ناصر کنعانی:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت آمریکا متهم اصلی در تشکیل، آموزش، تجهیز و هدایت تروریست‌های داعش است و اخیراً با حمایت از رژیم اسراییل شریک اصلی جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی فلسطینی‌ها است.
وزیر امور خارجه گفت: دولت آمریکا در صدور ویزا برای بنده و سایر هیأت ایرانی تأخیر داشت و همین امر باعث شد نتوانیم در نشستی که امروز در سازمان ملل برگزار می‌شود، شرکت کنیم.
امیرعبداللهیان:
وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به فرودگاه بیروت گفت: ادای احترام می‌کنم به همه شهدای لبنانی، فلسطینی و شهدای خبرنگار از جمله دو شهید خبرنگار در جنوب لبنان.
امیرعبداللهیان:
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی از حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه انتقاد کرده و حمله جنبش مقاومت فلسطین به این رژیم را «حق قانونی» آن برای «دفاع از خود» دانست.
«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ژنو سفر می‌کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن استمرار جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با حمایت آمریکا گفت: رژیم صهیونیستی با موشک و دیگر سلاح‌ها در حال حمله به بیمارستان‌ها است.
کنعانی:
سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکا با سوءاستفاده از قدرت، مانع انجام وظیفه از سوی شورای امنیت سازمان ملل در مورد پیگیری‌های جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی شده است و شورای امنیت و صلح و امنیت بین‌المللی را به گروگان گرفته است.
کنعانی:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران ستون و لنگر ثبات و امنیت در منطقه بر اساس دکترین امنیت دسته جمعی بومی و معتقد به ظرفیت و توان مؤثر کشورهای منطقه برای حل و فصل مشکلات و بحران‌ها، امنیت و ثبات پایدار برای تأمین منافع مشترک و توسعه و پیشرفت جمعی است.
امیرعبداللهیان اعلام کرد:
وزیر خارجه کشورمان تلفنی با رهبران مقاومت فلسطین گفت‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای آفریقایی خود، گفت: امروز منطقه همانند بشکه باروت است. هرگونه محاسبه غلط در ادامه نسل کشی و کوچاندن اجباری می‌تواند پیامدهای سنگین داشته باشد.
صفحه  از ۲۷۸