رشد مثبت بخش نفت اقتصاد ایران
صندوق بین‌المللی پول گزارش داد، بخش نفتی ایران علی رغم افت شدید و چشمگیر در سال ۲۰۱۹ که منفی ۳۸.۹ درصد برآورد شده است، در سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع کرونا و در عین حال تحریم‌های نفتی، رشد ۳.۱ درصدی را ثبت و در سال جاری میلادی رشد ۴.۱ درصدی را ثبت خواهد کرد.
حسین ابویی مهریزی مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، (۱۱ اردیبهشت ماه) همزمان با روز کارگر از پالایشگاه روغن سازی ایرانول بازدید کرد.
حمید حسینی خبر داد:
عضو هیات رییسه اتاق ایران و عراق گفت: توافق شده که از محل مطالبات صادرات برق و گاز به عراق، واکسن استرازنکا خریداری شود.
گزارشی تکان‌دهنده از قاچاق سوخت
«درست ۵۰۰ متر جلوتر از من بودند. یک ماشین افغان‌بَر با یک سوخت‌بر تصادف کرد و ناگهان انفجاری بزرگ، صحنه مقابلم را به جهنم تبدیل کرد. همه پودر شدند. کافی است در این جاده‌ها، ماشین‌ها تصادف کنند یا چپ کنند تا باری که می‌برند جانشان را بگیرد. این تنها یکی از خطرات کسب‌وکار مرزی است».
به گفته رئیس هیات مدیره سندیکای برق ایران مصرف حدودی برق واحدهای ارزرمز کشور ۶ تا ۷ هزار مگاوات است که بی شک بر رقم مصرف برق تابستانه اثر می گذارد.
از استحصال آب از عمق ۳ هزار متری تا انتقال آب خلیج فارس به دل کویر
در بهار سال ۱۳۹۸، سیلاب‌های گسترده‌ای سراسر ایران (به ویژه نواحی غرب و جنوب غربی کشور) را فرا گرفت که در تمامی چند دهه گذشته، از نظر میزان، شدت و گستره سابقه نداشت. خسارت‌های این سیلاب‌ها هم بسیار گسترده بود و در استان‌هایی مانند استان گلستان و استان فارس، تبعات جانی و مالی سنگینی داشت.
قوت گرفتن سونامی خاموشی در تابستان ۱۴۰۰
توانیر به نمایندگی از دولت، در تلاش برای پیک سایی برای جبران کمبود تولید برق نسبت به نیاز مصرف است، اما اگر مردم به صورت جدی در جهت بهینه سازی مصرف خود اقدام نکنند، بروز سونامی خاموشی و بازگشت جداول خاموشی برنامه ریزی شده برای تابستان امسال محتمل است.
حسین ابوئی مهریزی مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، در حکمی محمد زارع پور اشکذری را به عنوان سرپرست شرکت نفت ایرانول منصوب کرد.
تحریم‌ها پرقدرت‌ترین مانع در برابر رشد و توسعه اقتصادی ایران هستند. تازه‌ترین تحلیل مؤسسه بین‌المللی فیچ نشان می‌دهد که تحریم‌ها تعیین‌کننده اصلی مسیر اقتصادی ایران در آینده هستند.
وزارت نیرو زمین بازی استخراج رمزارز‌ها را تغییر داد و الگوی جدید برای تامین برق مزارع استخراج‌کننده رمز‌های دیجیتال معرفی کرد. شاه‌بیت این تغییر مهم، امکان استفاده از برق پاک برای استخراج رمزارز‌ها و اعمال محدودیت در استفاده از برق در ساعت‌های اوج بار مصرف است.
صفحه  از ۱۳۸