وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه باید بیمه‌ها تقویت شوند گفت: معتقدم تنها راه ایجاد امنیت و موفقیت در نظام سلامت، تقویت بیمه‌هاست.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت رفع ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی، طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به اینکه عمق‌بخشی به خدمات درمانی و ارتقای کیفی و مستمر خدمات در بخش درمان مستقیم، اولویت راهبردی بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی است، از تصویب ضوابط و مقررات تبدیل وضعیت استخدامی پزشکان همکار بخش درمان مستقیم این سازمان در هیات‌امنای سازمان تامین‌اجتماعی و صندوق‌های تابعه در روز شنبه، یکم بهمن ماه خبر داد.
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا، با اشاره به مشکلاتی که برای پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری با بیمه‌ها وجود دارد، گفت: اینکه بیمار کلی هزینه کند اما بعد از آن تازه به دنبال دریافت اسناد باشد که پول را از بیمه بگیرد، پیچیده و دلسرد کننده است.
«دارویاری» که قرار بود گره از مشکلات بازار دارویی کشور گشوده و تامین دارو را روی ریل اندازد، حالا با چالش‌های پولی جدیدی مواجه شده؛ چالش‌هایی از جنس کمبود نقدینگی و اعتباری و بودجه‌ای؛ فعالان دارویی می‌گویند که هنوز فرصت هست تا با تزریق ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد تومان، این طرح را نجات داد و اگر امسال این منابع تامین نشود، سال آینده با ۷۰ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان هم نمی‌توان به صنعت داروسازی جان داد.
پس از گذشت ۱۵ سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مجلس؛ تیر ماه امسال این قانون جهت اجرا ابلاغ شد و بودجه ۵۰۰۰ میلیارد تومانی هم بابت آن در نظر گرفته شد؛ با این حال به گفته مسوولان سازمان نظام پرستاری اکنون که در آستانه روز پرستار قرار گرفته‌ایم تنها پرداخت‌های نامنظمی با فرمول محاسباتی نامشخص به برخی پرستاران صورت گرفته است و در اجرای این قانون همچنان کوتاهی می‌شود...
رئیس اداره پزشکان، دارو و پاراکلینیک اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار دریافتی از سامانه‌های مکانیزه سازمان تامین اجتماعی بیش از ۹۵ درصدِ نسخ پزشکان به شکل الکترونیک تجویز می‌شود گفت: اطلاعات مورد نیاز در خصوص نسخ پزشکان، دارو، پاراکلینیک و غیره به شکل مکانیزه و از طریق یک نرم افزار واسط در اختیار بیمه مرکزی ایران و تمامی شرکت‌های بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد.
قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی منعقد و سقف تعهدات قرارداد مذکور ۶۷ درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با اشاره به اینکه ما و وزارت بهداشت دو بازوی حاکمیتی در تولید و تامین دارو هستیم و تعاملات در سطح خوبی به ویژه در قالب طرح دارویار انجام می شود گفت: هماهنگی‌های لازم در حال انجام است تا بتوانیم کمبودهای نقدینگی را باتوجه به‌ مابه‌التفاوت ارزی درنظرگرفته شده، جبران کنیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیان اینکه این مجموعه با آمادگی کامل، از تحقیق و تفحص استقبال می کند گفت: امروز شستا در کنار سایر فعالیت‌های خود شفافیت و صیانت از دارایی‌هایی که در اختیار دارد و متعلق به بازنشستگان است را به طور جدی دنبال می‌کند.
صفحه  از ۴۸