نمایندگان اصناف پیشنهاد بازگشایی همه مشاغل را، البته با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی، به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داده‌اند.
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر منتشر شد
کارگران نیشکر هفت تپه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کارگر با بیان این‌که "سال‌هاست با آسودگی بیگانه‌اند"، به اعتراضات کارگران فولاد و هپکو و نفت و گاز و پتروشیمی، کارگران شهرداری‌ها، معلمان، بازنشستگان، پرستاران و کادر درمان، و اینکه "همه جا درد یکی است" اشاره و اعلام کردند: «تجربه ما می‌گوید که ایجاد اتحاد گسترده کارگری ساده نیست اما عملی است.»
با توجه به نزدیک شدن روز جهانی کارگر که امسال مصادف با یازدهم اردیبهشت ماه در کشوراست ،دکتر علی قبادی مدیر عامل شرکت فولاد لجستیک در نشستی صمیمانه با گروهی از کارگران و پرسنل شرکت از زحمات آنان تشکر و قدردانی کرد.
تا پایان ماه مارس نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۸.۱ درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۷.۳ درصد رسید.
آسیب‌شناسی اجرای ناقص قانون کار
کارگر غیررسمی، در کلام رایج فعالان کارگری، مرد یا زنی است که مورد استثمار کارفرما قرار می‌گیرد، چون کارفرما می‌داند که این مرد یا این زن، به دلیل نیاز مالی، حاضر است با هر حداقلی، هر حداکثری را متقبل شود.
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد
مهر سال گذشته و پیش از بدتر شدن شیوع کرونا در کشور، طرحی با عنوان بازنشستگی پیش از موعد در صحن مجلس اعلام وصول شد. هر چند امضا‌کنندگان این طرح کمتر از ۴۰ تن از نمایندگان بودند اما فلسفه وصول چنین طرحی را کمک به بازار کار و اشتغال جوانان و کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌ها اعلام کردند.
هرچند جایگاه ایران در شاخص جهانی سهولت کسب‌وکار نمیتواند بازگوکننده جایگاه مناسب کشورمان برای سرمایه‌گذاری‌های تولیدی باشد، اما وزیر اقتصاد از بهبود محیط کسب‌وکار از پنج مسیر خبر داده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خبرنگاران پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵ سال هستند در گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا قرار دارند.
بزرگ‌ترین خطر جهان این است که نیمی از جمعیت کره زمین در خاموشی چراغ اینترنت، فقیرتر شود. در عین حال ممکن است در اثر ظهور بیش از پیش انقلاب روباتیک، تا ۵۰ درصد از مشاغل تولیدی در ایالات‌متحده با خطر حذف روبه‌رو شوند.
وضعیت اقتصادی پس از کرونا
با اعلام ستاد مبارزه با کرونا از روز شنبه ۲۱ فروردین ماه و تنها پس از حدود یک هفته از اتمام تعطیلی‌های نوروز، به دلیل شیوع گسترده‌تر کرونا، همه گروه‌های کسب وکاری به جزگروه یک تعطیل اعلام شدند.
صفحه  از ۱۳۸