کد خبر: ۳۲۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
خودروسازان به مخالفت با بیت کوین پرداختند
هرچند بعد از سه روز نزولی در بازار بیت کوین، اکنون این رمزارز رو به سوی صعود دارد، اما این افزایش قیمت بسیار جزئی و نوعی در جا زدن است.
قلم‌نیوز: روند کاهشی قیمت رمز ارز‌ها در بازار جهانی ادامه دارد و در اواسط روز دو شنبه قیمت هر بیت کوین به حدود ۴۲ هزار دلار تقلیل پیدا کرد. اگرچه بعد از اندکی افزایش در اولین ساعات کاری روز سه شنبه ارزش هر بیت کوین در بازار به ۴۴ هزار و ۸۵۲ دلار رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این پایین‌ترین قیمت بیت کوین از فوریه سال جاری تا کنون بوده است. در این روز ارزش هر اتریوم در بازار به ۳ هزار و ۳۹۰ دلار رسید و هر XRP به قیمت ۱.۵۲ دلار فروخته شد.

در مورد دلیل سرعت بالای سقوط ارزش رمز ارز‌ها در بازار جهانی گزارش‌های زیادی ارایه شده است، ولی مهمترین و اصلی‌ترین مساله را می‌توان توییت‌های ایلان ماسک اعلام کرد. توییت‌هایی که در ابتدا به عنوان دیدگاه یک مدیر ارشد فعال در صنعت تولید خودرو‌های الکتریکی معرفی شد، ولی زمانیکه مدیر عامل شرکت تولید کننده خودرو‌های الکتریکی فیسکر در امریکا هم خبر از عدم پذیرش بیت کوین به دلیل آلاینده بودن فرایند استخراج و مبادله آن داد، تیر خلاص را به بازار رمز ارز‌ها زد.

روز گذشته سی ان بی سی مصاحبه‌ای با هنریک فیسکر مدیر عامل استارت آپ تولید خودرو‌های الکتریکی فیسکر انجام داد و او با اشاره به این مساله که بیت کوین را نمی‌توان یک راه حل پایدار دانست گفت: «من نه در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنم و نه بیت کوین را از مشتریان می‌پذیرم، زیرا می‌دانم میزان آلایندگی ناشی از تولید این رمز ارز بسیار بالا است.

این شرکت برای عرضه اولین خودروی الکتریکی خود به بازار ۱۶ ماه زمان نیاز دارد، ولی سخنانی که توسط مدیر عامل این استارت آپ مطرح شد نشان داد نه تنها شرکت‌های بزرگی مانند تسلا بلکه شرکت‌های کوچکی مانند فیسکر هم به دنبال استفاده از رمزارز‌های دوستدار محیط زیست هستند و تمایلی به فعالیت در خلاف این مسیر ندارند.

سی ان بی سی به نقل از کارشناسان بازار رمز ارز نوشت: در صورتیکه موج شرکت‌هایی که تمایلی برای پذیرش بیت کوین یا دیگر رمز ارز‌ها ندارند افزایش پیدا کند، می‌توان منتظر سقوط شدید قیمت آن‌ها در بازار بود و حتی پیش بینی رسیدن قیمت آن به ۳۰ هزار دلار هم وجود دارد. در این شرایط افرادی که در ماه‌های اخیر وارد این بازار شده بودند میلیون‌ها دلار از سرمایه خود را از دست می‌دهند و ارزش سرمایه موجود در بازار به شدت سقوط خواهد کرد.

در ماه‌های اخیر رمز ارز‌ها به یکی از موضوعات مهم مورد بحث بین خودروسازان دنیا تبدیل شده اند. زمانیکه ایلان ماسک خبر از پذیرش بیت کوین داد و ۱.۵ میلیارد دلار در این بازار سرمایه گذاری کرد، ارزش آن به شدت افزایش یافت. این شرکت با فروش بیت کوین در فصل اول امسال ۱۰۱ میلیون دلار سود کرد و سپس توییت‌های ماسک در مخالفت با بیت کوین و حمایت از داج کوین منتشر شد.

منیع: بازار

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: