کارشناس ارشد سیاست خارجی در گفتگویی به موانع و چالش های ایجاد شده توسط قانون مجلس شورای اسلامی در لغو تحریم های آمریکا علیه ایران پرداخت.
مجلس در اختیار مافیای VPN
کاربران فضای مجازی روز‌های پر استرسی را پشت سر می‌گذارند. مجلس طرحی را با عنوان صیانت از کاربران در فضای مجازی به صحن علنی برده است تا این فضا را هم تحت چارچوب مورد نظر بخشی از حاکمیت درآورد.
روز گذشته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از بسته شدن فرودگاه‌های استان تهران و برخی استان‌های همجوار به مدت چند ساعت در روز ۱۴ مردادماه ۱۴۰۰ خبر داد.
فارغ از قضاوت انتقاد‌ها به خاتمی، صرف انتقاد‌ها و حتی طرح عبور از خاتمی نشان می‌داد که همواره مطالبات اصلاحی بر نماینده‌های اصلاحات فائق بوده است و دستِ‌کم میان جامعه اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلبانِ مرسوم رابطه مرید و مرادی حاکم نبوده است.
عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: ۲۰۰ کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با دو کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل، مقایسه می‌کند؟!
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تشریح کرد
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس درخصوص وضعیت بازداشت شدگان در ایذه در پی ناآرامی‌های اخیر گفت: تعدادی از افراد بازداشت شده آزاد شده اند و پرونده برخی دیگر نیاز به بررسی دارد.
سمیه محمودی سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس معتقد است که این طرح جایگاه نمایندگان را ارتقا می‌دهد و معمولا تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرائی جهت رفع مشکلات کشور است و پاسخ‌گویی مسئولان اجرائی به تذکرات نمایندگان منجر به حل‌وفصل مشکلات می‌شود.
فشار معکوس تندروها برای سهم گرفتن از کابینه رئیسی
با گذشت بیش از یک ماه از معلوم شدن رئیس‌جمهوری منتخب، همچنان ابراهیم رئیسی از صحبت پیرامون کابینه و تیم دولت خود امتناع می‌کند. نه صحبتی می‌کند و نه خبری به بیرون درز پیدا می‌کند که نشاندهنده حفاظت امنیتی بالای اطلاعات در اطرافیان اوست.
طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در مواقع ضروری اختیار بررسی برخی طرح‌ها را به کمیسیون‌های تخصصی بسپارد و در صورتی که این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید، با صلاحدید مجلس می‌تواند به مدت چندین سال به صورت آزمایشی اجرا شود.
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که آی مسئولان! مردم عائله شما هستند، عنوان کرد: شب و روز در گوشه‌ای از استان هستم و از طریق مسئولان کشوری و استانی پیگیر مشکلات هستم.
صفحه  از ۴۷۸