کد خبر: ۴۲۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲
معاون رییس جمهور:
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تاکنون ۱۰ و نیم میلیون تن گندم خریداری شده که ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از این وجود پرداخت و مابقی نیز تا پایان مهرماه جاری پرداخت می شود.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از ایرنا, داوود منظور روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: امسال خرید گندم در کشور فراتر از پیش بینی انجام شد و قیمت خرید تضمینی این محصول استراتژیک با سه بار افزایش به ۱۵۰ هزار ریال رسید.

وی تصریح کرد: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال برای خرید تضمینی گندم پیش بینی شد و علاوه بر این ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز از منابع دیگر مجوز گرفته شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه افزود: خراسان شمالی استانی با نیازمندی ها بالا است که زمان خیلی زیاد از تاسیس آن نگذشته و رسیدن به پای سایر استان ها نیاز به شتاب و جهاد دارد.

وی عنوان کرد: نگاه عدالت محورانه رویکرد دولت سیزدهم در استان‌ها است و سطح برخورداری ها باید نزدیک به هم باشد و استان های کم برخوردار نیار به توجه بیشتری دارد.

منظور ادامه داد: تاکید رییس جمهور هم بر این است که استان های محروم در سفرها و مصوبه ها به صورت ویژه دیده شود.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی خراسان شمالی تامین منابع آب پایدار است گفت: انتقال آب های ژرف به مرکز استان از مهمترین طرح های اولویت دار است که باید شتاب بیشتری گیرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه یادآور شد: تقویت خط ریلی و افزایش پروازهای هوایی به این استان باید تقویت شود و این طرح در اولویت قرار گیرند.

وی توجه به بخش بهداشت و درمان و ایجاد گذرگاه مرزی را از دیگر طرح های اولویت دار استان عنوان کرد و افزود: تامین اعتبار برای این طرح ها انجام می شود.

به گزارش ایرنا، ییس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز(پنجشنبه) در سفر یکروزه به خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه و استاندار دیدار و عملیات اجرایی انتقال آب از منطقه پلنگ دره به شهر بجنورد را آغاز خواهد کرد.

استان یک میلیون نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل ۱۰ شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، بام و صفی آباد، مانه، سملقان، رازوجرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است.

خراسان شمالی در سال ۸۳، پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: