صید ترال سال‌هاست در جهان منسوخ شده است
صید با روش ترال در کشور به مسئله‌ای جنجالی تبدیل شده است. به اعتقاد کارشناسان به‌دلیل عدم‌نظارت بر عملکرد صیادان ایرانی و چینی این شیوه صید باید به کلی متوقف شود.
روایت یک محیط بان از مصائب شغلش
یک محیط بان می‌گوید: حمایت زیادی از خانواده محیط بانانی که جانباز شده و یا حتی جان شان را از دست داده‌اند نمی‌شود. هنوز همکاران فداکار از جان گذشته ما را به عنوان شهید نمی‌شناسند و این‌ها داغی به دل دردمند خانواده‌های این شیرمردان است که در رویارویی با شکارچیان متخلف و با گلوله مستقیم جان خود را از دست داده‌اند.
تناقض خشکسالی یا ترسالی در مازندران؛
شرایط جوی در کشور و به ویژه در مازندران طی سال‌های اخیر غیرقابل پیش‌بینی بود به گونه‌ای که در مقطعی از سال، در یک استان چند سال باران نمی‌بارید و در یک روز به اندازه آن چند سال باران شروع به باریدن کرد یا در مازندران بعد از چند سال، دو سال پشت سر هم پرآبی را تجربه کردیم که نتیجه آن، این پرسش در اذهان بود که آیا ترسالی آغاز شده و بر خشکسالی غلبه کرده‌ایم.
شیر ایرانی سالها نماد عظمت و شکوه در کشور بود اما نزدیک به یک قرن است که منقرض شده، گاهی در این میان بحث احیای این گونه ارزشمند مطرح شد اما سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید برنامه‎‌ای برای احیا ندارد و تمرکز بر روی داشته‌ها است، بنابراین با توجه به این نگاه باید مانع تلف شدن توله شیرهایی که در باغ‌وحش‌ها به دنیا می‌آیند، باشیم.
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با بیان اینکه بحث امنیتی در زمینه آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح نیست، گفت: آتش سوزی‌ها هنوز در رابطه با عمدی بودن آتش سوزی‌ها منتهی به شناسایی شخصی نشده است.
میلیون‌ها رأس گاوی که برای تامین نیازهای ما را پروار شده‌اند، چه اثری بر سیاره زمین گذاشته‌اند؟
گاوها در گروه مهم‌ترین حیوانات اهلی قرار دارند. آن‌ها محصولاتی را تولید می‌کنند که برای انسان‌ها بااهمیت است و به همین دلیل می‌توان آن‌ها را مفیدترین حیوان اهلی در نظر گرفت. ما هر روز با محصولاتی سروکار داریم که با استفاده از گاوها تولید می‌شود: یک‌تکه گوشت گاو در وعده ناهار، ماستی که همراه با غذا می‌خوریم یا لباسی که از چرم گاوها می‌پوشیم.
مسعود شفیعی، رییس سازمان نقشه‌برداری کشور، از حاد بودن فرونشست زمین در استان‌های تهران و اصفهان خبر داد، و با تاکید بر «میزان قابل توجه عقب‌رفت آب دریای خزر» گفت: «آب دریای خزر سالیانه به‌طور متوسط ۱۰ سانتی‌متر پایین می‌رود.»
اواخر ماه رمضان بود که خبری دل دوستداران حیوانات در کشور را شاد کرد چرا که خبر رسید یک توله شیر سفید که در دنیا بسیار منحصربه فرد هستند در باغ وحش شهرستان هویزه به دنیا آمده است.
دادستان کرج:
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، گفت: در صورتی آتش زدن مراتع به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام برای مجرمان در پی خواهد داشت.
واکنش متفاوت کلانتری به آتش‌سوزی جنگل‌ها
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به وقوع آتش‌سوزی‌های مکرر در جنگل‌ها و مناطق حفاظت شده غرب کشور همزمان با گرم شدن هوا گفت: آتش‌سوزی جنگل‌ها عادی است و مردم را نباید نگران کنیم.
صفحه  از ۱۴۲