با اقدامات فناورانه محققان ایرانی انجام می‌گیرد
با توجه به تبخیر شدید آب در 600 سد ساخته‌شده در کشور اخیرا محققان طرحی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی برای جلوگیری از تبخیر آب ارائه کردند که ضمن تولید برق از منابع تجدیدپذیر از میزان تبخیر آب ذخیره‌شده در پشت سد جلوگیری شود.
سرگردانی مسافران پرواز استانبول - تهران
جا ماندن 168 چمدان مسافران پرواز استانبول - تهران موجب سرگردانی 5 ساعته مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) شده است.
«کسانی امروز به‌حق اعتراض می‌کنند که چرا پیش‌بینی‌ای برای مشکلات آب و هوایی به وجود نمی‌آید و الزاماً مخاطب، این دولت نیز نیست. از نظر مردم نام دولت‌ها مهم نیست بلکه مجموعه مسئولان اداره کشور مخاطب هستند. اگر چنین همکاری‌ای وجود داشت، اصلا مشکلاتی در این مقیاس به وجود نمی‌آمد.»
گرانی قابل توجه سفرهای داخلی سبب شده کشورهای شرق آسیا، حوزه خلیج فارس، ترکیه و اگر پول بیشتری داشته باشید و سرمای هوا هم آزار ندهد "اروپا"، تبدیل به مقاصد ایرانیان برای گذران تعطیلات عید نوروز شود.
کامنت علی کریمی در پست اینستاگرامی رییس جمهور با استقبال بسیار زیادی رو به رو شد و تعداد زیادی از حاضران در پیج رییس جمهور از علی کریمی به خاطر کامنت اش تشکرکردند. آنها کامنت نویسی تند ‌علی کریمی را در صفحه رییس جمهور یک اقدام شجاعانه می دانستند. هرچند که تعدادی کم از کاربران هم به کریمی به خاطر تندی کامنت اش ، چک نکردن صفحه اینستاگرامی معصومه ابتکار و نداشتن دانش سیاسی انتقاد کرده بودند.
جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: طبق برآورد کارشناسان آب منطقه کرمان، طی یک هفته گذشته این استان شاهد بارش 11 میلیارد متر مکعب نزولات جوی بوده است.
درحالیکه هیات دولت با صدور مصوبه‌ای بازدید راهنمایان گردشگری از اماکن تاریخی را رایگان اعلام کرده، اما به تازگی با دستور مدیرکل موزه‌ها، این حق از راهنمایان گردشگری سلب شده است.
جمعی از کلیمیان ایران روز جمعه با حضور درحرم حضرت دانیال نبی (ع) در شوش خوزستان به نیایش پرداختند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار تخصیص بودجه به ستاد مدیریت بحران استان فارس برای جلوگیری از وقوع بحران در این استان شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز در مورد پیامدهای منفی طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران هشدار داد و گفت: با اینکه این طرح انتقال آب هنوز گزارش ارزیابی زیست محیطی ندارد ولی تاسیسات آن تکمیل شده است.
صفحه  از ۸۷