کد خبر: ۲۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹
فروش دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در روز اول عرضه، بین ۱٫۲ تا ۱٫۴ میلیون دستگاه بوده است.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از زومیت، مایکروسافت هفته گذشته ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را راهی بازار کرد و فردای روز عرضه، اعلام کرد کنسول های جدید رکورددار فروش در زمان عرضه شده اند و بیشتر از هر نسل دیگر ایکس باکس فروش رفته اند. ایکس باکس وان در زمان عرضه در سال ۲۰۱۳ در مدت زمان ۲۴ ساعت یک میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروش داشت.
وب ‍سایت VGChartz براساس گزارش های آماری اولیه، به این موضوع اشاره کرده است که دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در ۲۴ ساعت اولی که راهی بازار شدند، نزدیک به ۱٫۲ میلیون تا ۱٫۴ میلیون دستگاه فروش داشته اند.
در این گزارش گفته می شود ایکس باکس سری ایکس مدل محبوب تری نسبت به ایکس باکس سری اس است. به گفته این وب ‍سایت، فروش ایکس باکس سری ایکس بین ۸۰۰ تا ۹۲۵ هزار دستگاه بوده و ایکس باکس سری اس فروشی نزدیک به ۴۰۰ تا ۴۷۲ هزار دستگاه داشته است.
کشور آمریکا بزرگ ترین بازار کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس بوده و نیمی از فروش روز اول این کنسول ها در این کشور بوده است. دو کنسول در آمریکا در مجموع فروشی نزدیک به ۶۷۰ تا ۷۸۰ هزار دستگاه داشته اند. فروش این کنسول ها در کل قاره آمریکا بین ۷۴۰ تا ۸۷۰ هزار دستگاه و در اروپا بین ۳۴۰ تا ۴۰۰ هزار دستگاه بوده است.
ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در ۴۰ کشور دنیا عرضه شده ان و مایکروسافت این کنسول ها را در قالب طرح Xbox All-Access در ۱۲ کشور می فروشد. در طرح Xbox All-Access این کنسول ها با اقساطی ماهانه ۲۴٫۹۹ دلار دراختیار گیمرها قرار می گیرد. در این طرح گیمرها یک کنسول ایکس باکس به همراه اشتراک ۲۴ ماهه سرویس گیم پس اولتیمیت دریافت می کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: