یک شرکت فضایی به نام تات تکنولوژی در تلاش است تا رسیدن به استراتوسفر را به سادگی سوار شدن آسانسور کند. در این مسیر آنها می‌خواهند بالابری را در یک برج بسازند؛ سازه‌ای که حدود ۲۳برابر بلندتر از بلندترین ساختمان جهان است! ثبت اختراع آسانسور فضایی تات که توسط اداره ثبت اختراع ایالات متحده تأیید شد، مشخص می‌کند که این برج می‌تواند روی هر «سطح سیاره‌ای» و نه فقط زمین ساخته شود.
نورالینک در بیانیه‌ای می‌گوید تأییدیه‌ی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را برای اولین مطالعه‌ی بالینی روی انسان دریافت کرده. این شرکت که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، تراشه‌ی مغز-کامپیوتر می‌سازد. اگر ادعای نورالینک حقیقت داشته باشد، به‌زودی شاهد کاشت تراشه‌های این شرکت در مغز انسان خواهیم بود.
پرفسور فیروز نادری از مدیران اسبق ناسا از گردن به پایین فلج شد.
پشت پرده اولین شبکه بازاریابی ایران
بادرانی ها همان کسانی بودند که در طول مدت 10 سال فعالیت اولین مجموعه بازاریابی شبکه ای دارای مجوز نام گرفتند.مجوزی که در دولت احمدی نژاد صادر شد و در دولت روحانی هم فعالیت هایشان متوقف شد.اما ماجرا چه بود؟ در سال 94 و 95 مصوبه ای از سوی وزارت صمت صادر می شود مبتنی بر اینکه هر گونه کالایی که در بازاریابی شبکه ای به فروش می رود،باید تولید داخلی و محصول ایرانی باشد.
پوست الکترونیک دانشمندان «دانشگاه استنفورد» دارای حسگرهایی برای تشخیص دما و فشار است که می‌تواند آن‌ها را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل کند.
جاه‌ طلبی‌ های زاکربرگ ادامه دارد:
مالک اینستاگرام و فیسبوک در حال تولید پردازنده‌ای اختصاصی برای هوش مصنوعی است تا فصل جدیدی در تاریخ این شرکت شروع شود.
پدر هوش مصنوعی:
جفری هینتون از بزرگان و مخترعین تراز اول هوش مصنوعی در جهان طی سخنانی نسبت به خطرات بالقوه ای که این نوع هوش و سامانه های مبتنی بر آن علیه امنیت جهان به وجود آورده هشدار داد.
اگرچه تراشه مغزی شرکت متعلق به "ایلان ماسک" توجه بسیاری را به خود جلب کرده است اما به نظر می‌رسد که رقیب سرسختی در این زمینه وجود دارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ضعف مدیریت در حوزه ارتباطات بسیار آشکار است، گفت: در شرایطی که سرعت اینترنت کاهش یافته است، افزایش قیمت بسته های اینترنت قابل قبول نیست و در این راستا هم نمایندگان تذکراتی داده اند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با انتشار یک توییت از ورود ۵ میلیون دُز واکسن کرونای سینوفارم به کشور خبر داد.
صفحه  از ۲۶۵