جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به امین تارخ برای خاکسپاری این هنرمند، امروز ۴ مهر ماه در قطعه هنرمندان جمع شده‌اند.
جامعه هنری در این روزهای تلخ، نظاره‌گر رفتن هنرمندی است که کوچ پاییزی‌اش را باور نمی‌کند.
کاظم نوربخش، بازیگر سریال "نون خ" درباره آغاز فصل چهارم این مجموعه گفت: همه بازیگران آماده و منتظریم که همین روزها تا پایان تابستان "نون خ ۴" را شروع کنیم.
کارگردان فیلم «برادران لیلا» این پرسش را مطرح کرد که چرا فیلمش با وجود برخی ویژگی‌های مهم برای شرکت در اسکار، در کمیته بررسی نماینده سینمای ایران به آکادمی وجود ندارد؟
یکی از سینماگران حوزه کودک‌ و نوجوان با اشاره به اینکه سینماگران حوزه کودک هیچگاه متوجه نشدند چرا بخش سینمایی کانون پرورش فکری به این روز افتاده است، استفاده از تجربه‌ها و بازگشت به رویه و سیاست‌های سابق را ، راه احیای این مجموعه عنوان کرد.
جمعی از دوستان نزدیک سعید پورصمیمی همزمان با روز سینما در مهمانی کوچکی که به افتخار او برگزار شد، شرکت کردند. آنها با یکدیگر دیدار کردند، از خاطرات خوش گذشته سخن گفتند و به خاطر جای خالی دوست مشترک‌شان، پرویز پورحسینی که این مهمانی همزمان با روز تولد او برپا شد، حسرت خوردند.
پس از موفقیت فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی در جشنواره ونیز این سوال مطرح است که آیا این فیلم به زودی در ایران اکران می‌شود؟ بویژه آنکه پخش‌کننده‌ بین‌المللی «جنگ جهانی سوم» این فیلم را با توجه به شرایط دیگر فیلم‌ها بهترین گزینه برای نمایندگی در اسکار می‌داند.
با کسب ۳ جایزه از دوره هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز، شمار جوایز کسب شده سینمای ایران از قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان به عدد ۶۱ رسید.
روزنامه نگاران سینمایی ایتالیا جایزه سالانه "زن در سینما" امسال را در حاشیه جشنواره ونیز به چهار نفر از جمله لیلا حاتمی بازیگر ایرانی اعطا کردند.
کافی است ده دقیقه‌ای پیش از شروع نمایش برسید. اگر بخواهید دستی بشویید یا در راهروها قدمی بزنید آنچنان غصه به دل‌تان هجوم می‌آورد که شاید فراموش کنید برای تماشای تئاتر به این مجموعه آمده‌اید. دیدن وضعیت نابسامان سرویس‌های بهداشتی، سقف راهروها، تذکرهایی که شما را به سکوت دعوت می‌کند تا صدایتان در تالارهای نمایشی نپیچد و ... قلب‌تان را به درد می‌آورد.
صفحه  از ۱۷۲