قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.
باستان‌شناسان در بندر سیراف، گونه‌های منحصر به فردی از سفال‌های نوک اژدری‌شکل را که ویژه حمل مایعات از خلیج‌فارس به سایر نقاط دنیا بوده است، کشف کردند.
موزه فرش در یک سال گذشته کم بی‌حاشیه نبوده است، از تغییر حوض به باغچه و حذف فرش‌های بزرگ آن گرفته تا تازه‌ترین روایت غم‌انگیزی که یکی از راهنمایان گردشگری ‌از این موزه دارد.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به قوانین موجود و اقدام شهرداری در حذف تابلوی هتل‌ها، به جامعه هتل داری قول پیگیری و حل این مشکل را داد.
ترکیه، از کشورهایی است که این روزها در حوزه فروش صنایع دستی رشد قابل توجهی داشته و در میان مصرف‌کنندگان خارجی حرفی برای گفتن دارد. با نگاهی مختصر به برخی مقاله‌هایی که درباره وضعیت این کشور در حوزه صنایع‌دستی منتشر شده، می‌توان به این نکته رسید که این پیشرفت تا جایی بوده که عده‌ای از کارشناسان لقب «ترکیه‌ی خلاق» را برای این کشور در نظر گرفته‌اند؛ اما ترکیه چگونه به این جایگاه در صنایع دستی رسید تا برخی چنین مدعی شوند که حتی از ایران پیشی گرفته است؟
هنوز یک ماه از توقف طرحی برای حراج اشیاء تاریخی ایران نگذشته که این بار اظهارنظر یگان ویژه حفاظت میراث فرهنگی درباره «حق کشف اشیاء تاریخی» نگران‌کننده شده است. یکی از باستان‌شناسان پیشکسوت با موشکافی این طرح، درباره تبعات ناگوار آن هشدار جدی داده است.
جزئیات دریافت بلیط VIP کنسرت «همایون شجریان» برای دانشجویان اعلام شد.
ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان در تیرماه طی دو شب در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
یک باستان شناس کرمانشاهی با تاکید بر لزوم حفاظت جدی از میراث فرهنگی برجای مانده از گذشتگان، اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای کمر به نابودی میراث فرهنگی کشورمان بسته‌اند.
در سومین «برنامه تهران گردی»؛
تور عکاسی «آرامستان لهستانی ها»؛ سومین «برنامه تهران گردی» کانون عکس اندیشه (فرادید) با همکاری فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد.
صفحه  از ۶۷