کد خبر: ۳۱۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
روحانی گفت: دولت همه تلاشش را به کار گرفته که واکسن‌هایی که وزارت بهداشت تایید می‌کند علیرغم همه مشکلاتی در تامین ارز و ریال داریم بتوانیم وارد کنیم.
قلم‌نیوز:حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد ملی کرونا، به واکسن اشاره کرد و گفت: در کنار پیشگیری واکسن یک عامل بزرگ برای این است که زودتر برتوانیم از این ویروس خلاص شویم. واکسن‌هایی که در دنیا دولت‌ها تولید کردند و در کشور‌های مختلف مصرف می‌شود تنوع دارد و ممکن است که آثار آن هم یکسان نباشد. اما در عین حال امروز واکسن زدن بهتر از واکسن نزدن است. واکسن می‌تواند شرایط را بهتر کند و برای حفظ جان می‌تواند موثر باشد و حتی برای قطع زنجیره می‌تواند موثر باشد.

وی تاکید کرد: دولت همه تلاشش را به کار گرفته که واکسن‌هایی که وزارت بهداشت تایید می‌کند علیرغم همه مشکلاتی در تامین ارز و ریال داریم بتوانیم وارد کنیم. درست است که امروز در وین مذاکره می‌کنیم و پیشرفت‌هایی در این مذاکرات حاصل شده است، اما هنوز در تحریم هستیم و توافقی حاصل نشده است که در سایه آن مشکلات و موانع پیش روی ما برداشته شده است. امروز هنوز این موانع پیش روی ما است.

روحانی یادآور شد: در جلسه پنجشنبه یکی از مسائل تامین ارز و ریال بود که دولت حتما تامین می‌کند. واکسن‌های مختلف از کشور‌های مختلف سفارش داده شده است و در حال ورود است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: