کد خبر: ۳۸۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱
تکلیف ۱۶ تیم برتر رقابت‌های قهرمانی والیبال مردان جهان پس از اتمام مرحله گروهی مشخص شد.

با پایان مرحله گروهی بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم، تکلیف مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات مشخص شد. رقابت‌های قهرمانی جهان در شش گروه و دو کشور کار خود را دنبال کرد. لهستان و اسلوونی دو تیم میزبان این مسابقات بودند.

در پایان مرحله مقدمانی تیم‌های لهستان، اسلوونی، ایتالیا، صربستان، برزیل، فرانسه، هلند، آمریکا، ترکیه، اوکراین، ژاپن، ایران، آرژانتین، کوبا، آلمان و تونس در رتبه‌های اول تا شانزدهم قرار گرفتند و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.

همچنین تیم‌های کانادا، مکزیک، مصر، بلغارستان، قطر، پورتوریکو، کامرون و چین از صعود به مرحله حذفی بازمانده و به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

باتوجه به مشخص شدن تیم‌های صعود کننده برنامه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی، برنامه این مسابقات به وقت ایران به شرح زیر اعلام شد:

شنبه ۱۲ شهریور؛ سالن استوژیتس آرنا شهر لیوبلیانای اسلوونی

اسلوونی ۳ - ۱ آلمان

ایتالیا ۳- ۱ کوبا

یکشنبه ۱۳ شهریور؛ سالن آرنا گلیویس در شهر گلیویتسه لهستان  

آمریکا ۳ – ۲ ترکیه

لهستان ۳ – ۰ تونس

دوشنبه ۱۴ شهریور؛ سالن استوژیتس آرنا شهر لیوبلیانای اسلوونی

هلند ۰ – ۳ اوکراین

فرانسه ۳ – ۲ ژاپن

سه‌شنبه ۱۵ شهریور؛ سالن آرنا گلیویس در شهر گلیویتسه لهستان  

ساعت ۲۰؛ صربستان – آرژانتین

ساعت ۲۳:۳۰؛ برزیل – ایران

به گزارش ایسنا، همچنین چهار دیدار مرحله یک چهارم نهایی روزهای چهارشنبه ۱۶ شهریور در لیوبلیانای و پنج‌شنبه ۱۷ شهریور در شهر گلیویس برگزار خواهد شد تا از چهار تیم برتر جهان رونمایی شود و تیم‌های صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات خود را روز شنبه ۱۹ شهریور در سالن اسپودک آرنا شهر کاتوویتسه در کشور لهستان (میزبان مرحله مقدماتی) پیگیری کنند. دیدارهای رده‌بندی و نهایی نیز روز یکشنبه ۲۰ شهریورماه در همین شهر و سالن برگزار و تیم‌های اول تا سوم معرفی خواهند شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: