مروری بر فناورهای نوین در حوزه موسیقی
هنگامی که آهنگی از رادیو یا چنان‌که امروز معمول است، از دستگاه‌های هوشمند پخش می‌شود، نیرویی نامریی در کار است که از خلاقیت در نویسندگی هم فراتر می‌رود و آن چیزی نیست جز تولید و اجرای یک آواز یا ترانه. یکی از این ویژگی‌های غیرقابل توصیف، «مسترینگ» (Mastering) – در کار ضبط صداست. فرآیندی که ترانه و آواز را نرم، هموار و تجربه شنیدن از هردستگاهی را بهینه می‌کند. درحال حاضر الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی نیز راه خود را در این مسیر هموار کرده‌اند. «توماس برتشنل» محقق دانشگاه «ولونگونگ» در استرالیا می‌گوید: «مسترینگ در هنر موسیقی، اندکی در زمره هنر سیاه است. زیرا باوجود این‌که همیشه روشن نیست که این مسترینگ واقعا چه نقشی دارد اما هربار که موزیک شنیده می‌شود، به نظر بهترمی‌رسد.»
رییس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، گفت: خانه موزه‌های مد و لباس در بناهای قدیمی کشور احداث می‌شود.
تعطیلات آخر هفته که معمولا در پایتخت با بازگشایی نمایشگاه‌های هنری همراه است، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می‌کند تا بخشی از وقت خود را به بازدید از گالری‌ها و موزه‌ها اختصاص دهند. ایسنا در این مطلب پیشنهادهایی را برای گالری‌گردی در این روزها ارائه می‌کند.
همایون شجریان گفت: هیچوقت به کسی نگفتم برایت می‌میرم که اگر گفت بمیر، بگویم نمی‌توانم.
گمانه‌زنی‌ها درباره مهاجرت خواننده پرحاشیه شدت گرفت.
با ارائه آثار بیش از 60 هنرمند معاصر
موزه طراحی نخستین حراج بزرگ طراحی معاصر را با عنوان «چکش و طراحی» و با ارائه آثار بزرگان این رشته برگزار می‌کند.
یک منبع مطلع در روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری دل آواز با تکذیب خبر وخامت حال استاد محمدرضا شجریان گفت: حال استاد آواز ایران نسبت به گذشته تغییری نکرده و درمان وی همچنان ادامه دارد.
پرفورمنس «شعرِ طَر» با محوریت پیوند طراحی، شعر و نمایش در موزه طراحی اجرا می‌شود.
شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد؛
مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره موسیقی بسطامی جمعه شب هشتم دی ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی در تالار وحدت تهران برگزار شد. در این مراسم برگزیدگان دو بخش «آواز» و «آلبوم» جوایز خود را دریافت کردند.
داور جشنواره بسطامی گفت:
معصومه مهرعلی عضو هیات داوران سومین جشنواره موسیقی بسطامی با اشاره به روند ارزیابی و انتخاب آثار این دوره از تلاش برای معرفی استعدادهای موسیقی ایرانی برای حضور در عرصه های حرفه‌ای سخن گفت.
صفحه  از ۴۳