«بی سرنوشتی»؛ این آخرین کلمه ای است که در رمان «بیکران تنهایی» آمده. کلمه ای که معلم این رمان، بعد از سال ها خون دل خوردن برای عنوان کتابش برگزیده است. به راستی خوشبختی و راه های رسیدن به آن چیست؟ مال و ثروت؟ قدرت؟ فعالیت سیاسی؟ کار فرهنگی؟ تحصیل و تدریس؟ و یا عشق؟ چه کسی می تواند بگوید هر کدام از این راه ها می تواند ما را به سرنوشتی که رویایش را در سر می پرورانیم، سوق دهد؟
جشنواره یا مجموعه جشن‌های نوروز، از قدیمی‌ترین وقایع اجتماعی و فرهنگی در تاریخ بشر محسوب می‌شود.
یکی از سنت‌های باستانی رایج ایرانیان برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری بوده که شب چهارشنبه آخر هر سال ایرانیان در همه شهرها با برپایی آتش مراسم باشکوهی برگزار می‌کنند، این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.
عباس صفاری در پی ابتلا به کرونا و در سن ۶۹سالگی در کالیفرنیا درگذشت.
افشین شحنه‌تبار مشاور عالی مدیر گروه مجلات همشهری شد
به گزارش روابط عمومی گروه مجلات همشهری: علی رزاقی بهار مدیر گروه مجلات همشهری در حکمی، افشین شحنه‌تبار را به سمت مشاور عالی گروه مجلات همشهری منصوب کرد.
رضا نصرالله لنکرانی، به علت کهولت سن چشم از جهان فرو بست.
ویژه یلدا
شماره ١١٧ ماهنامه همشهری داستان ویژه یلدا در ١٨٨ صفحه و با قیمت ٣٠ هزار تومان منتشر شد.
همزمان با آغاز هفته کتاب، پویش «کتابخوانی ملی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
محمدرضا شجریان بار دیگر در بیمارستان بستری شد. بر اساس اطلاعیه بیمارستان جم، این هنرمند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.
دبیرخانه انجمن نویسندگان عامه‌پسند اسامی راه‌یافتگان مرحله دوم را اعلام کرد
اولین مرحله بررسی آثار حاضر در جایزه لیلی به پایان رسید. به گزارش دبیرخانه انجمن نویسندگان عامه‌پسند، داوری اولیه آثار با حضور 306 عنوان رمان در دو بخش حرفه‌ای و نوقلم به سرانجام رسید. بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه به ترتیب از نشرهای برکه خورشید، شادان، علی، روشا، پرسمان، شقایق و چشمه بودند و ناشران دیگر نیز با حداقل یک عنوان در این رقابت حاضر شدند.
صفحه  از ۴۸