کد خبر: ۳۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
رنگ سبز برای دو سوم نمادهای بازار
امروز هم شاخص کل کار خود را با رنگ سبز آغاز کرده و شاهد افزایش تعداد نماد‌هایی هستیم که به ریل صعودی افتاده‌اند.
قلم‌نیوز:روند صعودی بورس ادامه دارد. امروز هم شاخص کل کار خود را با رنگ سبز آغاز کرده و شاهد افزایش تعداد نماد‌هایی هستیم که به ریل صعودی افتاده‌اند. در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز شاخص کل حدود هشت هزار و ۵۰۰ واحد رشد کرده و نقشه بازار به رنگ سبز درآمده است. تا اینجای کار بانکی‌ها و خودرویی‌ها بهترین عملکرد را از خود نشان داده و اغلب نماد‌های این دو گروه با صف خرید سنگین مواجه هستند.

وبملت، فارس، شستا، خودرو، رمپنا، فملی و وبصادر به ترتیب بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل در ابتدای بازار امروز گذاشته‌اند. اتفاقی که باعث شده شاخص کل ۷۳ صدم درصد و شاخص هم‌وزن ۴۲ صدم درصد رشد کند. این مورد نشان می‌دهد شرکت‌های کوچک هم در این مسیر صعودی همراهی می‌کنند. 

رنگ سبز برای دو سوم نمادهای بازار

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی معاملات امروز سه‌شنبه ۱۸ خردادماه، از بین ۲۶۸ نماد معامله شده شاهد افزایش قیمت سهام در ۱۷۲ نماد هستیم و تنها در ۹۶ نماد قیمت سهام کاهش پیدا کرده است. موردی که نشان می‌دهد امروز حدود دو سوم نماد‌های بازار سرمایه رنگ سبز به خود گرفته‌اند و در مسیر صعودی همراه شاخص کل حرکت می‌کنند. در بازار فرابورس هم امروز از بین ۱۴۷ نماد معامله شده در ساعات اولیه بازار، ۷۶ نماد سبزرنگ هستند و ۷۱ نماد با رنگ قرمز به تابلو معاملات آمده‌اند.

نقشه بازار همچنان رنگ سبز خود را حفظ کرده و این بار نوبت به خودرویی‌ها و بانکی‌ها رسیده تا گوی سبقت را از نمادهای دلاری بگیرند و شگفتی‌ساز بازار امروز باشند. برای هر کدام از نمادهای این دو گروه صف خریدی تشکیل شده و به همین خاطر مشتریان دارا یکم امروز روز خوبی را تجربه می‌کنند. چراکه قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق ETF دولتی امروز چهار درصد رشد کرده. پالایش اما سر جایش ایستاده و دیگر صندوق‌های سهامی هم به رشد یکی دو درصدی بسنده کرده‌اند.

امروز در گروه فلزات اساسی شاهد تشکیل صف خرید برای نمادهای کوچک و متوسط مثل فرزین، فجر و وتوکا هستیم. لیدرها مقل فملی، ذوب، فولاد و فخوز رمق چندانی ندارند بین منفی نیم درصد تا مثبت یک و نیم درصد در نوسان هستند. خودرو و ساخت قطعات امروز یک دست صف خرید است و قیمت سهام خودرو، خساپا و خگستر در کنار دیگر نمادهای کوچک و متوسط افزایش پنج درصدی را پشت سر گذاشته است.

در بین بانک‌ها و موسسات اعتباری شاهد صف خرید سنگین برای نمادهای وبملت، وبصادر، وتجارت و وپست هستیم و تنها وپاسار از روند صعودی بازار جامانده است. در گروه استخراج کانه‌های فلزی لیدرها عقب نشسته‌اند و رشد قابل توجهی ندارند، اما کاملا با افزایش قیمت چهار درصدی به استقبال مشتریانش آمده است. غکورش که دیروز صف خرید خود را از دست داده بود، امروز کارش را با رنگ قرمز آغاز کرده است.

محصولات شیمیایی گروه سبزرنگی را تشکیل داده‌اند اما خبری از صف خرید در این گروه نیست. پالایشگاه‌ها هم گام‌های کوتاهی در مسیر صعودی برداشته‌اند و شاهد افزایش یک تا دو درصدی قیمت سهام شپنا، شتران، شبندر و شبریز هستیم. سرمایه‌گذاری‌ها، انبوه‌سازی‌ها، حمل و نقل، دارویی‌ها، سیمان، بیمه، شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی، زراعت، خدمات فنی مهندسی، کاشی و لاستیک از دیگر گروه‌های سبزرنگ بازار امروز هستند.

منبع: فرارو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: