کد خبر: ۱۷۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نفوذ بیگانگان در حوزه فرهنگ و هنر کشور، بیانیه‌ای منتشر کرد.
طبق گزارش رسیده، در متن این بیانیه آمده است: «انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران، سرفصلی جدید در تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین کهن را رقم زد و به پشتوانه حمایت قاطبه امت از مرجعیت شیعه و زعامت بنیانگذار کبیر و فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، طومار سلسله و سفاک پهلوی را در هم پیچید.
ناگفته پیداست آنچه در خصوص این انقلاب وجه بارزتر و غالب تری در کنار مبارزات سیاسی بر ضد رزیم طاغوت دارد، منظر فرهنگی این انقلاب بوده است که نقطه عطفی برای این رخداد عظیم قرن به شمار می رود.
حال، امروزه و پس از 40 سال مقاومت و پایداری این شجره طیبه در قبال انواع و اقسام هجمهها و جنگها و تحریم و قطعنامههای ظالمانه استکبار جهانی، در منطقه و جهان ایران اسلامی دارای اقتداری مثال زدنی است که صیانت و حفظ این میراث گرانبها و ارزشمند وظیفه آحاد ملت میباشد.

آنچه رهبر فرزانه و حکیم انقلاب به عنوان کشتی بان این سفینه در حال رشد و حرکت، در خصوص وضعیت کنونی و دورنمای فرهنگ و هنر این مرز وبوم ترسیم و بیان نمودهاند فی الواقع بروظیفه خطیر و سنگین متولیان  رسمی حوزه هنر و فرهنگ جامعه در ارکان و انشعابات دولت میافزاید.
 آنچه که تئاتر این مرز و بوم را به عنوان یک شاخص فرهنگی در سطح تعاملات کلان کشور برجسته میسازد زبان فاخر و مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی ماست که می بایست بسیار بیش ار پیش مورد عنایت و برنامه ریزی متولیان اصلی تئاتر کشور در دولت تدبیر و امید قرار گیرد تا به تراز مورد قبول تئاتر در جمهوری اسلامی نزدیک شویم.
بحث نفوذ اجانب و بیگانگان در تئاتر کشور ، صرف منابع مادی مشکوک، حضور سفارت خانه های دول غربی و نیز موضوعات محتوایی و مضمونی تئاترهای روی صحنه موضوعی است که می بایست مد نظر مسئولان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد و به صورت جدی پیگیری و نظارت شود.
چه بسا نفوذ عدهای که نه دل در گرو میهن دارند و نه اعتقادی به آموزههای دینی و اسلامی فضای سالم تئاتر را به فضایی بیمارگونه ببرند و با تفکرات روشن نمایی و سکولار و سُر خوردن به دامن غربی ها از داشتههای این تمدن بزرگ ایران اسلامی غافل شوند و روز به روز با مخاطب عام و خانوادهها فاصله گیرند. باید برای بیماری ناخواسته تئاتر همت کرد و از محافظه کاری و ریا خلاص شد تا اندیشه در تئاتر جایش را به گیشهی صرف ندهد و روح شریف عزتمندی و خردورزی را در این آیینهی طبیعت به منصهی ظهور رساند.

امید است هنرمندان عرصهی تئاتر و متولیان امر به این باور برسند که این انقلاب در گام دوم استوارتر، مقاومتر و با شکوه‌تر به راه عزت و مقاومت خود ادامه می‌دهد و یقیناً هنرمندان شریف عرصهی تئاتر هم باید سهم اندیشه ورزی خود را به صحنه بیاورند.
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن اعلام لبیک به فرامین مقام معظم ولایت حضرت امام خامنهای(حفظ الله) و اعلام هشدار و نگرانی در خصوص تذکرات مکرر معظم له مدیران اجرایی حوزه فرهنگ و هنر کشور امیدواراست که نهیب مشفقانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در خصوص«اقدامات سازمان یافته ضد فرهنگی و ضد ارزشی در تولیدات فرهنگی» ، متولین امر را به صورت جدی متوجه اهمیت موضوع نماید و چارهای عاجل در این خصوص اندیشیده شود.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: