کد خبر: ۳۴۳۲۴
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
رییس انجمن سازندگان شهر تهران مطرح کرد:
رییس انجمن سازندگان شهر تهران با اشاره به اینکه بکارگیری سازنده ذیصلاح درفرآیند ساخت وساز سبب ارتقای کیفیت ساختمانها و نیزافرایش عمرمفید آنها می شود درعین حال با اشاره به برنامه دولت جدید برای ساخت وسازهای انبوه،خواستارتدوین شرایط مناسب به منظوربکارگیری سازندگان ذی صلاح وشرکتهای واجد صلاحیت درساخت وسازها شد.
قلم‌نیوز:به گزارش خبرنگارما شهاب سعادت نژاد ضمن بیان مطلب فوق اظهارکرد:

در شرایطی که هزینه های ساخت ساختمانها بسیار بالا رفته و نیاز به بالا رفتن کیفیت وساختمان و ایمن بودن ساختمانها برای مصرف کننده نهایی بسیار مهم شده و مردم با جمع اوری در آمد های خود به سختی می توانند اقدام به خرید یک واحد ساختمانی کنند نیاز به سازنده دارای صلاحیت و استفاده از افراد متخصصی در صنعت ساختمان،کنترل کیفیت ومصالح ساختمانی،مدیریت زمان ساخت بیش از پیش مشهود شده است.

وی تاکید کرد: وقتی در ساختمانها اجازه داده می شود بر خلاف قوانین و مقررات ملی، اشخاص متفرقه و بدون داشتن صلاحیت کار،فرآیند تخصصی تولید ساختمان را انجام دهند نتیجه آن به تولید انبوهی ساختمانهای ناایمن، بی کیفیت و طول عمرمفید کم منجرمی شود.

رییس انجمن سازندگان شهرتهران اظهارداشت: ساخت مسکن توسط افراد غیرمتخصص وفاقد صلاحیت سبب می شود که علی رغم صرف وقت و هزینه های گزاف تولید ،شاهد تولید ساختمانهایی باشیم که میانگین عمرمفید آنها به عددی کمتراز 25 سال برسد،این درحالی است که دردنیا میانگین عمرمفید ساختمانها حدود صد سال است.

سعادت نژاد یادآورشد: دلیل افزایش عمرمفید ساختمانها به صد سال درکشورهای پیشرفته در بکارگیری مصالح مرغوب و با کیفیت و بکارگیری نیروی متخصص و افراد دارای صلاحیت درفرآیند ساخت وسازها است.این درحالی است که درکشورما صرف دارا بودن سرمایه مجوزی برای مداخله افراد غیرمتخصص در احداث ساختمان شده است.

بازرس اصلی انجمن انبوه سازان استان تهران افزود:اگروزارتخانه های راه وشهرسازی و کشور به عنوان متولیان کار ساخت و ساز در شهرها و پروژه های ساختمانی ،نسبت به الزامی شدن قوانین ساخت وساز که خودشان وضع کرده اند،تاکید کنند و با کنترلهای خود مانع حضور افراد بدون صلاحیت وارد این صنعت بزرگ شوند می توان امید وار بود کیفیت ساختمانها با حضورافراد و شرکتهای دارای صلاحیت و انبوه سازان که تخصصشان کار ساختمان است و مجوزات مربوطه را در این راستا دارند

شاهد تولید ساختمانهای با کیفیت و عمرمفید بالا باشیم.

رییس انجمن سازندگان شهر تهران تاکید کرد: دراین راستا دولت باید حمایتهای لازم را در جهت رفع موانع ساخت ، عدم افزایش هر روز قیمت مصالح ساختمانی و اجرای پروژه های ساختمانی توسط افراد و شرکتهای دارای صلاحیت انجام دهد تا شاهد ساخت ساختمانهایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب باشیم و بتوانیم به نیاز اولیه جامعه که داشتن یک مسکن ایمن و با کیفیت است پاسخ دهیم.

وی تاکید کرد: به منظور تحقق این هدف ،انجمنها و بخش خصوصی اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند بازوی خوبی در کنار دولت در جهت اجرای پروژه های ساختمانی باکیفیت و حتی صنعتی سازی باشند. باتوجه به وعده دولت جدید در ساخت ساختمان در تعداد بالا، استفاده از متخصصان و سازندگان دارای صلاحیت و انبوه سازان و ارائه امکانات مناسب به آنها و رفع موانع تولید می تواند کمک شایانی به صنعت بزرگ ساختمان که در حال حاضر بصورت نیمه جان در آمده صورت گیرد.

انتشار یافته: ۱
قاسم
|
Germany
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
0
0
نظرات کارشناسانه دقیق و دلسوزانه امید است دولت جدید ازاین ظرفیت مورد اشاره بهره ببره
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: