کد خبر: ۳۰۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰
صفحه نخست تمام روزنامه‌های اروپا و برخی روزنامه‌های آمریکا از مرگ همسر ملکه الیزابت می‌گویند.
 قلم‌نیوز:صفحه نخست تمام روزنامه‌های اروپا و برخی روزنامه‌های آمریکا از مرگ همسر ملکه الیزابت می‌گویند.

صفحه نخست اغلب روزنامه‌های اروپا و برخی روزنامه‌های آمریکا از مرگ همسر ملکه الیزابت می‌گویند. «گاردین» نوشته است: خاموشی دوک ادینبورگ در ۹۹ سالگی و پس از ۷۳ سال زندگی با ملکه انگلیس. تنها کسی که فرزندانش نام خانوادگی‌اش را به ارث نمی‌برند.

_ «لوفیگارو» نوشته است: ملکه او را صخره خود می‌داند. می‌گویند قدرت و ایستایی را از او داشت.

اما نگاه روزنامه‌ها به دیگر رخدادها نیز بوده است. «گاردین» می‌گوید: کیم جنگ اون، رهبر کره شمالی از بحران اقتصادی در آن کشور خبر داد. او این بحران را یک گذر مشقت بار خواند.

_ «ال موندو»، نشریه اسپانیایی نوشته است: انگلیس به ناتان لاو، معترض چینی پناهندگی داد. این کار خشم و محکومیت از سوی چین را به دنبال داشت.

_ سفیر میانمار، کیاو زوارمین در انگلیس سفارت آن کشور را با محکوم ساختن کودتا در میانمار، ترک کرد. انگلیس به او پناهندگی خواهد داد. او خود را وفادار به دولت پیشین خواند که به گفته‌اش به‌گونه‌ای دموکراتیک، انتخاب شده بود. انگلیس گفته است می‌تواند در آن کشور بماند. 

نگاه دیگر روزنامه‌های انگلیس به حادثه اعتراض در ایرلند است. «فایننشال تایمز» نوشته است: در ایرلند پلیس به ناچار به پاشیدن آب بر تظاهرکنندگان اقدام کرد. در ایرلند شمالی روزها است که ناآرامی، حاکم است. شورش‌ها، تنش‌های خروج انگلیس را دامن زد.

_ «وال استریت جورنال» در گزارشی نگاه به اروپا و بحران همه‌گیری ویروس کرونا دارد و نوشته است: مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه دستور اعمال محدودیت‌ها را داد. مشاغل غیرضروری و مدارس در فرانسه، تعطیل خواهند بود. با ابهام در تزریق واکسن آکسفورد، یعنی آسترازنه‌کا و عوارض جانبی آن، رهبران اروپا به واکسن روسی «سپوتینگ وی» روی آورده‌اند. اروپا همان منطقه ای که در سال‌های اخیر با روسیه همواره در تنش بوده است.

_ «له رپوبلیکا»، نشریه ایتالیایی نیز نوشته است: در ایتالیا هم تنها چهار منطقه قرمز است. ایتالیا رو به نارنجی گذاشته است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: