یک کارشناس انرژی گفت: تولید گاز نسبت به ذخایر موجود بسیار کم است و باید حجم تولید را به دو برابر افزایش دهیم و از سویی دیگر مصرف گاز را کاهش دهیم.
مساله فروش نفت ایران برای بسیاری از رسانه های معاند و همسویانشان در داخل تبدیل به بحران شده است از این جهت هر روز گمانه زنی هایی از میزان تخفیف فروش نفت ایران منتشر می شود.
در مصرف برق صرفه جویی کنید خودرو ببرید، توافق آمریکا و چین برای خرید نفت از ایران و افزایش ۶ درصدی مصرف برق از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
سخنگوی صنعت آب گفت: به دلیل بارندگی های اخیر ۱۲ میلیارد مترمکعب ورودی به سدها وجود داشته یعنی ۵۰ درصد ورودی‌ها مربوط به یک ماه اخیر است.
چندی پیش معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از لزوم استفاده از بیمه نامه شخص ثالث موتور و خودرو های شخصی برای دریافت کارت سوخت خبر داد حالا نوبت به تاکسی ها رسیده است.
یکی از راه‌هایی که برق ایران می‌تواند از آن طریق به اروپا برسد، کشور ترکیه است، باتوجه به مذاکرات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تبادل برق ایران و ترکیه وارد فاز عملیاتی شده و اکنون مذاکرات برای رسیدن برق ایران به اروپا در جریان است.
بامداد امروز (یکم اردیبهشت‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ شد این دومین سهمیه ماهانه سال ۱۴۰۳ است که به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شده است.
با وجود تحریم ها و آنطور که وزیر اقتصاد می گوید،سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت پیشرفت چشمگیری داشت اما کافی نیست و ایران باید برای جذب سرمایه گذاران خارجی گام های دیگری نیز بردارد.
در معاملات ساعات گذشته بازار جهانی انرژی، قیمت نفت برنت ۷۱ سنت در هر بشکه بالا رفت و به ۹۰.۴۵ دلار رسید.
یک کارشناس انرژی گفت:هر گونه سرمایه گذاری خارجی در کشور حائز اهمیت است، قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین می‌تواند منجر به رشد اقتصادی شود، مشروط بر آنکه واقعاً سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.
صفحه  از ۱۲۰