خبرگزاری رویترز در خبری اعلام کرد که یک دیپلمات ایرانی در بلژیک در پرونده ادعایی طرح حمله در فرانسه به 20 سال زندان محکوم شده است.
یک کارشناس جهان عرب درخواست عربستان از ایران را تحلیل و بررسی کرده و معتقد است که این جدیت از دلایلی نظیر منطقه ای و فرامنطقه ای سرچشمه می گیرد.
ساکی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره این موضوع گفت: «رایزنی‌ها برای بازگرداندن آمریکایی‌های بازداشت‌شده در ایران به وطن اغلب غیرمستقیم هستند و ما کانال‌های ارتباطی خودمان را داریم.»
زن ۵۱ ساله سوئیسی که به‌عنوان دبیر اول سفارت سوئیس در ایران و معاون مسئول حافظ منافع آمریکا در جمهوری اسلامی مشغول به‌کار بود، از طبقه هفدهم برجی در کامرانیه سقوط کرد و جانش را از دست داد.
فردی که از برج کامرانیه سقوط کرد، زن و دبیر اول سفارت سوئیس در تهران بوده است.
وزیر خارجه آمریکا پس از ملاقات با همتای انگلیسی خود در لندن طی یک نشست خبری در خصوص مسئله تبادل زندانیان گفت: «گزارش‌های منتشر شده از تهران دقیق نیست.»
دور سوم گفتگوهای میان ایران و 4+1 و همچنین ایالات متحده و 4+1 در شرایطی به پایان رسید که روایت های گوناگونی از این دیدار ها به بیرون درز کرده است.
وب سایت خبری «اکسیوس» به نقل از یک منبع مطلع اسراییلی نوشت: بایدن روز جمعه به «یوسی کوهن» رییس موساد گفت که ایالات متحده هنوز تا رسیدن به توافق کامل با ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای (برجام) راهی طولانی در پیش دارد.
سخنرانی روز یکشنبه مقام معظم رهبری به ویژه بخشی از آن درباره اظهار نظر اخیر برخی مسئولان در عرصه سیاست خارجی، بازتاب گسترده‌ای را در رسانه‌ها و مطبوعات خارجی داشت.
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد اظهار داشت: سوئدی‌ها نظر بسیار مناسبی به بازار ما دارند و الان هم مذاکرات وین را دنبال می‌کنند و امیدوار هستند که هرچه سریع‌تر این تحریم‌ها لغو شود تا بتوانند وارد بازار ما شوند. بیشتر شرکت‌های سوئدی که در ایران بودند به طور کامل و بسیار قوی ابراز تمایل کردند که در صورت لغو تحریم‌ها وارد کشور شوند.
صفحه  از ۱۷۰