کد خبر: ۲۳۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
مجلس اصولگرایان که با سرو‌صدای زیاد و با ادعای حل مشکلات معیشتی مردم روی کار آمده است، در چهار ماه اخیر بیشتر به سراغ حواشی رفته تا اصل.
قلم‌نیوز: رفتن به سراغ موضوعاتی که از آن بوی تسویه‌حساب سیاسی و جناحی می‌آید؛ مانند حمله به سعید حجاریان بابت واردات گندم از سوی پسرش یا حمله به علی مطهری بابت اعتراض درباره سکوت در برابر ظلم به مسلمانان چین و به‌تازگی گیر‌دادن به عضویت همسر بهاره هدایت در هیئت‌مدیره یک شرکت بیمه! علی بابایی‌کارنامی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، روز گذشته به خبرگزاری اصولگرای مهر گفته ما موافق رقابت‌های قانونی سیاسی و طرفدار آزادی افکار و اندیشه هستیم؛ اما کسانی که از قانون عدول می‌کنند و علیه منافع ملت و نظام اقدامات ساختارشکنانه انجام می‌دهند، نباید در ارکان نظام به کار گرفته شوند و موضع مجلس درباره این افراد منفی است.

قطعا این کمیسیون علت انتصاب احمدیان در هیئت‌مدیره بیمه البرز را بررسی می‌کند؛ چرا‌که ما هنوز درباره چند‌و‌چون این مسئله اطلاع دقیقی نداریم. در‌صورتی‌که برای کمیسیون اجتماعی مجلس محرز شود که وزارت کار صلاحیت این فرد را تأیید کرده است و مستنداتی در این زمینه به دست بیاوریم، قطعا به شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر می‌دهیم تا درباره چنین تصمیماتی تجدیدنظر کند. مهر چند روز قبل گزارشی درباره امین احمدیان، همسر بهاره هدایت که به نمایندگی از صندوق بیمه روستایی و عشایری به عضویت در هیئت‌مدیره بیمه البرز درآمده بود، نوشت و ایراد گرفته بود که او چطور از کانال نظارتی حراست وزارت کار عبور کرده است!

پشت‌بند آن هم سراغ نمایندگان مجلس رفته است تا موجی علیه این انتصاب آغاز کند. مهر از احمدیان به‌عنوان متهم امنیتی و فتنه ۸۸ نام برده است. علی خضریان، نماینده تهران و عضو جبهه پایداری، هم به‌تازگی در یک رشته توییت به سراغ سعید حجاریان رفته بود و اتهاماتی به او و فرزندش نسبت داده بود.

او در بخش اول توییت خود نوشت: «در سؤال از وزیر جهاد کشاورزی درباره حذف بودجه خودکفایی گندم از یک شخصیت پرنفوذ سیاسی گفتم که با استفاده از فضای تضعیف‌شده تولید داخلی اقدام به واردات محموله‌های گندم از خارج از کشور کرده است. این شخص کسی نیست جز جناب سعید حجاریان از تئوریسین‌های جریان اصلاحات!».

محسن حجاریان در جوابیه‌ای به او این‌طور پاسخ داد: «مورخه ۲۹/۴/۱۳۹۹ مطلبی در یک حساب توییتری که ظاهرا منتسب به جناب‌عالی است، منتشر شده که متأسفانه حاوی اکاذیب و تهمت‌هایی علیه این‌جانب است. بر کسی پوشیده نیست که هدف از این دست تهمت‌پراکنی‌ها پیشبرد برخی نیات سیاسی و... علیه پدر این‌جانب است که تازگی ندارد! اما نظر به حضور شما در نهاد قانون‌گذاری کشور انتظار این است که در انتشار مطالب و سخنان خود الزامات بدیهی قانونی را مبنی بر عدم تخلف از قانون و نقض حقوق افراد از طریق افترا و نشر اکاذیب رعایت فرمایید».

وقتی هم که علی مطهری در توییتی به رفتار دولت چین درباره مسلمانان منطقه سین‌کیانگ اشاره کرد و نوشت چنین رفتار‌هایی باعث محو کامل فرهنگ اسلامی در آن منطقه می‌شود، باز برخی نمایندگان به او تاختند و او را بی‌خاصیت خواندند.

محمود احمدی‌بیغش، نماینده شازند، درباره‌اش گفته بود: «به‌تازگی شاهد برخی موضع‌گیری‌های نسنجیده و فاقد هرگونه اعتبار و استناد از سوی بعضی از سیاسیون بی‌خاصیت و همیشه طلبکار از‌جمله فردی که خود سابقه نمایندگی دارد، درباره مسلمانان منطقه سین‌کیانگ چین هستیم که تحقیقات نشان می‌دهد نه‌فقط این اظهارات سخیف و ضد امنیت ملی صحت ندارد؛ بلکه ده‌ها میلیون مسلمان چین با دولت و دولت با مسلمانان مشکلی ندارند».

منبع: شرق

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: