وضعیت بازارهای ارز، طلا و بورس در ماه‌های آتی بررسی شد
کارشناسان و تحلیلگران در بازارهای اقتصادی ارزیابی‌های متفاوتی نسبت به بخش‌های مختلف دارند. مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه به بررسی وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های آتی پرداخت و گفت: اکنون فصل مجامع تمام شده است و منتظر هستیم تا آمار شش ماهه منتشر شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بدون شک دامنه نوسان با تغییر همراه می‌شود و معاملات بورس روی این دامنه نوسان کنونی مثبت و منفی پنج درصد متوقف نمی‌ماند.
براساس گزارش بانک مرکزی از حساب‌های ملی یک دهه اخیر کشور به قیمت‌های ثابت سال ۹۵، هزینه‌های مصرف نهایی بخش خصوصی در زمستان ۹۹ کمتر از زمستان سال ۹۰ است.
نتایج یک پژوهش آماری که در پژوهشکده آمار انجام شده است نشان می‌دهد نیمی از بازارهای ایران به‌صورت انحصاری در اختیار یک یا چند شرکت است و این شرکت‌ها با ایجاد رانت نان کسب‌وکارهای کوچک را آجر کرده‌اند. مطابق تئوری‌های اقتصادی، انحصار در بازارها عامل نخست ایجاد رانت و فساد گسترده اقتصادی است.
بورس بعد از شش روز تعطیلی کار خود را با روند صعودی آغاز کرد و در ۳۰ دقیقه ابتدای معاملات شاخص کل حدود پنج هزار واحد رشد کرده و به محدوده یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحدی رسیده است
دلار چرا ارزان نمی‌شود؟
دلیل درجا زدن‌های یک‌ماهه دلار حوالی مرز ۲۵ هزار تومان چیست؟ ظرف هفته‌های اخیر سیگنال‌های مثبت و منفی که در نوسان‌های دلار نقش مهمی دارند، زورشان به یکدیگر نرسیده.
بر اساس گزارش اتاق اقتصاد تهران، تورم ایران ۳۱ برابر تورم افغانستان و ۹ برابر عراق است. بلایی که سر اقتصاد آمده، حتی از کشور‌های جنگ‌زده هم بدتر است.
برخی از تحلیل‌گران فنی با توجه به رشد روز‌های اخیر اعتقاد دارند که موج افزایشی جدیدی آغاز شده است و عنوان می‌کنند که دلار به زودی از مقاومت ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی نیز عبور خواهد کرد. با این حال، دسته دیگری از فعالان اعتقاد دارند که باید واکنش بازارساز به افزایش قیمت دلار را رصد کرد.
گزارش‌های مرکز آمار از وضعیت شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد
گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد تورم سالانه در قله چهار سال اخیر است؛ ۴۴.۲ درصد. بیشترین تورم پیش از این رکورد در خرداد سال جاری و با ۴۳ درصد به دست آمده بود.
قیمت دلار در آخرین روز کاری قبل از تعطیلات چند روزه تهران در آستانه عقبگرد به کانال ۲۳ هزار تومان بود، حال با توجه به پایان تعطیلات و بازگشایی دوباره بازارها این سوال برای فعالان اقتصادی مطرح است که نرخ دلار و انواع ارز به کدام سو می‌رود؟
صفحه  از ۸۷۹