اگر گروه مذاکره کننده جدید ایران بر این عقیده باشد که می تواند از طریق ارتقای برنامه هسته ای به عنوان یک اهرم فشار، برای گرفتن امتیازات دیگری هم مذاکره کند، در این صورت، چنین تفکری یک توهم خطرناک خواهد بود.
رئیس‌جمهور آمریکا در سفر نخست وزیر عراق برای ایران پیامی داشت؛ اما ظاهرا به ‌جای اینکه پیام را از واسطه میزبان عراقی‌اش بفرستد، ایده بهتری پیدا کرده بود.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران به طرز بدی شکست خورد و به منافع آمریکا هم آسیب زد. ما شاهد سرعت یافتن برنامه هسته‌ای ایران و تشدید فعالیت‌های ثبات زدای منطقه‌ای آن‌ها بوده ایم که تمامشان بعد از کارزار فشار حداکثری ترامپ اتفاق افتادند.
دستگاه دیپلماسی دولت روحانی با چه چالش‌هایی از پشت سر مواجه بود؟
هشت سال کار دولت حسن روحانی و وزارت خارجه محمدجواد ظریف، رو به پایان است؛ اما نمی‌توان تصور کرد برجام و تبعاتش یا همه آنچه در این دوران رخ داد، با رفتن ظریف از وزارت خارجه به پایان برسد.
وال استریت ژورنال مدعی شد
وال استریت ژورنال با اشاره به جدیدترین خواسته حکومت ایران عنوان کرد که ایران، با گنجاندن یک بند، خواهان این شد که خروج احتمالی دوباره آمریکا از توافق هسته‌ای ایران را مشروط به تایید سازمان ملل متحد باشد.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی به سفر وزیر امور خارجه قطر به تهران، به فاصله چند روز پس از بازگشت از آمریکا پرداخت.
نادر انتصار استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا پاسخ داد
استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا در گفت‌و‌گویی به دو گره مذاکرات احیای برجام در گرند هتل وین پرداخت. نادر انتصار گفت: آنچه برجام را به بیراهه کشاند و امکان احیای آن را تاکنون نداده است، پافشاری دولت بایدن به امتیاز گرفتن دوباره از ایران و وصل کردن برجام به مسائل دیگر است.
واشنگتن در حال بررسی تحریم فروش نفت ایران به چین
دولت ایالات متحده در راستای آماده‌کردن خود برای رویارویی با احتمال عدم بازگشت تهران به میز مذاکرات، در حال بررسی موضوع مسدود‌کردن راه فروش نفت ایران به چین است.
تارنمای "کی. بی. اس" وابسته به رادیو و تلویزیون کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد به دنبال صدور معافیت جزیی آمریکا برای آزاد سازی بخشی از دارایی های مسدود شده ایران در کره جنوبی، تهران حدود ۷۰ میلیون دلار بدهی شرکت های صادر کننده کره جنوبی به ایران را پرداخت کرده است. "کی بی اس" در گزارشی نوشت: با این حساب براورد می شود که ایران هنوز حدود ۲۰ میلیون دلار به حدود ۱۰ صادر کننده کره جنوبی بدهکار باشد.
سفرای ۴ کشور «برزیل»، «کنیا»، «کره جنوبی» و« نیجریه» استوارنامه خود را تقدیم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی کردند.
صفحه  از ۱۹۹