کد خبر: ۴۱۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
با رشد تقاضای مصرف برق، پیک‌سایی (جابه‌جایی بار) به منظور مدیریت بخش تقاضا آغاز شده و در روز گذشته که تقاضای مصرف برق به ۵۸ هزار و ۷۹۳ مگاوات رسید، با جابه‌جایی بار به‌میزان ۱۳۵۶ مگاوات، پیک مصرف برق ۵۷ هزار و ۴۳۷ مگاوات ثبت شد.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از تسنیم، درحالی که هنوز به نیمه خردادماه نرسیده‌ایم، نمودار رشد مصرف برق شیب تند صعودی به‌خود گرفت و در ابتدای هفته جاری، تقاضای مصرف برق رشدی 12.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: با توجه به افزایش دما در اکثر نقاط کشور هفته گرمی پیش رو خواهیم داشت، بنابراین نیاز مصرف برق کشور نیز بر اساس پیش‌بینی مرکز ملی راهبری شبکه برق به بیش از 60 هزار مگاوات خواهد رسید.

وی افزود: در روز گذشته میزان تقاضای برق کشور به 58 هزار و 793 مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 12.5 درصدی برخوردار بوده و 6500 مگاوات به مصرف برق کشور افزوده است.

سخنگوی صنعت برق افزود: این میزان افزایش مصرف معادل مصرف برق سه استان مازندران، گلستان و کرمان است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از مشترکان پرمصرف نیز برای مشارکت در طرح پاداش صرفه‌جویی مشترکان خانگی دعوت کرد و گفت: با کاهش مصرف خود از فرصت برخورداری از پاداش‌های صرفه‌جویی و کاهش مبلغ صورتحساب بهره‌مند شوند.

با رشد تقاضای مصرف برق، پیک‌سایی (جابه‌جایی بار) به منظور مدیریت بخش تقاضا آغاز شده و در روز گذشته که تقاضای مصرف برق به 58 هزار و 793 مگاوات رسید، با جابه‌جایی بار به‌میزان 1356 مگاوات، پیک مصرف برق 57 هزار و 437 مگاوات ثبت شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: