رئیس اداره محیط زیست مهریز گفت: منطقه کالمند بهادران از زیستگاههای آهوی ایرانی است ولی متاسفانه در دهه‌های اخیر تبدیل، تجزیه و تخریب زیستگاه، جمعیت آهو را در این منطقه کاهش داده است.
کیفیت هوای پایتخت بعدازظهر امروز (شنبه) با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۴۴ از نظر ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون، برای گروه‌های حساس (بیماران از جمله قلبی و ریوی) ناسالم شد.
هجوم گسترده مردم به مناطق کوهستانی و زیستگاه‌های حیات وحش گلستان برای برداشت میوه‌های جنگلی مانند تمشک، زرشک و انار وحشی که یکی از غذاهای جانوران مانند خرس و گراز است سبب شده تا چرخه غذایی حیات وحش استان به سبب زیاده خواهی بیش از حد انسان در معرض خطر جدی قرار گیرد.
مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و مشارکت مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: ۳۰۰ هزار نفر از اقشار مختلف جامعه در قالب همیار طبیعت در حفظ منابع طبیعی کمک می‌کنند.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دما و بارش پراکنده در برخی مناطق کشور طی دو روز آینده (۷ و ۸ مهر) خبر داد.
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ۵۸ درصد از گونه‌های درختی بومی اروپا با خطر انقراض روبرو هستند.
بیش از ۱۳۰ دلفین در یکی از سواحل غرب آفریقا به گِل نشستند.
تازه‌ترین تلاش‌ها برای نجات کرگدن‌های سفید شمالی از انقراض
کرگدن‌های سفید شمالی (Northern White Rhino, Rhinoceros simus ssp. cottoni) یک زیرگونه از کرگدن‌ها هستند که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) آن‌ها را در رده به شدت در معرض خطر قرار داده و در عین حال اشاره می‌کند که این زیرگونه احتمالا در طبیعت منقرض شده است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌ا کنون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
جدیدترین بررسی‌ها در مورد تغییرات اقلیمی حاکی از آن است که علائم و تاثیرات گرمای جهانی با سرعت در حال افزایش است.
صفحه  از ۱۳۹