معاون محیط‌ زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود وضعیت توله‌یوز سوم در چند روز اخیر از رسمی نشدن نام «پیروز» برای این توله خبر داد.
سرپرست پژوهشکده زلزله‌شناسی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با تاکید بر اینکه از ویژگی‌های زلزله‌های منطقه زاگرس وقوع زلزله‌های متعدد است، گفت: بر این اساس زلزله‌هایی که در بندر چارک استان هرمزگان رخ داد، نه ربطی به وقوع سونامی و نه نشان از احتمال وقوع زلزله‌های بزرگ دارد.
به اعتقاد محققان وضعیت ۲۰ سال اخیر دریاچه ارومیه منحصر به فرد و مستقل از میزان بارش‌ها بوده که این امر نشان می‌دهد سهم عوامل انسانی در بروز خشکسالی بیشتر بوده است.
استاندار تهران:
استاندار تهران با تاکید بر اینکه وضعیت آب این استان تحت مدیریت و نظارت جدی است، گفت: از مردم می‌خواهیم در فصل تابستان صرفه جویی را در دستور کار جدی قرار دهند.
سرپرست برنامه لایه‌نگاری تپه اهرنجان آذربایجان غربی از کشف ۴ گور مربوط به دوره مس و سنگ در کف خانه‌های روستایی خبر داد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای ایفای مطلوب و اثرگذار نقش مشارکتی مردم در حفاظت از طبیعت و صیانت از محیط‌زیست، تدوین دستورالعمل آموزشی برای ورود طبیعت‌گردان به عرصه‌های طبیعی از جمله پارک‌های ملی ضرورت دارد.
ایمانی‌خوشخو، محقق و پژوهشگر گردشگری می‌گوید: سفر بیش از آن‌که برای کسب لذت‌های مادی انجام شود، اقدامی برای فرار از زندگی روزمره جامعه امروزی و بازیابی انرژی است، مفهومی که کاملا معنوی است.
سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به از بین رفتن زیستگاه مناسب گونه‌های جانوری در کشور گفت: امروزه چون زیستگاهی برای ما باقی نمانده است، تلاش‌ها برای پیشگیری از انقراض یوز به نتیجه نرسیده است.
خراسان رضوی پیش‌بندهای پنبه‌ای شرکت سوئیسی اچ‌اندام(H&M)، به عنوان تلاش صنعت مد برای کاهش تغییرات آب‌وهوایی است که گازهای گلخانه‌ای(CO۲) را جذب می‌کند.
استاد تمام گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: کشت دوم محصولات کشاورزی در شرایط خشکسالی مقرون به صرفه نیست.
صفحه  از ۱۵۴