در بازارهای جهانی؛
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز (سه شنبه) با ۴۲ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۸ سنت رسید.
چهارمین عرضه نفت خام سبک ایران در رینگ بین المللی بورس انرژی دقایقی قبل آغاز شد.
زنگنه مطرح کرد؛
وزیر نفت، گفت: در حال حاضر در پالایشگاه‌های اراک و اصفهان، روزانه ٢٨ میلیون لیتر، در پالایشگاه بندرعباس روزانه١٢ میلیون لیتر و در پالایشگاه تبریز روزانه سه میلیون لیتر بنزین یورو ٤ و ٥ تولید می‌شود که با احتساب تولید پالایشگاه ستاره، روزانه ٧٦ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ و ٥ تولید می‌شود.
با حضور روحانی؛
رییس جمهوری در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان، فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در شهر بندر عباس را افتتاح کرد.
همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی؛
پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع انرژی پیشران اقتصاد ایران، همزمان با سالروز ابلاغ سیاست های کلی و روز اقتصاد مقاومتی، ۲۹ بهمن ماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود.
پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور با ظرفیت پالایش ۳۶۰ هزار بشکه در روز در قالب سه فاز ۱۲۰ هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین و گازوییل احداث شده است.
مردم نظر مساعدی نسبت به افزایش نرخ مالیات ندارند؛ بنابراین نباید نرخ بنزین یا مالیات را بالا برد، بلکه باید به سراغ دریافت عوارض از پرمصرف ها رفت.
ایزدجو:
مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، گفت: با بهره‌برداری کامل از فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، سالانه ۳.۷ میلیارد دلار به درآمدهای کشور افزوده می‌شود.
زنگنه:
وزیر نفت، گفت: قیر برای دولت نیست که به کسی رایگان بدهیم، پالایشگاه‌های تهران، تبریز و بندرعباس قیر را واگذار می‌کنند که قیمت‌ها نیز تابع بازار بوده و دست دولت نیست.
معاون وزیر نفت:
معاون وزیر نفت از آغاز صادرات بنزین و نفت گاز (گازوئیل)، خبر داد.
صفحه  از ۷