بسیاری از متخصصان تغذیه معتقدند که ارتباط مستقیمی میان نوع غذا و شرایط روحی و روانی افراد وجود دارد و خوردن برخی از غذاها می‌تواند به کاهش استرس بینجامد.
توصیه سازمان غذا و دارو به پزشکان:
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از اقدامات این سازمان به‌ منظور تسهیل تهیه داروهای تک‌نسخه‌ای خبر داد و در عین حال تاکید کرد که پزشکان جهت جلوگیری از تحمیل مشکلات تامین و هزینه‌های سنگین به بیماران، داروهای فهرست رسمی کشور را تجویز کنند.
عضو شورای عالی نظام پزشکی:
عضو شورای عالی نظام پزشکی، به تشریح مهم ترین چالش های حوزه سلامت و جامعه پزشکی کشور پرداخت و نسبت به تبعات هجمه ها علیه حرفه پزشکی و مهاجرت هایی که اتفاق می‌افتد، هشدار داد.
هشدار:
یک متخصص چشم گفت: توجه داشته باشید بیماری آب سیاه چشم علائم مشخصی ندارد و تنها زمانی بیمار می‌تواند متوجه وجود این بیماری در چشم خود شود که بینایی خود را از دست‌ داده است و تنها راه تشخیص این بیماری، معاینه توسط پزشک است
هشدار:
داده‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تعداد موارد ابتلا به کمردرد در جهان رو به افزایش است.
نویسنده: دکتر مریم احمدی منش/مشاور و روانشناس _ یک سوال: آیا تمایل دارید کنار آدمی که مرتب از شما ایراد می گیرد و به طور مثال می گوید: اه خسته شدم ازت، چقدر همیشه احمقانه رفتار می کنی، بنشینید و یک ساعت چای بنوشید؟ تمایل دارید با آدمی که مرتب شما را سرزنش می کند و به طور مثال می گوید تو هیچ کاری را بلد نیستی درست انجام بدهی، یک سفر دو سه روزه بروید؟
ورزش در محل کار:
فن‌آوری‌های مدرن فواید زیادی برای ما به ارمغان آورده است، اما ما را با یک مشکل بزرگ مواجه کرده: اکثر ما هشت ساعت (یا بیشتر) در روز، پنج روز در هفته و بیشتر هفته‌های سال پشت میز می‌نشینیم. و متأسفانه، همان چیزی که می‌تواند ما را به کارمندانی سازنده، سودآور و موفق برای شرکتمان تبدیل کند، می‌تواند به سلامت ما آسیب برساند – شاید حتی برای همیشه.
همزمان با روز ملی اهدای عضو، اعضای دو پزشک ۵۹ و ۳۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بودند؛ به ۶ بیمار نیازمند عضو، پیوند زده شد.
متخصص طب ایرانی مطرح کرد؛
یک متخصص طب ایرانی، بر اهمیت رعایت سبک زندگی سالم و ارتباط آن با درمان ناباروری تاکید کرد.
کاهش وزن با خوردن میان‌وعده‌های سالم:
به باور متخصصان تغدیه، مصرف میان‌وعده سالم و مناسب می‌تواند با پر کردن شکاف‌های تغذیه‌ای، بالا بردن احساس سیری و به طور بالقوه بهبود متابولیسم به کاهش وزن کمک کند.
صفحه  از ۴۲۵