کارشناس مسکن:
براتی، کارشناس مسکن با تاکید بر اینکه مقصر افزایش قیمت مسکن دولت و سازندگان هستند گفت: وقتی ۴۰ درصد تورم عمومی داریم مطمئن باشیم که بهای ملک هم رشد بالاتری از این عدد را پیدا خواهد کرد.
هواپیمای ماهان که به دلیل سکته قلبی یکی از مسافران مجبور به فرود در «تاشکند» شد، مجدد به سمت پکن پرواز کرد.
مصرف کالری مستاجرها در کشور تحت تاثیر «سریال تورم بالای اجاره مسکن»، به زیر کف مورد نیاز رسید. نتایج بررسی‌ها درباره ابعاد پنهان فقر و نحوه اثرگذاری تورم بر رفاه خانوارها نشان می‌دهد، اگرچه میانگین کالری دریافتی سرانه خانوارها در فاصله ابتدا تا انتهای دهه۹۰ تحت تاثیر افزایش تند هزینه‌های زندگی، ۱۰درصد کاهش پیدا کرده، اما این کسری کالری (مصرف کم خوراکی‌های مورد نیاز انسان)، برای مستاجرها که مجبور به «تامین هزینه اجاره مسکن» هستند، حادتر گزارش شده؛ به‌طوری‌که، کالری دریافتی آنها به ۱۹۹۰کیلوکالری در روز رسیده که پایین‌تر از «حداقل کالری مورد نیاز روزانه (۲۱۰۰) » است.
پورحاجت:
عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن در ادامه می‌گوید: با شوآف و شعار و اعلام آمارهای میلیونی، نه مردم صاحب مسکن می‌شوند و نه تولیدی به اسم مسکن خواهیم داشت.
یک مسکن ۷۵ متری و ۱۷ سال ساخت در محله شهادت، ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
بررسی بازار مسکن شهر دماوند نشان می دهد قیمت مسکن در این شهر نسبت به زمان مشابه سال پیش دو برابر شده است.
متوسط سهم مسکن از هزینه خالص خانوارهای شهری برابر ۳۶درصد است.
پیش‌پرداخت خودروهای فروخته‌شده خودروسازان مشمول تورم نیست
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن که قرارداد آنها سال گذشته منعقد شده ثابت است و افزایش نمی‌یابد.
علیرغم آنکه کارگران نقش موثری در توسعه اقتصاد و تولید ناخالص داخلی دارند اما بخش اعظمی از هزینه‌های سبد معیشت آنها را مسکن و اجاره بها به خود اختصاص داده است، از این رو مسکن یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه کارگری به شمار می‌رود و ساخت و تامین مسکن ارزان آرزویی است که کارگران به آن امید بسته‌اند.
صفحه  از ۳۶۴