کد خبر: ۴۱۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
با ریزش شاخص دلار به ۱۰۴.۲۰، قیمت طلا نیز در بازارهای جهانی افزایش یافت.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از اکو 365، با ریزش شاخص دلار به ۱۰۴.۲۰، قیمت طلا نیز صبح روز دوشنبه در بازارهای جهانی افزایش یافت.

قیمت طلا اکنون در آستانه شکست مقاومت مهم خود روی ۱۹۴۵ دلار قرار داشته و در صورت موفقیت می توان انتظار تغییر روند کوتاه مدت در بازار طلا را داشت. در پی اعلام خبر توافق بایدن و مجلس نمایندگان برای افزایش سقف بدهی دولت آمریکا، شاخص دلار روندی نزولی را در پیش گرفته که این موضوع به سود طلا تمام شده است.

از سوی دیگر، نمای کلی اقتصاد و سیستم بانکی ایالات متحده در وضعیت چندان مطلوبی قرار نداشته و این موضوع نیز بر جذابیت بازار طلا افزوده و سرمایه گذاران بیشتری را سمت خود جذب کرده است.

در بازه زمانی چهار ساعته، قیمت طلا در حال دفاع از حمایت افقی مهم خود روی ۱۹۳۷ دلار بوده و با اینحال، احتمال شکسته شدن این حمایت در بازه زمانی روزانه امکانپذیر است؛ چراکه روند فعلی قیمت در کانال نزولی قرار دارد. با اینحال، هرگونه افزایش قیمت می تواند فرصتی برای فروش در کوتاه مدت به حساب آید.

اندیکاتور EMA۲۰ روزه طلا نقطه ۱۹۵۲ دلار را نشان می دهد که عبور از این قیمت می تواند به منطقه تغییر روند قیمت طلا در کوتاه مدت محسوب شود. با اینحال، اندیکاتور مهم دیگر ما یعنی RSI۱۴ نشانگر تغییر بازه به ۴۰ تا ۶۰ است که نشانگر ضعیف شدن خرس های بازار است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: