کد خبر: ۳۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
رییس مرکز توسعه سلامت جزیره کیش گفت: ۳۱ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال این جزیره نوبت اول واکسن کرونای خود را دریافت کردند.
قلم‌نیوز:محمدرضا رضانیا  با اشاره به اینکه بر اساس آخرین امار سرشماری افراد بالای ۱۸ سال ساکن در این جزیره بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر است اظهار داشت: این افراد واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند که تا کنون ۱۰ هزار و ۹۰۰ نفر زیر پوشش نوبت اول واکسیناسیون کرونا قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون کرونا با افزایش ایمنی دریافت کنندگان واکسن در ۲ مرحله انجام می‌شود که تاکنون یک هزار ۲۲۹ کیشوند نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده و به مروز زمان با توجه به نوع واکسن، دز دوم خود را دریافت خواهند کرد.

رضانیا یادآور شد: تا کنون به صورت تجمیعی دز اول و دوم ۱۲ هزار و ۱۲۹ دز واکسن در این جزیره به کیشوندان تزریق شده و با اقدامات و تمهیدات اندیشده شده روزانه به صورت میانگین ۴۸۰ نفر از کیشوندان واجدان شرایط واکسن خود را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دریافت واکسن به منزله ایمنی کامل برابر ویروس کرونا نیست افزود: به همین دلیل دریافت کنندگان واکسن کماکان باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور مقابله با شیوع همه گیری این ویروس توجه جدی داشته باشند.
سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش گفت: این جزیره هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و از یکشنبه هفته گذشته محدویت‌های شدید مقابله با این ویروس از جمله تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار، ممنوعیت یک هفته‌ای تردد خودرو‌های شخصی از ساعات ۲۳ تا چهار بامداد و دور کاری هفت روزه ۷۰ درصدی کارکنان ادارات، ارگان‌ها و شرکت‌ها بود اعمال شده است.
کیش از مرداد امسال متلاطم‌ترین وضعیت خود از نظر روند ابتلا و فوتی‌ها را تجربه می‌کند به طوریکه در ۲۲ روز گذشته از این ماه آمار فوتی‌ها از ۲۳ نفر ابتدای شیوع همه گیری به ۴۳ نفر رسیده است.
از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ جمعه ۲۲ مرداد در این جزیره هفت هزار و ۴۳۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای ۲۷ نفرآنان در روز گذشته تایید شد.
اکنون ۴۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند که ۱۲ تن در روز گذشته بستری شده اند.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب‌های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: