اولویت‌های دولت سیزدهم برای ساماندهی به بازار ارز بررسی شد
دلار در هفته‌های اخیر شاهد نوسان بود به گونه‌ای که تا کانال‌ها 28 هزار تومان پیش‌روی کرد اما پس از این صعود، رئیس جمهور فرمان کاهش فوری نرخ ارز را داد، فرمانی که دو روز بیشتر دوام نداشت و بار دیگر دلار با حرکتی ملایم و آرام تمایل خود به افزایش قیمت را نشان داد.
تحلیل آمارهای تولید و فروش ۵‌ ماه گذشته نشان می‌دهد اصرار شورای رقابت به قیمت‌گذاری دستوری، خودروسازها را به سمت تغییر در سبد فروش محصولات پیش برده است.
دلار بالاخره ارزان می‌شود؟
قیمت دلار از نوسان‌های هفته‌های قبل فاصله گرفته و از قله سال جاری یعنی ۲۸ هزار و ۲۵۰ تومان، حدود هزار تومان پایین‌تر آمده است. حالا این پرسش مطرح می‌شود که در آینده دلار از کانال‌ها و سنگر‌های فتح شده عقب‌نشینی می‌کند؟ اصلا دلار ۲۰ هزار تومانی، شدنی است؟
اسکناس آمریکایی به کانال ۲۷ هزار تومانی بازگشت
پس از ۲ روز افت کانالی، روز سه‌شنبه دلار در جهت صعودی قرار گرفت و توانست کانال ۲۷ هزار تومانی را پس بگیرد. در چهارمین روز هفته، اسکناس آمریکایی ۳۲۰ تومان رشد را به ثبت رساند و به محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.
همزمان با نخستین حضور وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در جلسه شورای عالی بورس مقرر شد سهام عرضه‌شده توسط دولت در بازار سرمایه، بازارگردانی شوند.
بعضی از کارشناسان معتقدند دولت سیزدهم ارز را تک‌نرخی خواهد کرد
ماجرای نرخ ارز در ایران و داستان نرخ‌های مختلف ارز، عمری به درازای تاریخچه بانک مرکزی ایران دارد و دست‌کم چندین سال پس از تأسیس چنین نهادی ماجرای سیاست‌گذاری ارزی و ورود بانک مرکزی به این موضوع محل بحث تصمیم‌گیران و کارشناسان بود و همچنان هم این قصه ادامه دارد؛
رئیس کل بانک مرکزی گفت: انتشار اوراق ودیعه در شورای پول و اعتبار مورد تصویب قرار گرفته اما تاکنون به کار گرفته نشده است و در حال تهیه مقدمات کار هستیم و امیدواریم امسال برای مهار پایه پولی و نرخ تورم از این ابزار استفاده کنیم و این جایگزین اوراق مشارکت بانک مرکزی است که از سال های ۱۳۷۹ به بعد به اجرا گذاشته شد.
ابراهیم رئیسی دستور داده که نرخ ارز در بازار پایین بیاید. در اولین واکنش نسبت به این دستور شاخص بورس ریزش کرد. آیا رئیس‌جمهور از ریزش شاخص بورس در صورت کاهش نرخ دلار غافل بوده یا به قیمت کاهش قیمت دلار از خیر بورس گذشته است؟
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی با بیان اینکه دولت اکنون باید تکلیف ۱.۸ میلیون دارنده کارت سهام عدالت به عنوان جامانده را مشخص کند، گفت: البته حدود ۱۶ میلیون نفر دیگر هم از ۶ دهک کم درآمد، سهام عدالت نگرفته‌اند.
بازار سهام امروز هم روند ریزشی را در پیش گرفته است و دومین روزی است که شاخص کل تحرکات نفی خود را ادامه داده است. استراتژی سهامداران در این زمان باید چگونه باشد؟
صفحه  از ۸۹۹