کد خبر: ۳۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
مسئول مربوطه برکنار شد
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: خبر کشف ماینر‌های ارز بیت کوین در یکی از زیر مجموعه‌های شهرداری تهران درست است.
قلم‌نیوز: زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در این خصوص گفت: گویا این مسأله از طریق یکی از هموطنان و از طریق پیام‌های مردمی مطرح شده بود. من هم این موضوع را شنیدم و با توجه به اهمیت مسأله از حراست شهرداری پیگیر ماجرا شدم.

وی افزود: در پیگیری‌هایی که داشتم متوجه شدم که گویا متأسفانه اصل ماجرا درست بوده و در بخش پایانه‌های شهرداری، تعدادی ماینر برای استخراج ارز به صورت غیرقانونی استفاده می‌شده که اتفاقاً حراست نیز موضوع را متوجه شده و جلوی آن را نیز گرفته است.

نژادبهرام با تأکید بر اینکه فقط یک مورد از این نوع تخلف مشاهده شده است گفت: بررسی‌های بعدی نشان داد که فقط همین یک مورد تخلف در مورد استفاده از ماینر‌ها وجود داشته که پرونده مسببین آن تحویل مراجع قضایی شده و مسئول بخش مربوطه نیز برکنار شد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه این ماجرا چند ماه پیش رخ داده است در پاسخ به این سؤال که چرا نظارت کافی و سختگیرانه‌ای در شهرداری برای بروز تخلفات این چنینی وجود ندارد؟ گفت: نظارت وجود دارد، اما شهرداری به قدری گسترده است که با وجود تمامی نظارت‌ها، بروز تخلفات در آن غیرممکن نیست.

نژادبهرام ادامه داد: ما در شهرداری فقط هزار کیلومتر کابل نوری و به‌خاطر الکترونیکی شدن فرایند‌های سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیار پیشرفته و عظیمی داریم که برق بسیار زیادی هم مصرف می‌کنند و در کمتر سازمانی می‌توانید مشابه آن‌ها را ببینید.

وی گفت: از سویی شهرداری خانواده بسیار عظیمی است که فقط حدود ۶۰ هزار نیرو دارد. همین‌ها نیز می‌تواند عده‌ای را وسوسه کند که احتمالاً بخواهند از چنین ظرفیت عظیمی سوءاستفاده کنند که البته با ابزار‌های در دسترس تا حد امکان جلوی آن‌ها گرفته می‌شود. اما به هر حال در برخی از موارد نیز شاهد بروز چنین تخلفاتی هستیم که نمونه‌اش همین نصب و استفاده غیرقانونی از دستگاه‌های ماینر بود.

نژادبهرام تصریح کرد: این موارد با توجه به گستردگی عملکرد شهرداری نباید باعث شود تا شیوه‌های نظارتی و مدیریتی شهرداری زیر سؤال برود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: