اصغر فرهادی از لزوم شنیده‌شدن صدای مردم دردمند خوزستان گفت و از همکارانش خواست به جای بنر تبریک به او در تهران، جملات آن مادر معترض سوسنگردی را در گوشه‌گوشه شهر نصب کنند.
بازیگر جوان که به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری بود، ساعاتی پیش درگذشت.
خبری مبنی بر ممنوعیت فرزاد فرزین منتشر شد که ساترا مسبب این اتفاق است.
بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون می‌گوید که دوست نداشته کسی بفهمد کرونا گرفته است و آن‌قدر این خبر دهان به دهان رفت تا همه خبردار شدند.
اصغر فرهادی کارگردان ایرانی با فیلم «قهرمان» موفق شد جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره فیلم کن را از آن خود کند.
فیلم قهرمان به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی برنده جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره فیلم کن امسال شد.
منتقد هالیوود ریپورتر «قهرمان» اصغر فرهادی را شایسته نخل طلای جشنواره فیلم کن خواند و گفت ایران با این فیلم به فهرست فیلم‌های اسکاری برمی‌گردد.
اصغر فرهادی با فیلم «قهرمان» یکی از شانس‌های دریافت اسکار در رشته‌های بهترین کارگردانی یا بهترین بازیگر مرد یا حتی بهترین فیلم خارجی خواهد بود و از نظر تعداد جوایز اسکار خواهد توانست خود را به رکورد «فدریکو فلینی»، کارگردان نام‌آشنای ایتالیایی نزدیک کند.
گفتگوی اصغر فرهادی با ورایتی درباره قهرمان
اصغر فرهادی در گفتگو با ورایتی گفت: به نظر من تندرو‌ها خیلی شبیه همدیگرند و فرقی نمی‌کند که به کدام کشور یا سیستم سیاسی تعلق داشته باشند. البته که رفتن ترامپ و آمدن بایدن در کل دنیای را جای بهتری می‌کند. در این باره شک ندارم.
هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن در حالی در شهر ساحلی فرانسه جنوب فرانسه ادامه دارد که حضور مهمانان و ستاره‌ها روی فرش قرمز پس از یک سال وقفه جلوه‌ای دیگر به آن بخشیده است.
صفحه  از ۱۵۳