رییس‌جمهوری با بیان اینکه در روز قدس با دعا برای آزادی قدس شریف یاد مردم مظلوم فلسطین را پاس می‌داریم گفت: روز قدس را پاس می‌داریم ولی به دلیل شرایط کرونایی راهپیمایی نخواهیم داشت.
محمد مهاجری به ابلاغیه جدید شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.
شورای نگهبان شرایط جدید نامزد‌های انتخابات ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد
شورای نگهبان شرایط نامزد‌های انتخابات‌ریاست‌جمهوری را به وزارت کشور اعلام کرده است؛ شرایطی که برگرفته شده از طرح اصلاح قانون انتخابات است و در‌حالی‌که کام بهارستانی‌ها را شیرین کرده، انتقاد‌های بسیاری را از‌سوی فعالان سیاسی و جامعه حقوقی به دنبال داشته است.
داوطلب نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری پیش بینی کرد که با توجه شرایط انتخاباتی کشور و نزدیکی آرای داوطلبان سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، انتخابات به دور دوم کشیده شود.
مقام‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای 1+4 با مشارکت غیر مستقیم امریکا از چند هفته گذشته تلاش همه جانبه‌ای را برای نجات توافق هسته‌ای آغاز کرده‌اند. این مذاکرات به اعتبار آنکه دیپلمات‌های باسابقه‌ای از سوی امریکا و با هدف احیای برجام به آن پیوسته‌اند، فضای تازه و بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند.
توکلی گفت: آقای ظریف اگر می‌داند چیزی را نباید بگوید که می‌دانسته، چه ضرورت و اصراری بر طرح آن مساله است؟ آقای ظریف حق ندارد مساله را بازگو کند که اعلام آن برخلاف مصالح و منافع ملی است. ایشان باید اسرار ملت ایران را حفظ کند.
عصر ایران در یادداشتی نوشت: منبر امام حسین جای بازی حزبی و سیاسی نیست. بهتر است در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اگر مداحان محترم می‌خواهند فعالیت جناحی کنند، برای مدتی میکروفون را زمین بگذارند و نخوانند.
با ابلاغیه جدید شورای نگهبان
طبق قانون جدید انتخابات، حداقل و حداکثر سن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، ۴۰ تا ۷۵ سال است.
فاضل میبدی در رابطه با شعرخوانی محمود کریمی در شب قدر و توهین به وزیر امورخارجه گفت: سرودن اشعار هجویات و جمع کردن مردم، توهین به مقدسات است. افرادی که چنین شعر خوانی‌هایی می‌کنند و یا اشعار این چنین را می‌سرایند هدایت شده هستند و ممکن است یکی از اهدافشان علاوه بر حمله به یک مسئول آبرو بردن از دین باشد.
سعید محمد تا الان جوان‌ترین نامزد شناخته‌شده جریان اصولگرایی در انتخابات ۱۴۰۰ است و این شانس را داشته که نامش حتی بعد از حاشیه‌های اخیر درباره استعفایش در بین ۱۰ نامزد اصلی شورای وحدت اصولگرایان دیده شود. جوان‌بودن محمد، هم می‌تواند برگ برنده او حساب شود هم پاشنه‌آشیل او.
صفحه  از ۳۸۶