بخش‌هایی از کاروانسرای قاجاری «کوزه‌گران» در جریان ساخت سیتی‌سنتر کرمان، فرو ریخت. لرزش‌های ساخت‌وساز این مجتمع تجاری اوایل سال گذشته نیز باعث تخریب یک ستون دیگر از این بنای تاریخی شده بود.
‌میرحسن ارژنگ‌نژاد ـ هنرمند پیشکسوت مجسمه‌سازی ـ دقایقی قبل در سن ۱۰۱ سالگی در پی ابتلاء به کرونا درگذشت.
داور یوسفی یکی از هنرمندان نقاشی است که به تازگی آثاری از او در نمایشگاهی گروهی به نمایش گذاشته شده است. این هنرمند که رویکردی باستان‌گرایانه و در عین حال مدرن در خلق اثر هنری دارد، دوگانه‌ای از جنس ایران باستان و مصر باستان را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.
سازمان زیباسازی شهر تهران تور مجازی بازدید از نمایشگاه نشان عاشقی را راه‌اندازی کرد.
قالی ایرانی «اصفهان مهدی یی» در بین قالی‌های ۱۹۳ کشور جهان درخشید؛
در مراسمی که با حضور ۱۹۳ نماینده از کشورهای مختلف دنیا در ژنو سوییس و با میزبانی سازمان جهانی ثبت مالکیت فکری WIPO برگزار گردید ، نمایش قالی ایرانی (برند اصفهان مهدی یی ) در سبکی کاملا ایرانی همه نگاه ها را به خود معطوف کرد.
این روزها در شرایطی به سر می‌بریم که گویی برگزارکنندگان کنسرت به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ دسته اول آنهایی که سود مالی برایشان از نخستین اولویت‌هاست و از زمانی که کرونا فروکش کرده به واسطه برگزاری کنسرت‌های متعدد (اغلب در ژانر پاپ) با مبالغ هنگفت بلیت ها را به فروش رسانده و در تهران، شهرستان‌ها و حتی خارج از کشور به روی صحنه رفته‌اند و البته دسته دوم که پس از تعطیلی طولانی مدت کنسرت های حضوری، فارغ از سود مالی، اجرا را صرفا راهکاری برای تعامل دوباره با مخاطب می دانند.
بازسازی تئاتر شهر اتفاقی است که از هر گاهی خبری درباره آن اعلام می‌شود ولی این موضوع برای جامعه تئاتری همان اندازه که مهم است، نگران‌کننده نیز هست.
نمایشگاه نقاشی‌های الهام قربانی شاد با عنوان «خیلی دور، گاهی نزدیک» جمعه ـ ۱۷تیر ماه ـ در گالری گویه افتتاح می‌شود.
«حراج ملی» در هفتمین دور برگزاری با حواشی قابل توجهی همراه شد. در کنار ابهاماتی که عده‌ای به مشکلات مربوط به اصالت‌سنجی آثار مطرح کرده بودند، حالا اما نقش کم‌رنگ برخی وزارتخانه‌ها انتقادهایی را متوجه متولیان این رویداد و ساز و کار دریافت مجوز کرده است.
قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.
صفحه  از ۶۸