مراسم بهترین بازیکن جهان که در گذشته با عنوان «توپ طلای فیفا» و این روزها با عنوان THE BEST برگزار می‌شود، با حاشیه‌های زیادی در دنیای فوتبال همراه بوده و در ایران هم ماجراهای مخصوص به خود را داشته است؛ از جمله در سال ۲۰۱۲ که آرای نکونام و کی‌روش در فدراسیون گم شد!
مراسم انتخاب برترین‌های سال فوتبال جهان در پاریس برگزار شد. آرژانتینی‌ها برندگان بیشتر جوایز فیفا در این مراسم بودند.
رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به برگزاری مزایده برای واگذاری دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس بر وجود تبانی در لیگ فوتبال ایران تاکید کرد و گفت می‌توان بعد از واگذاری برای جلوگیری از تبانی ضوابطی را تعیین کرد.
جلال چراغپور با رد انتخاب مربی ایرانی یا کی‌روش و برانکو برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران گفت: کسی را می‌خواهیم که به ما درس بدهد؛ نه اینکه نگذارد کسی تمرین را ببیند و خبرنگاران اجازه حضور در تمرین را نداشته باشند. تیم ملی ایران نیاز به یک «تیچر کوچ» دارد.
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در حالی که چهارده هفته به پایان لیگ برتر باقی مانده، می‌گوید این تیم به طور ۱۰۰ درصد قهرمان لیگ خواهد شد.
مهدی آذرمکان که به عنوان مدیر رادیو ورزش شناخته می شود، مدت یک ماه است که مدیریت رادیو جام جهانی را هم عهده دار شده؛ او درباره پروسه و تجربه راه اندازی رادیو فصلی جام جهانی تاکید کرد که تصمیم راه اندازی چنین شبکه ای از مدت ها قبل گرفته شده بود و این شبکه به یک باره متولد نشد.
۱۵ داور متفاوت در ۵ دوره حضور ایران در تاریخ جام‌های جهانی برای تیم ملی سوت زده‌اند.
یک متخصص اکولوژی و مدیریت حیات وحش در واکنش به حذف تصویر یوزپلنگ آسیایی از پیراهن تیم ملی گفت: حذف این تصویر از پیراهن تیم ملی کار صحیحی نیست چراکه یوز به عنوان گونه چتر می‌تواند توجه مردم به سایر گونه‌های در معرض انقراض را جلب کند تا آن‌ها نیز از این موضوع مرتفع شوند. همچنین این تصویر دغدغه محیط زیستی به‌ویژه در جهت توجه به موضوع حیات وحش را برای کل مردم فراهم کرده است.
سرمربی تیم فوتبال تراکتور می‌گوید تیمش بازی سختی برابر پرسپولیس دارد.
یک کارشناس فوتبال معتقد است که پیدا نشدن زوج دفاعی ایران، پاشنه آشیل تیم‌ملی در جام جهانی خواهد بود.
صفحه  از ۲۷۷