آزمون جامع پایانی مهارت آموزان مشمولان ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (استخدامی‌های سال۱۴۰۰ آموزش و پرورش) و جاماندگان دوره‌های قبل فردا، پنج‌شنبه، چهارم اسفندماه برگزار می‌شود.
رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: مسئولینی که باید پاسخگوی استخدام پرستاران باشند مشخص کنند که میزان استاندارد مورد قبول آنها چه قدر است و بر چه اساسی مجوز استخدام پرستاران را صادر نمی‌کنند؟
مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان غذا و دارو درباره وضعیت تامین داروهای اختصاصی کرونا، آنتی‌بیوتیک و سرم برای مقابله با موج هشتم کووید۱۹ در کشور، توضیح داد.
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه برای حفظ منابع صندوق‌ها باید راهکارهای دیگری غیر از افزایش سن و سابقه بازنشستگی را در پیش گرفت، تاکید کرد: جامعه کارگری نسبت به این مساله حساس است و چنین طرح‌هایی موجب تضییع حقوق بیمه‌شدگان می‌شود و نمی‌تواند قابل اجرا باشد چون قرارداد بیمه سال‌های قبل بسته شده است.
در تابستان امسال ۴۱ درصد جمعیت ١٥ ساله به بالا از نظر اقتصادی فعال بوده اند که نسبت به فصل مشابه سال گذشته یک دهم درصد کاهش داشته است.
یک کارشناس حوزه کار ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های امروز جامعه را در بیکاری افراد دانست و تاکید کرد: اگر سرمایه گذاری در کشور صورت گیرد، ‌ موجب جذب نیروهای آماده به کار می شود و اشتغال به وجود می آید.
یک کارشناس بازار کار با تشریح علل بالا بودن ریسک کار در بخش‌های تولیدی بر لزوم رفع موانع از کارهای تولیدی تاکید کرد و گفت: هرچه بانک‌ها در خدمت اشتغال و تولید باشند و به سمت توسعه صادرات و گسترش تعاملات با کشورها برویم، اشتغال در بخشهای تولیدی افزایش می یابد.
مدیر خدمات تخصصی انستیتو پاستور ایران با اشاره به فعالیت۱۱ آزمایشگاه مرجع کشوری در انستیتو، گفت: یکی از خدمات تخصصی که طی دو سال گذشته در انستیتو انجام شده است، طراحی و توزیع کیت‌های تشخیصی بوده است. همزمان با نگرانی‌ها از بروز همزمان کووید۱۹ و آنفلوآنزا، انستیتو پاستور ایران توانست کیت تشخیص همزمان را طراحی و در شبکه آزمایشگاهی متشکل از ۱۰ آزمایشگاه دولتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع کند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از تعدیل نرخ سرویس مدارس در پایتخت خبر داد و گفت: سامانه ثبت‌نام سرویس مدارس نیز اختلالی ندارد و مهیاست.
یک کارشناس بازار کار می‌گوید: با بازگشت کسب و کارها به چرخه فعالیت، بازار کار رونق گرفته و بسیاری از مشاغل در حوزه خدمات ایجاد شده است ولی آمارهایی که درباره اشتغال ارائه می‌شود باید هم‌افزایی و همپوشانی لازم را داشته باشد تا راستی آزمایی بهتری درباره میزان اشتغال و نرخ بیکاری داشته باشیم.
صفحه  از ۱۷۲