کد خبر: ۴۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲
وزیر بهداشت با بیان اینکه بسیج یادگار امام راحل است، گفت: اثرگذاری بسیج در دوران همه گیری کرونا مشهود بود.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در نشست هم اندیشی رؤسای هیأت‌های اندیشه ورز و مسئولان بسیج جامعه پزشکی کشور با مسئولان نظام سلامت، با اشاره به ضرورت تقویت بسیج علمی و اساتید، افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت و آشنایی جامعه دانشگاهی کشور با پیشرفت‌های حوزه سلامت هستیم.

وی، توکل به خدا را لازمه توفیق در همه امور و همه توفیقات را ناشی از اراده خداوند دانست و گفت: هر فردی در هر جایگاهی باید با عمل صالح و کار در جهت رضای خداوند، شکرگزاری کند و مسئولیت شناسی و خودسازی هم اهمیتی ویژه دارد.

وزیر بهداشت با تاکید بر زمان شناسی، دشمن شناسی و مسئولیت شناسی، یادآور شد: رسالت سنگینی به عهده همه ما قرار دارد و آن مسئولیت در قبال حفظ و ارتقای انقلاب اسلامی است؛ زیرا انقلاب اسلامی به راحتی حاصل نشده که به آسانی از دست برود.

عین اللهی، تشکیل حشدالشعبی را نمونه‌ای از ویژگی الهام بخشی بسیج عنوان و تصریح کرد: بسیج به معنای حضور در همه صحنه‌ها است و هیچ بن بستی در حل مشکلات و مسائل توسط بسیج وجود ندارد؛ کما اینکه در بحران‌های مختلف از جمله کرونا و وقوع حوادث طبیعی شاهد حضور پررنگ بسیج هستیم.

وی از تقویت روحیه مذهبی، حضور و مشارکت گسترده در مراسم فرهنگی و مذهبی، برپایی نماز جماعت، داشتن حس همکاری و کار جمعی، تحول گرایی، کمک به محرومان، شجاعت و امیدآفرینی به عنوان مهم‌ترین شاخصه‌های بسیج و بسیجی یاد کرد و گفت: اردوهای فرهنگی و جهادی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم به ویژه در مناطق محروم، بسیار اثرگذار است و باید تقویت شود.

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم امیدآفرینی در جامعه، گفت: باید در جامعه امیدآفرینی کرد و از ناامیدکردن مردم که دشمنان ما به دنبال آن هستند، بر حذر بود. همچنین نباید اجازه دهیم خطوط تخریبی و سیاه نمایی‌ها در فضای مجازی در مسیر خدمت به مردم اخلال ایجاد کند.

به گفته عین اللهی، بسیج جامعه پزشکی از مهم‌ترین تشکل‌ها در نظام سلامت، برای کمک به مردم و ارتقای سلامت جامعه است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: