با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، در کنار اعمال محدودیت‌های مربوط به مناطق قرمز کرونا در تهران و البرز، همه دستگاه‌ها و ادارات دولتی این ۲ استان نیز از ۲۹تیرماه تا ۳مرداد تعطیل شدند؛ اما کارگران این ۲ استان علاوه بر اینکه نصیبی از این تعطیلات نبردند، در مواردی حتی از دریافت به‌موقع حقوق تیرماه نیز محروم شدند.
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران می‌گوید به جای ایجاد محدودیت باید مسیر راه اندازی کسب و کار‌های اینترنتی را هموار کنیم، چون افراد زیادی از این طریق امرار معاش و ارتزاق می‌کنند.
در شرایط اقتصادی کنونی طرح جنجالی مجلس برای اینترنت می‌تواند کسب‌وکارهای خرد کشور را دچار مشکلات فراوانی کند و به درآمد روزانه میلیون‌ها کاربر ضرر بزند.
امروز با ۵۰ سال کار هم نمی‌توان خانه‌دار شد
مصطفی شریف می‌گوید: متاسفانه سیاستهای ما در سطح کلان پراکنده و جزیره‌ای است و در نتیجه حوزه‌های مختلف نمی‌توانند همدیگر را تقویت کنند که نتیجه‌ی آن همین می‌شود که الان می‌بینید. یعنی به جایی رسیده‌ایم که کارگران و بازنشستگان ما در زمره‌ی فقرا قرار گرفته‌اند.
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: هیچ مشکلی در پرداخت حقوق‌ها وجود ندارد و مجموع حقوق و مزایای کارکنان طی یکی - دو روز آینده و در موعد مقرر پرداخت خواهد شد.
اتاق اصناف ایران پس از اعلام فهرست مشاغلی که می توانند در روزهای تعطیل دو استان تهران و البرز فعالیت کنند، اطلاعیه ای تکمیلی در این باره منتشر کرد که در آن بر عدم فعالیت پاساژها تاکید شده است.
۱۶۷ هزار شغل زنان از بین رفته است
خانوارهای مزدبگیر با ناتوانی دستمزد در جبران هزینه زندگی و همزمان با حذف زنان از بازار کار مواجه شده‌اند؛ ۸۹ درصد فقرا با وجود اشتغال، نمی‌توانند با درآمد حاصل از کار، هزینه معیشت را تأمین کنند.
چرا برخی با افزایش حقوق بازنشستگان مخالفت می‌کنند؟
فلان روزنامه علیه همسان‌سازی و متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان می نویسد، دیگری لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق را برای دولت جدید فاجعه می خواند و...
قوه قضاییه دستور توقف واگذاری ۶ هزار معدن در روز‌های پایانی دولت روحانی را صادر کرد. فعالان محیط زیست با این واگذاری‌ها مخالف بودند. آیا دستور توقف واگذاری معادن کشور به معنای مقابله با معدن‌خواری است یا قرار است در دولت بعدی به شکل دیگری تقسیم شود؟
پشت پرده تداوم فعالیت صنوف در موج پنجم کرونا
با گذشت ۶ روز از ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا و اتاق اصناف ایران برای تعطیلی مشاغل در تهران، کرکره مغازه‌های اغلب واحد‌های صنفی مشمول گروه ۲ تا ۴ شغلی همچنان باز است.
صفحه  از ۱۴۶