رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر توضیحاتی را درباره روند بیمه امدادگران ارائه کرد.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بدون تأخیر مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد این سازمان در قالب طرح دارویار و همکاری جدی و مؤثر سازمان تأمین‌اجتماعی در اجرای این طرح خبر داد و گفت: تأمین‌اجتماعی ماهیانه حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان به داروخانه‌های طرف قرارداد پرداخت می‌کند.
یک فعال حوزه کار با تاکید بر ارائه آمار اشتغال و بیمه شدگان جدید به شکل تفکیک شده، ‌ گفت: استخراج و ارائه آمارهای مربوط به ایجاد اشتغال و افزایش بیمه شدگان تامین اجتماعی در مدیریت بهتر بازار کار و تصمیم گیری برنامه‌ریزان اثرگذار است.
جامعه بیش از چهار میلیون نفری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی، هر ماهه در فیش‌های حقوقی خود شاهد کسر مبلغی تحت عنوان "دو درصد ماده ۸۹" هستند که برخی از آنان، از علت کسر این مبلغ و مستندات قانونی آن اطلاع دقیقی ندارند.
مدیرکل اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر پرداخت از جیب مردم برای بسته خدمات دهان و دندان در شهرها و روستاها، هشت خدمت رایگان دندانپزشکی در روستاها را برشمرد و گفت: این خدمات برای گروه هدف در شهرها هم با تخفیف بسیار خوب تا ۶۵ درصد انجام می‌شود.
طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تأمین اجتماعی یکی از دستگاه هایی است که به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده است.
نایب رئیس انجمن داروسازان ضمن تشریح چرایی کمبود سرم در کشور، گفت: در مقطع فعلی، واردات سرم به کشور از سوی وزارت بهداشت ضروری است.
زنان خانه دار و دختران مانند بسیاری از اقشار کشور می توانند تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی‌های میدانی حکایت از این دارد که مردم در تامین برخی از داروها با مشکل مواجه باشند.
معاون وزیر کاز از اجرای طرح معافیت بیمه کارفرمایان در سال جاری با اجرای طرح کارورزی خبر داد و گفت: این طرح امکان آشنایی فارغ‌التحصیلان با محیط کار را فراهم کرده و موجب افزایش قابلیت‌های آن‌ها برای ورود به بازار اشتغال می شود.
صفحه  از ۴۳