اما مسئله بورس، فارغ از کمبود فعلی سیمان در بازار، بحثی پردامنه است. عده‌ای برخلاف وزیر معتقدند عرضه سیمان در بورس موجب حذف واسطه‌گری و دلالی است و از تولید به‌اصطلاح «سلطان» هم جلوگیری می‌کند.
گزارش‌های سه ماهه و مصوبات مجامع سالیانه شرکت‌های گروه خودرویی بازار سرمایه عموما سکه‌ای است دو رو که در یک سمت آن ثبت زیان و در سمت دیگر آن بازدهی قرار دارد.
برجام تکلیف بازار خودرو‌های وارداتی را مشخص خواهد کرد
زاوه با تاکید بر اینکه احیای برجام یا فروپاشی تکلیف بازار خودرو‌های وارداتی را مشخص می‌کند، گفت: اگر برجام مجدداً امضا شود و تحریم‌های صنعت خودرو و مبادلات مالی و بانکی برداشته شود، آن زمان آزادسازی واردات خودرو می‌تواند معقول باشد، زیرا کشور در این شرایط می‌تواند به دارایی‌های ارزی بلوکه شده خود در کشور‌های دیگر دسترسی پیدا کند که این موضوع باعث افزایش درآمد‌های ارزی کشور خواهد شد.
دلایل به وجود آمدن سلطان‌ها در اقتصاد ایران بررسی شد
اقتصاد ایران از گذشته محلی مناسب برای حمکرانی سلاطین بوده و واقعیت این است که در این مدت با حذف یکی دو سلطان هم چیزی تغییر نکرده است. بنابراین روز سلطان سکه به میان می‌آید، روز بعد سلطان خانه‌های خالی تیتر خبرها را از آن خود می‌کند و پس از آن خبر دستگیری سلطان خودرو بر سر زبان‌ها می‌افتد.
حسین راغفر پاسخ داد:
در حال حاضر کارخانه‌های پتروشیمی و فولادی که اکثر محصولات آن‌ها نیز صادراتی هستند از انرژی ارزان به واسطه یارانه دولتی بهره‌مند هستند، دولت می‌تواند در سود این بنگاه‌ها شریک شده و منابع حاصل از آن را صرف اشتغال پایدار افراد طبقات پایین و متوسط جامعه کند.
در هفته‌های اخیر قیمت مرغ بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و ادامه مشکلات مرغداران موجب شد تا برخی قیمت مرغ را برای آینده تا ۱۰۰ هزار تومان پیش‌بینی کنند، اما آیا باید منتظر قیمت نجومی برای این کالا بود؟
تویوتا تصمیم گرفته از خریداران این خودرو تعهد بگیرد که خودروی خریداری شده را تا یک سال به فروش نرسانند در غیر این صورت آن ها دیگر اجازه خرید محصولات تویوتا را نخواهند داشت.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به تولید و عرضه محصول جدید شاهین اشاره کرد و گفت: امیدوار هستیم خودرو شاهین با گیربکس اتوماتیک را در پاییز امسال تولید و به بازار عرضه کنیم.
اعلام خودرو‌های جدید ایران‌خودرو و سایپا
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه سایپا در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت از ورود سه محصول جدید سایپا به بازار تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: چنانچه شاخص‌های اقتصادی تغییر نکند، امسال از زیان خارج خواهیم شد.
تازه‌ترین آمار‌های پژوهشکده بانک مرکزی نشان می‌دهد کارخانه‌هایی که برای تولید مواداولیه و کالا وارد می‌کنند، بیشترین آسیب را از تحریم دیده‌اند.
صفحه  از ۵۰۲