کد خبر: ۳۲۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران خبر داد:
با ارزان شدن نرخ ارز، بازار کالا‌های آی تی به جز چند مور استثنا ریزش قیمت داشته و لپ تاپ نیز ازجمله ارزان شدگان است.
قلم‌نیوز:محمدرضا فرجی‌تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اعلام این خبر به تجارت‌نیوز می‌گوید: کاهش قیمت دلار باعث کاهش قیمت انواع لپ‌تاپ و نت‌بوک شده است و در برخی مدل‌ها مانند برند‌های امریکایی به دلیل کاهش شدید تقاضا افت قیمت بیشتر بوده است.

او ادامه داد: برند‌های امریکایی مانند سرفیس و مک بوک بیشترین افت تقاضا و قیمت را داشته‌اند که این افت قیمت تا ۲۵ درصد کاهش قیمت نسبت به سال گذشته می‌رسد.

فعالان بازار رایانه و لوازم جانبی آن می‌گویند که قاچاقچیان پوشاک لپ‌تاپ‌های امریکایی را به کشور وارد می‌کنند. آن‌ها لپ‌تاپ‌های آمریکایی را به صورت غیررسمی از دوبی و به شکل سفارشی وارد ایران می‌کنند.

فروشندگان می‌گویند سفارشات معمولا از سمت مشتریان و مغازه‌داران است! فرجی‌تهرانی با تائید این خبر توضیح داد: قاچاقچیان لپ‌تاپ‌های قاچاق را به صورت چمدانی و از طریق هواپیما آورده و معمولا در فضای مجازی می‌فروشند.

قاچاق چمدانی لپ‌تاپ در شرایطی مطرح می‌شود که رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران حجم قاچاق لپ‌تاپ و تبلت سیم کارت‌خور را حدود ۴۰ درصد بازار این کالا می‌داند و می‌گوید قرار است از خرداد ماه با درج کد IMEI جلوی این قاچاق گرفته شود.

منبع: تجارت نیوز

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: