کد خبر: ۴۱۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از جذب بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید در این صندوق در دولت سیزدهم خبر داد.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از تسنیم، بیت‌الله برقراری؛ مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران که صبح امروز در سالن همایش صداوسیما برگزار شد، با اشاره به سابقه تشکیل صندوق اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر وارد هجدهمین سال فعالیت خود شده است. این صندوق براساس اصل ۲۹ قانون اساسی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: باید این مسئله را در کنار حفظ پایداری صندوق مورد توجه قرار بدهیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: در حال حاضر شرایط پایداری صندوق قابل قبول است و پشتیبانی صندوق یک به ۱۰ است.

وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مولد نظام است، گفت: باید شرایط جذب بیمه‌شده را فراهم کنیم به طوری که در طول ۱۶ سال فعالیت در سنوات گذشته و قبل از آغاز به کار دولت سیزدهم تعداد بیمه‌شدگان یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بود که اگر بخواهیم با این رویه حرکت کنیم، سال‌ها طول می‌کشد و این در حالی بود که از ابتدای دولت سیزدهم اقدامات خوبی برای جذب بیمه‌شدگان انجام شده است.

برقراری افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در دولت سیزدهم تا به امروز ۵۴۰ هزار بیمه شده جدید جذب شده‌اند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تصریح کرد: سطوح درآمدی بیمه‌شدگان در این صندوق در دولت سیزدهم افزایش پیدا کرده است و امیدواریم با توجه به حمایت دولت مطالبات صندوق هر چه سریع‌تر از سوی دولت پرداخت شود که در برنامه هفتم توسعه اشاره شده است.

وی ادامه داد: جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به صورت خالص ۹ تا ۱۰ میلیون نفر هستند که این آمار به صورت ناخالص به ۳۰ میلیون نفر می‌رسد.

وی افزود: حرکت قابل قبولی در این دوره در صندوق بیمه اجتماعی آغاز شده است و جذب ۵۴۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید یکی از نشان‌های آن است.

برقراری گفت: براساس برنامه‌ریزی به هیچ عنوان به سمت بنگاه‌داری گام برنداشتیم ضمن اینکه در سال گذشته دولت بخشی از بدهی خود را در قالب واگذاری سهام پالایشگاه شازند واگذار کرد.

وی با اشاره به برنامه تحولی صندوق تصریح کرد: این برنامه منطبق با برنامه تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. ضمن اینکه برنامه‌ریزی خوبی نیز برای تحقق شعار سال‌ از سوی مقام معظم رهبری پیش‌بینی شده است و هوشمندسازی، پاکدستی، کارآمدی و فساد ستیزی به طور ویژه در صندوق پیگیری می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: