مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم از برقراری خط پروازی قشم به عربستان برای اولین بار از فرودگاه بین المللی قشم خبر داد. رجبی ادامه داد: این پرواز که با یک فروند هواپیمای AIR BUS 300_600 انجام می‌شود، دو کاروان از زائران خانه خدا را مستقیما از جزیره قشم به جده درعربستان منتقل می‌کند.
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش:
مهندسان کشورمان با ساخت نخستین چمن فوتبال هیبریدی کشور در جزیره کیش، بی نیازی کشور در بهره گیری از مشاوران و پیمانکاران خارجی را رقم زدند.
مناطق آزاد تجاری در ایران قرار بود با بهره‌گیری از مزایایی مانند معافیت‌های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، نبود تشریفات دست‌وپاگیر ارزی و اداری، تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال فناوری، به توسعه کشور کمک کنند اما آنچه در دولت ابراهیم رئیسی شاهد هستیم، بی سر و سامانی مناطق آزاد و تغییرات مداوم مدیران آن است تا این پتانسیل مهم اقتصادی در کشور نادیده گرفته شود.
شرکت خلاق تولید محصولات کشاورزی AeroFarms به عنوان یکی شرکت‌های پیشرو در کشاورزی گلخانه‌ای جهان، ساخت مزارع عمودی در مناطق آزاد قطر را آغاز کرده است.
در نشست تخصصی مناطق آزاد مشترک مطرح شد؛
مدیر هماهنگی امور نهادهای مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در نشست تخصصی مناطق آزاد مشترک در ارس، اظهار داشت: ایجاد مناطق آزاد مشترک میان ایران و کشورهای هدف در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد قرار دارد و ما بر تحقق این موضوع تاکید داشته و پیگیر شکل‌گیری این مناطق هستیم.
منطقه آزاد تجاری تیانجین چین و کمپانی «هواوی» آغاز همکاری خود برای ساختن بندری تماما هوشمند آغاز کردند.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش:
سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه دولت معتقد به احیای مناطق آزاد است، گفت: با پیاده سازی برنامه هفتم توسعه تمامی قوانین معارض با قانون چگونگی اداره مناطق آزاد متوقف خواهد شد.
رئیس سازمان امور اراضی کشور:
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: منطقه آزاد ماکو با دارا بودن ظرفیت های بی نظیرش به عنوان دروازه ورود کشور به دنیا و کشورهای اروپایی می تواند مطرح شود.
رضا مسرور با اشاره به ضرورت تغییر پارادایم فکری حاکم بر مناطق آزاد، معتقد است وقتی مناطق آزاد ایجاد می‌کنیم، نباید مزیت آنها را از بین ببریم.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن ج.ا.ا
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه ایران‌اکسپو 2023، اظهار داشت: احیاء راه‌آهن جلفا و اتصال آن به کشورهای همجوار باید اولویت اول وزارتخانه‌های راه و امور خارجه باشد و تحقق این راهبرد مستلزم پیگیری موضوع در سطح ملی و بین‌المللی و همراهی سایر متولیان است.‌
صفحه  از ۱۵۳