهرهای پرجمعیت و صنعتیمان را به این حال و روز خاکستری انداخته است.
رئیس سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارش باران در سطح کشور طی سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری بلندمدت کاهش 40 درصدی دارد.
با تصویب مجلس مقرر شد؛
با تصویب مجلس شورای اسلامی، بهره برداری تجاری و صنعتی از جنگل‌های کشور از ابتدای سال چهارم برنامه ششم ممنوع شد.
ولی تیموری گفت:‌ ضوابط جدید تاکید بیشتری بر کیفیت خدمات و تامین رضایت مشتری دارند و برخلاف ضوابط قبلی بر پایه‌ی مساحت و ارتفاع ساختمان استوار نیست که اجرای آن هزینه سنگینی روی دست صاحب هتل بگذارد.
سخنگوی فراکسیون امید گفت: اخذ مالیات سبز به نفع کارخانجات بزرگ و وابسته به کانون‌های ثروت و قدرت و به ضرر تولید کنندگان خرده پای بخش خصوصی است.
اگر قرار بود از داشته ها و توانمندی های 101 هزار و 591 روستا و آبادی ایران دیدن کنید چقدر زمان لازم بود؟ یا اگر می خواستید از این 22 میلیون و 635 هزار نفر، یک عکس فوری دسته جمعی بگیرید چه راهی داشتید؟همه اینها در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان ممکن شده است.
هتل لوکس 5 ستاره ‏Trisara‏ که توسط سایت معتبر تریپ ادوایزر در سال 2016 به عنوان بهترین هتل تایلند انتخاب شده است، ‏در جزیره پوکت واقع شده است. این هتل لوکس که یکی از گرانقیمت ترین هتل ها نیز می باشد، 45 دقیقه با ماشین از شهر ‏پوکت فاصله دارد. ‏‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏
یک هفته با میراث فرهنگی و گردشگری؛
کشف یک تونل در مسجد امام اصفهان، انتظار از راهنمایان برای اجرای با کیفیت کنوانسیون ۲۰۱۷ و شاهچراغ در محاصره پاساژها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
‏شهر تهران که به عنوان پایتخت ایران شناخته می شود، همواره زبان زد عام خاص بوده است. گاهی به خاطر ترافیک بالایش و ‏آلودگی هوایش و گاهی هم به خاطر نشاط و جنب و جوش و زیبایی های منحصر به فردش. زندگی شبانگاهی نیز در تهران حال و ‏هوای خاص خود را دارد و همواره در مواردی زیباست. ‏‏
صفحه  از ۸۳