همزمان با آغاز ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳، داوطلبانی که نوع آزمون خود را "متقاضی شـرکت در آزمون سراسری و آزمون دانشگاه فرهنگیان می باشم" انتخاب می‌کنند، در صورت قبولی نهایی حق انتخاب رشته در آزمون را ندارند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در پایه نهم تحصیل کردند، گفت: امسال حدود ۴۲ درصد نهمی‌ها با رشد سه درصدی نسبت به سال قبل، به هنرستان رفتند.
علی‌رغم ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری، در دفترچه ثبت نام کنکور سال ۱۴۰۳، سقف سنی برای معلم شدن در نظر گرفته شده و این بار حداکثر ۲۲ سال سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تعیین شد.
همزمان با آغاز فرایند ثبت نام نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۳ از فردا، ثبت‌نام متقاضیان شرکت در آزمون رشته‌های پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی سال ۱۴۰۳ نیز آغاز می‌شود.
امروز دانش آموزان دبستانی تهران برای دومین بار در سال جاری بدون کیف و کتاب به مدرسه می روند.
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که تا این لحظه خبری از تعطیلی و غیر حضوری شدن مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا نیست اما طی همین هفته بخشنامه‌ای در خصوص «فعالیت غیرحضوری مدارس» در شرایطی که کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیم به تعطیلی «حضوری» مدارس بگیرد، ابلاغ می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در دو سال دولت سیزدهم یک پروژه بزرگ ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی آغاز شد که بر مبنای آن ساخت ۲۱۲۶ فضای ورزشی درون مدرسه ای از جمله چمن مصنوعی تا باشگاه های کوچک هدف گذاری شد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از کاهش بیش از ۱۰۰ رشته محل در رشته حسابداری هنرستان‌ها طی امسال خبر داد و گفت که این معاونت به دنبال تجمیع برخی رشته‌ها متناسب با نیاز بازار کار است.
علیرضا منادی:
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش نوشت: فرصت بیشتری برای ترمیم معدل به تعداد حداقل سه یا چهار بار به داوطلبان کنکور داده شود.
وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه فاصله نسل‌ها امروز از ۲۵ سال بسیار کمتر است و برخی معتقدند شکاف نسلی به زیر ۱۰ سال رسیده است، گفت: برخی اصرار دارند چرا حداکثر سن برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است، البته بیش از ۸۵ درصد پذیرفته شدگان این دانشگاه زیر ۲۰ سال هستند، اما یک دلیل اخذ چنین تصمیمی همین تحولات سریع بین نسل‌هاست.
صفحه  از ۱۷۶