تعداد مخاطبان سینما در سال ۱۴۰۱ با وجود افزایش حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی فروش، از نظر تعداد مخاطب به هفت سال قبل برگشته است.
در ششمین و آخرین روز از برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۴۰۱، فقط دو اجرای پاپ روی صحنه می روند.
تالار وحدت در چهل سال گذشته شاهد حضور چهره‌هایی همچون پارسا پیروزفر، نوید محمدزاده، صابر ابر، امیر جدیدی، الهام کردا، ستاره اسکندری و ... بوده که به عنوان بازیگران برگزیده جشنواره تئاتر فجر روی صحنه این تالار رفته‌اند و جوایز خود را به خانه برده‌اند.
تهیه کننده انیمیشن «آرمن» بر این باور است که با وجود محبوبیت انیمیشن‌های ورزشی نظیر کارتون «فوتبالیست‌ها» در ایران، ما هنوز در کشورمان به تولید یک مجموعه در چنین مقیاسی دست نیافته‌ایم. او در ادامه به دشواری های خلق ابرفهرمان های ایرانی در تولیدات انیمیشن اشاره می کند.
سالروز تولد ناصر حجازی در روزهایی که موضوع فوتبال به واسطه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ داغ است، انگیزه ای مضاعف برای یادآوری اثری هنری است که همچنان یادمان اسطوره فقید فوتبال کشورمان است. ناصر حجازی اگر الان زنده بود، ۷۳ سال سن داشت. او زمانی در مقام دروازه‌بان، در همین رویداد مهم جام جهانی در کنار تیم ملی ایران ایستاد و به اندازه ای خوش درخشید که فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال از او به عنوان دومین دروازه‌بان برتر قرن بیستم قاره آسیا نام برد.
قتل ناموسی، خودسوزی و ... اینها اتفاقاتی است که هر از چندی، خبری درباره وقوع یکی از آنها منتشر می‌شود. اتفاقی که به یک اقلیم یا یک کشور خاص هم محدود نمی‌شود.
فیلم «جنگ جهانی سوم» موفق به کسب دو جایزه اصلی از هشتمین دوره جشنواره فیلم جهان آسیا در لس‌آنجلس شد.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان مهم‌ترین رویداد در عرصه سینمای مستند از امروز (۱۸ آبان ماه) آغاز به کار می‌کند.
شبکه سه سیما از پخش فصل جدید مسابقه «سیم آخر» با اجرای رضا رشیدپور خبر داد.
سیروس همتی با تاکید بر اینکه خواست مردم ما هرگز تجزیه‌طلبی نبوده و نیست، می‌گوید: همه قومیت‌های ما عاشق ایران هستند و بحث جدایی‌طلبی نداشته‌ و ندارند.
صفحه  از ۱۷۴