گروهی از محققان موسسه فناوری استیونز در مطالعه اخیرشان با کمک "نگار توسلیان" محقق ایرانی اثربخشی نوع جدیدی از یک ابزار غیرتهاجمی تشخیص سرطان پوست را نشان داده‌اند.
مدیر کارخانه‌های‌ دارویی اکتوور درباره تمام این ابهامات مبنی بر صادرات واکسن اسپوتنیک از ایران به خارج از کشور و البته زمان نهایی تحویل واکسن‌های روسی توضیحاتی به همشهری داد و گفت: خط تولید ما اوایل تیر رونمایی شد، اما ما باید تأییدیه گامالیای روسیه را می‌گرفتیم و عرضه نهایی واکسن هم مراحل خودش را دارد.
واکسیناسیون باید در ۳ ماه و ضربتی انجام شود
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در واکسیناسیونی که یک سال طول بکشد، سطح ایمنی کسی که اول سال واکسن زده به اندازه سطح ایمنی آخر سال نیست. بنابراین واکسیناسیون باید در ۳ ماه و ضربتی انجام شود.
درحالی‌که ویروس دلتا جهان را در نوردیده و نگرانی‌ها از شیوع لامبدا وجود دارد، سازمان جهانی بهداشت از جهش دیگری به نام مو در ویروس کرونا خبر داد که می‌تواند تمامی معادلات در این بیماری را به هم بریزد و آینده‌ واکسیناسیون این بیماری را دچار چالش کند.
مسعود نیلی مطرح کرد
سیاستمداران در ایران‌زمین تولید و رقابت در اقتصاد را با میدان جنگ اشتباه گرفته‌اند. به عبارت دیگر، تصور می‌شود با صادرات عملا در خاک دشمن نفوذ کرده‌ایم و با واردات، دشمن در خاک کشور نفوذ خواهد کرد، اما منطق اقتصادی به کلی متفاوت است.
هر واکسنی بود بزنید
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به احتمال ورود کرونای لامبدا به ایران در آینده گفت: هیچ قولی برای وارد کردن واکسن فایزر نمی‌دهیم و افراد اگر شرایط دریافت واکسن را دارند، اصلا شک نکنند. چون لامبدا شدت سرایت بیشتری نسبت به دلتا دارد.
تا اینجای کار آسترازنکا واکسن مشترک سوئد و بریتانیا بیشترین پذیرش بین‌المللی را دارد و ۱۱۹ کشور جهان اعلام کرده‌اند که آن را به رسمیت می‌شناسند. بعد از آسترازنکا، واکسن‌های فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون و سینوفارم قرار دارند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره مشکلات ایجاد شده برای متقاضیان تزریق دز دوم واکسن کرونا اسپوتنیک توضیحاتی ارائه داد.
معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور گفت: از هفته آینده ۵ میلیون دوز واکسن به صورت هفتگی وارد خواهد شد و شهریور ۱۴۰۰ می‌توانیم حداقل ۲۰ میلیون و مهر نیز حداقل ۳۰ میلیون دوز واکسن وارد کنیم.
به دنبال شکایت سازمان غذا و دارو به سازمان بازرسی کل کشور و طرح ادعای اصرار گمرک برای ترخیص داروهای بدون مجوز، گمرک ایران طی واکنشی به این جریان، ضمن رد ادعاهای مطرح شده، بخشی از اسناد مربوطه مبنی بر درخواست سازمان غذا و دارو برای ترخیص داروهای مد نظر را نیز منتشر کرده است.
صفحه  از ۴۲۱