در حالی که کمتر از شش ماه دیگر شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در ترکیه خواهیم بود و حزب عدالت و توسعه به ریاست رجب طیب اردوغان تلاش دارد که ریاست دو دهه‌ای خود بر ترکیه را همچنان تداوم دهد، یکی از پرونده‌های مهم در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، تلاش بر گسترش روابط اقتصادی با ترکیه و تلاش برای اجرای برنامه جامع همکاری‌های راهبردی میان تهران و آنکارا است.
ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه با استقبال رئیس مجلس شورای اسلامی وارد بهارستان شد.
نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران با تداوم تعامل مشترک با اوکراین در موضوع پهپادهای ادعائی، سوء تفاهمات به وجود آمده در این رابطه را قابل برطرف شدن می‌داند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گفته است خیلی خوشحال است که ایلان ماسک اکنون صاحب توییتر است.
یک کارشناس مسائل اوراسیا با بیان این که تجزیه اوکراین خلاف قواعد بین‌المللی است و همه پرسی در شرایط جنگی نمی تواند مشروعیت داشته باشد، گفت: واقعا جهان نیاز دارد تا این جنگ تمام شود.
ایران و روسیه در شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با هدف گسترش روابط دو کشور چهار سند همکاری امضا کردند و تعیین تکلیف اسناد در دست مذاکره در دستور کار قرار گرفت، در این میان روسیه‌ نیز ۱۰ میلیارد دلار برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی ایران اعلام آمادگی کرده است.
کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر در نامه گشاده‌ای به ایلان ماسک، از مالک جدید توییتر خواست اطمینان حاصل کند حقوق بشر، برای مدیریت این پلتفرم محوری خواهد بود.
یک کارشناس مسائل بین‌الملل به تشریح دلایل چین برای گسترش تعاملات با کشورهای منطقه خلیج فارس پرداخت و تاکید کرد که رویکرد و تعاملات اقتصادی با چین امروز جزو اهداف بسیاری از کشورها است.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به اظهارات مداخله جویانه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد.
ولادیمیر پوتین گفت که روسیه باید ظرف دو هفته فراخوان نیروهای ذخیره را پایان دهد. همچنین به گفته او، روسیه "فعلا" برنامه‌ای برای حملات هوایی گسترده‌تر مانند حملات سنگینی که اخیر در اوکراین انجام داد، ندارد.
صفحه  از ۲۵۲