۱۰۰۰ روز از بازداشت فعالان محیط زیستی گذشت
از بازداشت فعالان محیط زیستی ۱۰۰۰ روز می‌گذرد. در رسیدگی به این پرونده میان وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بر سر اتهام جاسوسی و مصداق‌های آن اختلاف نظر وجود داشت و همین موضوع باعث طولانی شدن روند رسیدگی شد.
مار غول‌سا در حدود 60 کیلومتری میامی، مرکز فلوریدا، به دام افتاد. مقام‌های محلی روز جمعه اعلام کردند: قتل این مار ماده پیروزی بزرگی بود برای حیوانات اهلی و محیط زندگی.
با وجود اعتراض‌ها و محرز بودن تعرض به کوه دماوند به عنوان میراث طبیعی ملی، چهار «ایگلو» (پناهگاه) در ارتفاع بالای ۴۲۰۰ متری دماوند اضافه شد.
از مجلس صحبت‌هایی مبنی بر فشار برای اجرای برخی پروژه‌های سدسازی در دریاچه ارومیه به گوش می‌رسد، سدهایی که به گفته برخی کارشناسان می‌توانند سد راه آب ورودی به این دریاچه نیمه‌جان شوند و مسیر آن را از سمت احیا به نابودی تغییر دهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از آتش‌سوزی در ۱۰ هکتار از مراتع تالاب بین‌المللی هامون بر اثر عامل انسانی خبر داد.
کیادلیری رئیس سابق انجمن جنگلبانان ایران با بیان اینکه ریختن زباله در داخل و حاشیه جنگل بی مسئولیتی مردم را نشان می‌دهد و هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست، گفت: آیا مردمی که داخل جنگل به تفرج می‌پردازند، نمی‌توانند زباله‌های خود را جمع کنند و با خود بیاورند؟!
جنگل‌های شمال، فرصتی مناسب برای سودجویان محسوب می‌شود چرا که همانند گوسفندی است که پس از ذبح، از کله و پاچه آن نیز نمی‌توان گذشت، در واقع جنگل‌های هیرکانی در کنار تمام فواید و آثار مثبتی که دارد، موقعیتی بسیار ویژه برای افرادی است که هم چوب آن را قاچاق می‌کنند و هم خاک بکر و بسیار مناسب آن را به تاراج می‌برند.
پروفسور کردوانی: فقط ۲۰ سال صبر کنید!
کارشناسان بر این باورند که بیابان لوت در برهه ای از زمان یکی از تمیزترین مراکز طبیعی کشور بود به شکلی که حتی یک مگس نیز در آن دیده نمی شد اما امروزه کار از کار گذشته و باید منتظر نابودی آن بود.
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور از شناسایی ۶ گونه گیاه مهاجم در جنگل‌های هیرکانی از سوی محققان باغ گیاه‌شناسی نوشهر خبر داد و گفت که در صورت عدم برنامه‌ریزی مقابله‌ای، این مهاجمان ‌خسارت زیادی به جنگل‌های هیرکانی وارد خواهند کرد.
یک خانواده کرمانشاهی که با مارهای سمی زندگی خوب‌وخوشی دارند ازحضور همیشگی مارها در خانه و بازی با آن‌ها می‌گویند.
صفحه  از ۱۴۶