کد خبر: ۳۳۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
شوک به بازار طلا
قیمت طلا در حالی در بازار جهانی به دلیل تعطیلی بازار ثابت است که در کشور با اتمام شمارش آرا شیب نزولی شدیدی را تجربه می‌کند. به گفته عبادلله محمدولی، کارشناس بازار طلا این روند ادامه دار خواهد بود.
قلم‌نیوز:بازار طلا و سکه گرچه هنوز نسبت به ماه‌های گذشته سکه است، اما سیگنال کاهشی به بازار طلا وارد شده و آن را در سراشیبی قرار داده؛ به طوری که هر گرم طلا در لحظه تنظیم این گزارش به یک میلیون و ۱۰ هزار تومان رسیده و به اعتقاد کارشناس بازار طلا، این روند ادامه دار است.

سیگنال انتخاب رئیسی به بازار طلا

کارشناس بازار طلا در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: به طور قطع می‌توانیم بگوییم انتخابات به طور مستقیم روی بازار طلا و سکه تاثیر گذاشته است.

عبادلله محمدولی با بیان اینکه در این انتخابات از بحث تبلیغات و مواردی که اعلام شد و صحبت‌های اقتصادی و نقاط قوت و ضعف مسائل همه بر بازار تاثیر گذاشته، ادامه داد: با اتمام انتخابات و شمارش آرا در پایان روز گذشته تغییرات نه جزئی، که بسیار چشمگیر بوده است.

ریزش ۲۰۰ هزار تومانی هر مثقال طلا

این کارشناس بازار طلا به اقتصاد ۲۴ گفت: هر مثقال طلا از دیروز تا این لحظه ۲۰۰ هزار تومان کاهش دارد یعنی هر گرم طلا ۵۰ هرار تومان ریزش داشته است.

محمدولی در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر اینکه این ریزش نشان دهنده چیست، گفت: این ریزش شدید نشان دهنده این است که بازار نسبت به انتخاب آقای رئیسی و در آینده انتخاب کابینه آقای رئیسی روی مثبت نشان داده است.

ریزش قیمت ادامه دار است

این فعال بازار طلا گفت: این ریزش چشمگیر به نوعی نشان دهنده این است که دولت جدید زمانی که در راس کار قرار گیرد، مطمئنا یکی از کار‌هایی که انجام می‌دهد پایین آوردن قیمت هاست.

محمدولی در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر اینکه آیا قیمت‌ها در بازار طلا و سکه دست دولت جدید است، گفت: بله، به نظر می‌رسد بازار در آستانه یک ریزش جدید است.

شوک به بازار طلا/ انتخاب رئیسی بازار طلا را منفی کرد

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: