کد خبر: ۴۲۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۲
با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران، علی استاد هاشمی به عنوان رئیس‌ کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.
به گزارش روا 24 و به نقل از ایسنا، به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی هیئت وزیران به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۱۹) قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، علی استاد هاشمی را به عنوان رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.

وی پیش از این معاون نظارت و عضو هیات عامل بیمه مرکزی بود.

استاد هاشمی دارای دکتری مدیریت مالی از دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات علمی دانشگاه است و سابقه تدریس در دانشگاه های مختلف را دارد.

وی همچنین طی ۲۰ سال گذشته سوابق متعدد اجرایی و مدیریتی در معاونت اداری مالی و عضویت هیات مدیره شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی از جمله بیمه سینا، لیزینگ سینا؛ شرکت فارماشیمی و شرکت سرمایه گذاری آذرین دارد.

در همین حال استاد هاشمی، دارای تجارب نظارتی و مدیریت  حسابرسی داخلی هلدینگ های بزرگ اقتصادی مانند شستا، شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری، عضویت کمیته حسابرسی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، بیمه سینا، شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین اجتماعی (تاپیکو) و شرکت تامین سرمایه کیمیا است.

نگارش و چاپ مقالات متعدد علمی در زمینه حاکمیت شرکتی و مدیریت مالی از دیگر سوابق علمی رئیس کل جدید بیمه مرکزی است.

پیش از این مجید بهزادپور از اسفند ماه سال ۱۴۰۰ عهده دار ریاست کل بیمه مرکزی بود که با حکم دکتر خاندوزی به عنوان مشاور وزیر منصوب شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: