صنعت پتروشیمی در ایران سالانه ۳۳ میلیون تن خوراک که معادل ۶۵۰ هزار بشکه نفت در روز انواع خوراک‌ را دریافت می‌کند که ۷۰ درصد این خوراک از پالایشگاه‌های گاز، ۲۰ درصد از پروژه‌های ال ان جی و ۱۰ درصد از پالایشگاه‌های نفت دریافت می‌شود.
معاون فناوری پژوهشگاه نیرو با اشاره به راه اندازی سامانه پایش وضعیت نیروگاهی کشور(CM ) گفت: فعالیت این مرکز موجب افزایش یک درصدی راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور شده و با احتساب قیمت آزاد سوخت، سالانه ۱۰ برابر هزینه‌ای که صرف احداث آن می‌شود، به صنعت برق کشور بازخواهد گشت.
حدود ۳۰۰ نفتکش به دلیل نگرانی بازار جهانی نفت از نقض تحریم‌های آمریکا با محدودیت دسترسی مواجه شده‌اند و این امر نرخ حمل محموله‌ها را به رکورد بالایی رسانده است.
معاون ارزی پیشین بانک مرکزی موفقیت جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی و پایداری علیه تحریم‌های آمریکا را به دلیل وجود نظام تولید و توزیع انرژی قدرتمند کشور دانست و گفت: این نظام قوی همچنان به پایداری مردم کمک کرده است.
محسن بیگلربیگی معاون بازرگانی پتروشیمی غدیر در مبحث فروش و صادرات گفت: این شرکت تک محصول بوده و PVC گرید S۶۵ را تولید می‌کند. در صادرات این محصول مشکلی وجود ندارد و حتی به زنجیره فروش خارجی دیگر پتروشیمی‌ها با تولید مشابه شرکت نیز کمک‌هایی صورت گرفته است.
از بامداد سه شنبه ۱۶ مهر ماه میزان سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران در پمپ بنزین‌ها به ۲۰ لیتر کاهش یافت.
‎آنچه در گزارش‌های هواشناسی دیده می‌شود، پاییز امسال نرمال و در برخی نقاط بالاتر از نرمال است. برای فصل زمستان از حالا نمی‌شود پیش‌بینی دقیقی داشت که آیا بارندگی‌ها با رشد مواجه می‌شوند یا به نقطه نرمال نخواهند رسید.
در حالی که ناآرامی ها در دو کشور تولیدکننده نفت یعنی عراق و اکوادور موجب افزایش نگرانی ها در مورد اختلال در عرضه نفت شده است، قیمت نفت امروز با افزایش همراه بود.
نخستین خط کشتیرانی باری-مسافری بوشهر-دوحه، در شرایطی به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تا پایان آبان ماه افتتاح می‌شود که این پروژه اگر مجدادا به زمان دیگر موکول نشود، با تاخیر سه ماهه مواجه شده است.
وزیر نیرو گفت: با تلاش مسئولان هر ۴۵ روز یک تصفیه خانه وارد مدار و هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی پایدار متصل می‌شود.
صفحه  از ۱۱۱