کد خبر: ۲۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۹
از همان روزهای اول شیوع کرونا، یکی از توصیه های مهم رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و پرترددی همچون جایگاه‌های سوخت بود و یک مقام مسئول در صنف جایگاه‌داران مدعی ناچیز بودن تهدید کرونا در این اماکن شده است.
قلم‌نیوز: مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راه اظهار داشت: احتمال دارد به خاطر نوع فرآورده و بخارات، جایگاه‌ها جای امنی برای ویروس کرونا نباشد!

محمد عطاپور  درباره وضعیت جایگاه‌ها به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: با وجودی که جایگاه‌داران به سختی و با قیمت بالا لوازم ضدعفونی و بهداشتی را تهیه می‌کنند، اما در کل بهداشت رعایت می‌شود.

وی افزود: یک نظریه‌ای مطرح شده مبنی بر اینکه وجود فراورده و بوی مواد شیمیایی باعث شیوع کمتر کرونا در جایگاه‌ها شده است! اکنون مراکز بهداشتی، پژوهشی و تحقیقاتی در حال بررسی این موضوع هستند.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی خاطرنشان کرد: احتمال دارد به خاطر نوع فرآورده و بخارات، جایگاه‌ها جای امنی برای ویروس کرونا نباشد! این امکان هم مطرح است که سخت‌گیری‌های اعمال شده در زمینه استفاده از لوازم بهداشتی، دستکش، ضدعفونی دائمی و همچنین الزام استفاده از کارت توسط خودِ مشتری منجر به شیوع کمتر بیماری شده است، در هر حال این موضوع در دست بررسی است.

وی یادآور شد: تاکنون علیرغم اینکه سازمان حمایت اعلام کرده، وزارت بهداشت و دیگر مراکز مربوطه هیچ‌یک از لوازم بهداشتی را برای جایگاه‌ها تهیه نکرده‌اند و ما همچنان اقلام مورد نظر را با نرخ آزاد تهیه می‌کنیم.

عطاپور در ادامه درباره نرخ کارمزد جایگاه‌ها گفت: اکنون ۱۰ ماه است که جایگاه‌داران درگیر این موضوع هستند، نرخ فرآورده تغییر کرده، حقوق کارگران افزایش پیدا کرده، نرخ تورم ۴۰ درصد اعلام شده، اما کارمزد‌ها در همان نرخ ۱۰۰ تومان متوقف مانده است.

وی تاکید کرد: ما درخواست داریم که زودتر افزایش ۱۵ درصدی حق‌العمل اعمال شود. زیرا جایگاه‌ها بخصوص جایگاه‌های بین‌راهی و مناطق محروم در حال ورشکستگی هستند.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: