کد خبر: ۳۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۲ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شد:
ساخت بزرگ‌ترین سالن کنسرت کشور درکیش با اعتبار ۴۳۰ میلیارد تومان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شد.
قلم‌نیوز:ساخت بزرگ‌ترین سالن کنسرت کشوردر کیش با اعتبار ۴۳۰ میلیاردتومان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغازشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عصرشنبه ۲۵ اردیبهشت باحضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جعفرآهنگران مدیر عامل و رییس هیات مدیره این سازمان، عملیات اجرایی ساخت بزرگ‌ترین سالن کنسرت کشوردر کیش با اعتبار ۴۳۰ میلیارد تومان در بخش غربی جزیره کیش آغازشد.

علی اصغرمونسان دراین بازدید ضمن گفتگو با مهندسان و سرمایه گذاران این مجموعه، کنسرت هال سپنتا ازنظر طراحی و زیبایی یک مجموعه منحصر بفرد است که ساخت آن درجزیره کیش در رونق گردشگری به ویژه گردشگری هنری تاثیر بسزایی دارد.


مونسان تاکید کرد:با توجه به ابعاد سالن و ظرفیت پذیرش آن باید در نصب تجهیزات به ویژه بخش صدا بابهره مندی از کارشنان مجرب دقت نظرکافی داشت تا کیفیت برگزاری کنسرت‌ها در این سالن با استاندارد‌های جهانی مطابقت داشته باشد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی در سال " تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها" تاکید کرد: باتوجه به اینکه درمیان هنرمندان صنایع دستی کشور از وجود افراد ماهر و توانمندی برخورداریم که تولیداتشان با برند‌های مطرح جهان برابری می‌کند سازندگان این مجموعه تلاش کنند برای تزئینات داخلی از صنایع دستی ایران و تولیدات داخلی بهره ببرند.

جعفرآهنگران مدیر عامل سازمان منطقه آزادکیش با اشاره به اینکه ساخت این مجموعه فرهنگی و هنری درجزیره کیش بر تنوع جاذبه‌های گردشگری این جزیره و ارتقاء خدمات گردشگری می‌افزاید گفت: با بهره برداری ازاین مجموعه علاوه بر اینکه مدت ماندگاری گردشگران درکیش افزایش می‌یابد زیر ساخت‌های برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های هنری هم تقویت می‌شود.

لازم به ذکراست طراحی این مجموعه که به شکل یک لاک پشت دریایی است درچند روز اخیر درمسابقه بین المللی طراحی ایتالیا که یکی از مهم‌ترین مسابقات بین المللی درعرصه طراحی است برنده و به عنوان طرح برگزیده معرفی شد.

این کنسرت هال چند منظوره با ظرفیت پذیرش ۱۷۰۰نفر بازیر بنای ۸ هزار متر مربع در زمینی به وسعت ۴۲ هزارمترمربع در دو طبقه ساخته می‌شود.

سالن همکف، بالکن طبقه اول، بالکن طبقه دوم برای اجرای برنامه و فضا‌های جانبی رستوران‌ها، محوطه سازی و فروشگاه‌های متعدد ازجمله بخش‌های کنسرت هال سپنتا درکیش است.

مدت زمان ساخت این مجموعه ۱۶ماه پیش بینی شده وپس از آن ۶ ماه نیز برای نصب تجهزات و بهره برداری درنظرگرفته شده است. این مجموعه که برای حدود ۲۰۰نفر ایجاد اشتغال می‌کند. ماهیانه ۲۰۰ هزار گردشگر رابرای سفر به جزیره کیش جذب خواهد کرد.

لازم به ذکر است وزیر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دربخش دوم بازدید از طرح‌های گردشگری کیش، عصر شنبه ۲۵ اردیبهشت ازدو هتل ۵ ستاره گرند ملیا و هتل سپنتا گشت بازدید کرد.

هتل ۵ ستاره گرند ملیا در ۲۰ طبقه و در زمینی به وسعت ۴۰ هزارمترمربع دربخش ساحل غربی کیش درحال ساخت است که پس از بهره برداری با ۲۵۳ اتاق بیش از ۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی جزیره کیش می‌افزاید.

هتل درحال ساخت سپنتا گشت نیز بازیربنای ۴۷ هزارمترمربع، ۳۵۰ اتاق و ۹۰۰ تخت اقامتی یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های جزیره کیش خواهد بود که با طراحی منحصر بفرد و استفاده از تجهیزات مدرن، چشم انداز زیبایی را از سواحل نیلگون خلیج فارس برای گردشگران جزیره زیبای کیش فراهم می‌کند.

ویر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از نمایشگاه دائمی صنایع دستی بانوان کیش با نام مهنورا بازدید کرد. این نمایشگاه مجموعه‌ای ازدست سازه‌های بانوان هنرمند جزیره کیش است که باهدف توانمند سازی زناناین منطقه به همت اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش ایجادشده است.

منبع: منطقه آزاد کیش
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: