سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو ) متولی ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده کشور شد.
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) با اشاره به اینکه سرمایه صحا در ۲ سال آینده به پنج‌هزار میلیارد تومان می‌رسد، از ارائه ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۵۰ میلیارد تومان ضمانتنامه به صنایع پیشرفته در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به نظر می رسد ساعت مچی مصطفی میرسلیم (حامی خودروسازان) یک برند لوکس سوئیسی به نام پَتِک فیلیپ است که بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار (۵ تا ۶ میلیارد تومان) قیمت دارد!
مناظره رشیدی کوچکی و میرسلیم در مورد صنعت خودرو؛
جلال رشیدی کوچی در مناظره با مصطفی میرسلیم درباره صنعت خودرو گفت: واردات خودرو قبلا که آزاد شده بود هیچ کارگر ایرانی بیکار نشد؛ خودروساز داخل دارد در محصولاتش کم فروشی می‌کند!
در حالی سخنگوی شورای رقابت، متولی امر اعلام قیمت‌های مصوب شده توسط شورای رقابت را وزارت صمت می‌داند که سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید دارد که طبق قانون، شورای رقابت باید آنچه را که مصوب کرده (چارچوب قیمت‌گذاری) اطلاع‌رسانی کند؛ سپس وزارت صمت در عمل به مسئولیت خود در اجرا، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد؛ بنابراین شورای رقابت بایستی شجاعت داشته و مسئولیت مصوبه خود را بر عهده بگیرد.
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان دلایل عدم افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی پرداخت و گفت: تا زمانی که نتوانیم عرضه و تقاضا را به سطح منطقی برسانیم و از سوی دیگر اقتصاد کلان کشور را مدیریت نکنیم، مسائل در حوزه خودرو قابل مدیریت کردن نخواهد بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: وضعیت کنونی منابع آبی تهران و میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون بیانگر این است که امسال سال دشوارتری برای تامین آب پیش رو داریم.
دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه با درخواست انجمن برای تخصیص ارز تالار دوم مرکز مبادله برای موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار موافقت شده و پیش بینی می‌شود تا چند روز آینده این موضوع اجرایی شود، گفت: با اجرای این تصمیم همه موبایل‌ها با ارز تالار دوم مرکز مبادله وارد خواهند شد.
اگرچه استفاده از وای فای رایگان در مکان‌های عمومی می‌تواند حس خوشایندی را برای کاربران ایجاد کند اما بهتر است برای حفظ اطلاعات شخصی خود به چند نکته امنیتی توجه کنند.
هرچند پرونده عرضه خودرو در بورس کالا سال گذشته به گونه‌ای بسته شد که از ادامه عرضه این کالا در بورس حکایت داشت اما برخی اظهارنظرها حاکی از آن است که عرضه خودرو در بورس کالا دوباره متوقف شده است!
صفحه  از ۷۲۱